Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Este USR-PLUS o formatiune de extrema stanga?

* * - - - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
308 replies to this topic

#37
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

 Atreides7, on 21 martie 2019 - 00:42, said:

Ok, si care e legatura cu gayi? Ca asta ti se poate intampla cu absolut oricine
Ce sa mi se poata intampla? Eu ti-am dat un exemplu si vad ca eviti sa raspunzi, faptul ca refuz sa filmez o nunta de gay, s-au sa faca mancare pentru o nunta de gay sau mai stiu eu ce, inseamna automat ca discriminez si dupa exemplele din alte tari, sunt dat in judecata...

Legat referendum, haideti sa fim seriosi...nu a trecut pentru ca a fost organizat de PSD, foarte prost promovat, intrebarea e cum e, totul a fost tipic pesedist.

#38
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,341
  • Înscris: 28.07.2008

 Amaryl, on 21 martie 2019 - 00:45, said:

Io zic că matale încurci mâncarea cu mâncărimea. Vezi cine a zis de tăiat că eu sigur nu.
Cu Ștefănescu ăla faci tu ce vrei in privat pt că pe mine mă lasă rece individul.

Eu nu mă excit, eu constat rezultatul real pe baza votanților.
Nu merge așa, odată e bine boicot, alta data e de porc neprezentare. Asta promovezi matale.
Eu promovez spirit civic domnu. Daca se votează merg și pun ștampila chit că m ar coafa mai bine invalidare prin neprezentare și lipsa de cvorum. Ăla e un model bolnav de democrație.

Io zic ca incurci procentele , 90 % da( ceee, au fost care au pus stampila pe NU??) cu sub 20 % prezenta, si cu marele 80 % din total
In conditii de cvorum redus la 30 %
in conditii de votare pe 2 zile, intinsa pe ultima suta de metri
absolut favorizati ati fost
Rezultat absolut deplorabil, deplorabil, si mai vorbesti de identitate nationala
Din motive de lene pt agenda voastra cu curistii(discriminezi vulvistele sau astea le pastrezi pt 4K sau FHD)
Alte motive vor face identitatea nationala sa lase lenea sa vina la stampile, ca ale voastre sunt derizorii si deplorabile

#39
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

 DaniJ90, on 21 martie 2019 - 00:53, said:

Ce sa mi se poata intampla?

Ai dreptul sa iti selectezi clientii. Punct.

#40
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

 MotanulAlb, on 21 martie 2019 - 00:57, said:


Ai dreptul sa iti selectezi clientii. Punct.
La fel au si in SUA...

#41
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019
Haide bre, in SUA au legi. Ce legi au aici?

#42
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,341
  • Înscris: 28.07.2008

 DaniJ90, on 21 martie 2019 - 00:53, said:

Ce sa mi se poata intampla? Eu ti-am dat un exemplu si vad ca eviti sa raspunzi, faptul ca refuz sa filmez o nunta de gay, s-au sa faca mancare pentru o nunta de gay sau mai stiu eu ce, inseamna automat ca discriminez si dupa exemplele din alte tari, sunt dat in judecata...

Legat referendum, haideti sa fim seriosi...nu a trecut pentru ca a fost organizat de PSD, foarte prost promovat, intrebarea e cum e, totul a fost tipic pesedist.

Auzi , nu ai zis in clar ca refuzi o nunta de gay pt motiv ca sunt gay
La fel cum nu ai zis in clar ce motive ai cand refuzi azi,
Deci la intrebari eviti tu sa raspunzi clar, Clarifica

Edited by Atreides7, 21 March 2019 - 01:00.


#43
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

 Atreides7, on 21 martie 2019 - 01:00, said:

Auzi , nu ai zis in clar ca refuzi o nunta de gay pt motiv ca sunt gay
La fel cum nu ai zis in clar ce motive ai cand refuzi,
Deci la intrebari eviti tu sa raspunzi clar, Clarifica
Da, cred ca era destul de clar, refuz pentru ca sunt gay, cred ca era destul de logic asta.

 MotanulAlb, on 21 martie 2019 - 00:59, said:

Haide bre, in SUA au legi. Ce legi au aici?
Cine?

#44
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,341
  • Înscris: 28.07.2008

 DaniJ90, on 21 martie 2019 - 01:01, said:

Da, cred ca era destul de clar, refuz pentru ca sunt gay, cred ca era destul de logic asta.


Cine?
Pe bune? Tu azi, cand refuzi o nunta de romi le zici ca motivul refuzului e ca sunt romi? Am lucrat in domeniu la mii de nunti si stiu cum se procedeaza, tu cum procedezi? Le zici clar nu, pt ca nu deservesc romi?? Mentionez ca romi sunt doar un exemplu de dragul discutiei

#45
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

 DaniJ90, on 21 martie 2019 - 01:01, said:




Cine?
In SUA au legi.

#46
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

 Atreides7, on 21 martie 2019 - 01:07, said:

Pe bune? Tu azi, cand refuzi o nunta de romi le zici ca motivul refuzului e ca sunt romi? Am lucrat in domeniu la mii de nunti si stiu cum se procedeaza, tu cum procedezi? Le zici clar nu, pt ca nu deservesc romi?? Mentionez ca romi sunt doar un exemplu de dragul discutiei
De ce as refuza romi? cred ca nu intelegi totusi, refuz gay, atata tot.Nu inteleg de unde va vine ideea asta sa puneti gay langa romi, negri, femei fara drept de vot si mai stiu eu ce...

 MotanulAlb, on 21 martie 2019 - 01:09, said:

In SUA au legi.
In legatura cu ce? cu gay, cu dreptul de a refuza...explica.

#47
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Hahaha @Atreides7, eu îți fac o analiză obiectivă și tu mă asociezi unui curent/partid : ))). Nici o problema, crezi ce vrei, suntem 2 anonimi pe un forum, de parerea ta crezi că nu mai dorm eu noaptea ? :)
Eu am spus că românul e indolent, atât. Ar fi bun vot obligatoriu. Adică :
Spune ce vrei, da te n mă ta de om, să știm ce facem mai departe, nu sta și te freca in condițiile in care se cheltuie o grămadă de bani pt un referendum.
Mă rog, eu consider și că toate referendumurile ar trebui sa fie decizional, consultativul e o idioțenie .

Care sunt domne motivele alea care vor face românul sa fie spirt și să voteze ? :)
Referendumul pe justiție pe care ii e frică lui Iohannis sa l pună cu europarlamentarele că nu face cvorum ?
Tu ai impresia că dacă ești tu intr un grup implicat aia e situația la nivel de țară ?
Crezi că a zburat lehamitea aia care a dus PSD ul in 2016 la rezultatele alea ?
In politica e necesar realism, USR++ nu da dovadă de așa ceva momentan, pt ei tot ce zboară se mănâncă.

#48
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,341
  • Înscris: 28.07.2008

 DaniJ90, on 21 martie 2019 - 01:10, said:

De ce as refuza romi? cred ca nu intelegi totusi, refuz gay, atata tot.Nu inteleg de unde va vine ideea asta sa puneti gay langa romi, negri, femei fara drept de vot si mai stiu eu ce...




Eu nu inteleg cum tu nu intelegi cat de asemanator esti cu cei care istoric i-au pus pe romi, negri , femei pe locul pe care pui tu gay. Ca procedezi exact la fel.
Pai daca nu ai refuza romi( desi presupun ca nu le-ai spune sincer motivul)de ce ai refuza gay? Si de ce astora le-ai da clar motivul- pt ca sunt gay- si nu ai fi diplomat si da altul??

#49
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019

 Atreides7, on 21 martie 2019 - 01:07, said:


Pe bune? Tu azi, cand refuzi o nunta de romi le zici ca motivul refuzului e ca sunt romi? Am lucrat in domeniu la mii de nunti si stiu cum se procedeaza, tu cum procedezi? Le zici clar nu, pt ca nu deservesc romi?? Mentionez ca romi sunt doar un exemplu de dragul discutiei

Nu, nu poți pt că discriminare și prostii.
Dar ar trebui să poți refuza fără justificări. E afacerea ta, iei ce comenzi vrei.

#50
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,341
  • Înscris: 28.07.2008

 Amaryl, on 21 martie 2019 - 01:14, said:

Hahaha @Atreides7, eu îți fac o analiză obiectivă și tu mă asociezi unui curent/partid : ))). Nici o problema, crezi ce vrei, suntem 2 anonimi pe un forum, de parerea ta crezi că nu mai dorm eu noaptea ? Posted Image
Eu am spus că românul e indolent, atât. Ar fi bun vot obligatoriu. Adică :
Spune ce vrei, da te n mă ta de om, să știm ce facem mai departe, nu sta și te freca in condițiile in care se cheltuie o grămadă de bani pt un referendum.
Mă rog, eu consider și că toate referendumurile ar trebui sa fie decizional, consultativul e o idioțenie .

Care sunt domne motivele alea care vor face românul sa fie spirt și să voteze ? Posted Image
Referendumul pe justiție pe care ii e frică lui Iohannis sa l pună cu europarlamentarele că nu face cvorum ?
Tu ai impresia că dacă ești tu intr un grup implicat aia e situația la nivel de țară ?
Crezi că a zburat lehamitea aia care a dus PSD ul in 2016 la rezultatele alea ?
In politica e necesar realism, USR++ nu da dovadă de așa ceva momentan, pt ei tot ce zboară se mănâncă.

Doamne ajuta, in sfarsit o chestie cu care sa fiu de acord la tine, aia cu referendumul ar trebui sa fie strict decizional.
In rest, postul tau se inscrie la categoria cu care l-ai inceput, Ha Ha, deci nesemnificativ

#51
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

 Atreides7, on 21 martie 2019 - 01:15, said:

Eu nu inteleg cum tu nu intelegi cat de asemanator esti cu cei care istoric i-au pus pe romi, negri , femei pe locul pe care pui tu gay. Ca procedezi exact la fel.
Pai daca nu ai refuza romi( desi presupun ca nu le-ai spune sincer motivul)de ce ai refuza gay? Si de ce astora le-ai da clar motivul- pt ca sunt gay- si nu ai fi diplomat si da altul??
De ce sunt asemanator? Nu sunt rasist, nu sunt impotriva femeilor in niciun fel, din contra, sunt oripilat de ce se intampla tot mai des in Romania, violuri, violente impotriva femeilor si pedepsele sunt penibile.Asta e motivul, le altii nu am ce motiv sa le dau pentru ca nu ii refuz, pe gay ii refuz pentru ca sunt gay, sunt contrar a ceea ce cred eu, nu pot sa sustin ceva daca sunt impotriva, deci nu pot sa iau parte la asa ceva, e gresit din orice punct de vedere, sigur, e opinia mea, dar fiind democratie si ne pentru ca ne batem atat de mult in piept cu asta, sunt sigur ca nu e o problema.

Edited by DaniJ90, 21 March 2019 - 01:23.


#52
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 DaniJ90, on 20 martie 2019 - 23:51, said:

Sunt o formatiune penibila, asta sunt...legat de referendum, da, ei s-au opus pe fata, dar dezamagire mare pentru mine a venit de la Iohannis, care a adoptat si el acelasi discurs, nu ca ar conta foarte mult, dar eu nu mai merg la vot, cu PSD nu votez niciodata, dar nici partide care sustin aberatiile astea care sunt la moda acum.
s-au opus unui referendum inutil, o cheltuiala inutila de 40 milioane euro
prezenta la urne a fost sub orice critica, nu a interesat pe nimeni imbecilitatea aia de referendum, si desi a fost priul referendum tinut in 2 zile consecutive, doar doar o veni mai multa lume!

#53
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

 DaniJ90, on 21 martie 2019 - 01:10, said:


De ce as refuza romi? cred ca nu intelegi totusi, refuz gay, atata tot.Nu inteleg de unde va vine ideea asta sa puneti gay langa romi, negri, femei fara drept de vot si mai stiu eu ce...


In legatura cu ce? cu gay, cu dreptul de a refuza...explica.
Tu ai spus ca au legi.

#54
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

 MotanulAlb, on 21 martie 2019 - 01:27, said:

Tu ai spus ca au legi.
am zis: "la fel ca in SUA".

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate