Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Cum mai ies din situatia asta ?

* * * - - 10 votes
  • Please log in to reply
249 replies to this topic

#109
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Cu ce am postat am susținut ce ai zis, mesajul tău mi-a adus aminte de știrea cu standardul. La mine este spațiu între ce ți-am răspuns și ce am scris la modul general.
Mi-e greu să înțeleg de unde ai tras concluzia că te-aș fi acuzat de intoleranță sau ceva asemănător.

Mi-e greu să înțeleg și de ce ricoșezi în Love_on_the_brain din ceva ce îmi răspundeai mie. Și cu mesaje din 2018...

#110
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Explicatia vine din faptul ca m-am obisnuit eu cu acuzatiile in grup. Mai ales de cand mi s-a comunicat in mod direct ca sunteti un grup.

#111
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostCr1spy, on 09 iunie 2019 - 09:11, said:

Explicatia vine din faptul ca m-am obisnuit eu cu acuzatiile in grup. Mai ales de cand mi s-a comunicat in mod direct ca sunteti un grup.
Posted Image
Despre ce grup vorbești? Al celor de care te iei absolut neprovocată, sau care?

Ce o să zic acum nu e nici acuzație, nici atac, ci doar o constatare: dai semne de mania persecuției și nu e deloc ok nici pentru tine, nici pentru cei din jur. Nu zic că n-ai avea niciun motiv să fii în gardă când intri în dialog cu unii-alții, dar să presupui din start că un mesaj e agresiv vizavi de tine e foarte toxic.

#112
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cred ca deja ti-am spus ca l-am perceput ca fiind acuzator, nu agresiv. Sau nu ai tinut cont de raspuns ?

#113
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Ba am ținut cont de fiecare cuvânt.
Ai interpretat ca fiindu-ți adresat un paragraf separat de ce îți răspunsesem ție. Eu la părinții lui mă gândeam în partea a doua a mesajului, dar pentru că deja o mulțime de colegi spuseseră că-s înapoiați etc. n-am mai detaliat.
Și hai să zic că na, ai citit repede sau așa ți-a picat, nu era mai simplu să mă întrebi de unde am scos că ai fi intolerantă? Că într-adevăr din nicio postare de-a ta nu poate fi trasă concluzia asta.
Și o aduci în discuție și pe Love_on_the_brain cu mesaje vechi...

Hai să o lăsăm așa, vrei? Nu are rost să lungim discuția asta, a fost o neînțelegere. Ducă-se.

#114
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
E, uite altii au tras. Si s-a intamplat sa vii pe acest subiect si sa ne trezim cu o neintelegere la mijloc.
Bineinteles ca vreau sa incheiem, doar nu crezi ca este mai placut sa dai explicatii, decat sa ceri ? Ca si compasiunea...

#115
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
V ă rog frumos să nu o mai atacați pe prietena mea Cr1spy.

#116
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostCr1spy, on 09 iunie 2019 - 09:51, said:

Bineinteles ca vreau sa incheiem, doar nu crezi ca este mai placut sa dai explicatii, decat sa ceri ?
Prefer, pentru sănătatea mea mintală, să cer explicații decât să-mi fac scenarii în cap. Dacă te uiți puțin înapoi o să vezi că întâi te-am întrebat dacă ți-am înțeles bine  mesajul. Și așa am făcut întotdeauna când ceva mi s-a părut ciudat.
Să știi că n-am avut decât de câștigat, sunt sigură că am evitat o mulțime de conflicte sau supărări în felul ăsta.

#117
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Probabil ai presupus ca iti voi raspunde si nu te voi trata cu indiferenta sau lipsa de respect.
Nu cred ca ai riscat sa ti se dea cu flit.

#118
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Așa e, nu mi-a trecut prin cap că ai putea să-mi dai cu flit.

#119
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
O mica actualizare,am reusit sa ies de tot din situatile pe care le-am avut,in special din sevrajul dupa anti-depressive si benzodiazepine care a fost un iad timp de o luna.
Tocmai am fost azi la o firma care angajeaza de ceva vreme muncitori,am discutat cu  aia de acolo,si maine plec la un interviu,din cate am observat personalul de acolo pare foarte politicos si okay,am transport asigurat de ei,deci nu platesc naveta,si ar mai fi si faptul ca o sa lucrez trei schimburi,dar nu conteaza,nu mai dau inapoi,sa muncesc si sa devin independent,a devenit prioritatea nr.1

Deja simt ca o sa trec interviu,si o sa ma angajeze aia de acolo,in sfarsit o sa lucrez si eu ca orice om normal. Posted Image

#120
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,955
  • Înscris: 20.10.2015

View PostPetran_Marius, on 20 iunie 2019 - 13:57, said:

,in sfarsit o sa lucrez si eu ca orice om normal. Posted Image

Mariuse, lasa vrajelile, TU ESTI UN OM NORMAL, trebuie insa sa simti si tu asta
Ce slujba e? Ce-o sa faci?

#121
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Este o firma care produce anumite componente hardware ,eu am sa lucrez ori la verificat/testat acele compenente via PC,ori la ambalat componentele in cutii.ramane de vazut maine cand plec la interviu,daca totul iese conform planului,in maxim o saptamana sunt angajat si lucrez :D finally !

#122
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,955
  • Înscris: 20.10.2015

View PostPetran_Marius, on 20 iunie 2019 - 18:32, said:

Este o firma care produce anumite componente hardware ,eu am sa lucrez ori la verificat/testat acele compenente via PC,ori la ambalat componentele in cutii.ramane de vazut maine cand plec la interviu,daca totul iese conform planului,in maxim o saptamana sunt angajat si lucrez Posted Image finally !

Good fucking start!

Pacat ca n-am mai deschis calculatorul aseara ca te invatam niste tricks-uri de interviu

#123
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Am fost la interviu,am discutat cu doamna de acolo de la resurse umane,nu prea a iesit conform asteptarilor mele,in principal mi s-a spus ca sunt ingrijorati ca sa nu patesc ceva rau si daca rezist sa muncesc trei schimburi (fiecare cate 8h),si inca nu sunt siguri daca ma vor lua sau nu,m-au pus sa le las numarul de telefon ca ma vor suna din nou saptamana viitoare,cand seful de productie vine din concediu,el ar stii unde sa ma puna mai exact,eventual mi s-a mai spus ca ma vor lua o zi sa vada cum ma descurc,in rest doamna mi-a spus ca e incantata de faptul ca imi doresc sa muncesc,si o sa incerce sa ma ajute sa ma angajez la ei,desi parea putin mai nu stiu cum sa spun,asa mai retinuta din cauza ca au si doctor acolo la ei care te evalueaza si iti da avizul ca esti apt de munca.

Acum nu stie ce sa zic sau sa cred,sa mai astept o saptamana dupa ei,sau sa caut in alta parte alt job,ramane de vazut,nu ma supar deloc daca nu reusesc sa ma angajez la ei,sunt putin nervos ca mai trebuie sa mai astept o saptamana :D

#124
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
ce ai de pierdut daca mai cauti? nimic

#125
Love_on_the_brain

Love_on_the_brain

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 970
  • Înscris: 13.10.2018
Felicitari pentru pasul facut, Marius, indiferent de rezultat, e foarte important ca ai reusit da iti infrangi teama si ai devenit omul faptelor.  :)
Si zic la fel ca sile, mai cauta in timpul in care astepti sa ti se dea raspunsul. Iti tin pumnii.

#126
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
yep,nu astept sa treaca  saptamana viitoare  dejaba,am sa ma interesez si de alte locuri de munca,desi asta la care am fost pentru interviu ar fi ideal,salar de 1.800 RON in mana + bonuri de masa,si transport asigurat de ei,deci nu am sa platesc si naveta,ramane de vazut.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate