Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Cand vor spala, barbatii, picioarele femeilor, ca Hristos?

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#55
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.01.2015

View PostDorel666, on 06 februarie 2019 - 11:42, said:


Ceea ce ne-a aratat Hristos nu sunt fetisuri, ci legi ale firii. Adica, din fire, barbatul simte nevoia sa spele picioarele femeilor si sa le faca toate placerile. Repet: daca femeile sunt mai mult sau mai putin dupa inima lui.
Ai dreptate,eu cand supar nevasta o spal pe picioare,caci altfel nu am dreptul la pasarica.

#56
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View PostDorel666, on 12 februarie 2019 - 15:08, said:

1. Nici Hristos nu era pe vremea lui Moise, totusi era toiagul lui Moise.
2. Are legatura, pentru ca vorbeam de cenzura doctrinara. Sau nu stii ca despre aceasta vorbeam...? Deci, in lipsa cenzurii doctrinare, este normal sa te intrebi daca gandesti liber sau nu, dar cand exista si ti se impune, este clar ca  nu esti lasat liber sa gandesti!
Esti disperat sa ai dreptate? Iisus exista din eternitate, fiind Dumnezeu intrupat. Ce e mai important pentru tine sa gandesti liber si gresit sau ca gandirea ta sa fie indrumata dar sa ajungi la concluzii corecte? Daca preferi libertatea cu pretul ratarii Adevarului e problema ta.

#57
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postarsmundis, on 12 februarie 2019 - 18:22, said:

Esti disperat sa ai dreptate? Iisus exista din eternitate, fiind Dumnezeu intrupat. Ce e mai important pentru tine sa gandesti liber si gresit sau ca gandirea ta sa fie indrumata dar sa ajungi la concluzii corecte? Daca preferi libertatea cu pretul ratarii Adevarului e problema ta.

Una este sa-ti fie gandirea indrumata, alta este sa-ti fie impusa...

#58
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View PostDorel666, on 12 februarie 2019 - 22:17, said:


Una este sa-ti fie gandirea indrumata, alta este sa-ti fie impusa...
Pai cine iti impune? Problema e indiferent ce ti se raspunde tu nu esti de acord cu nici o alta parere decat a ta. Asa ca se pare ca iti porti lanturile propriei autosuficiente.

#59
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postarsmundis, on 12 februarie 2019 - 22:44, said:

Pai cine iti impune? Problema e indiferent ce ti se raspunde tu nu esti de acord cu nici o alta parere decat a ta. Asa ca se pare ca iti porti lanturile propriei autosuficiente.

Aceasta-i o acuzatie total falsa, dar este problema dumitale, nu a mea. Adevarat insa ca cer argumente, atunci cand cineva este de alta parere decat a mea. Te deranjeaza ca cer argumente?

#60
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View PostDorel666, on 13 februarie 2019 - 11:59, said:


Aceasta-i o acuzatie total falsa, dar este problema dumitale, nu a mea. Adevarat insa ca cer argumente, atunci cand cineva este de alta parere decat a mea. Te deranjeaza ca cer argumente?
Nu e deloc o acuzatie, e o constatare. Nu am vazut sa-i spui cuiva ca are dreptate.. E chiar foarte bine sa ceri argumente dar atunci argumenteaza si tu la fel de pertinent, nu te referi la cavalerism si domnite.

#61
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postarsmundis, on 13 februarie 2019 - 12:14, said:

Nu e deloc o acuzatie, e o constatare. Nu am vazut sa-i spui cuiva ca are dreptate.. E chiar foarte bine sa ceri argumente dar atunci argumenteaza si tu la fel de pertinent, nu te referi la cavalerism si domnite.

Bine zici, ”nu ai vazut”. Dar mai cauta si vei gasi. Oricum, de ce sa ne invartim in jurul cozii, dumneata sa ma acuzi de aiureli, eu sa ma apar de aiureli?! Nu mai bine continuam sa dezbatem subiectul? Eu zic ca da!
Si sa continuam de la faptul ca,  la intrarea in Imparatie, nu esti castrat, ci intri si cu un penis 100% functional. Ba chiar, daca este sa dam crezare Scripturii si bine ar fi ca toata lumea sa faca asa, atunci nu numai ca va fi un penis total functional, ba chiar vom avea ”penisul de slava”, dupa cum si femeile vor avea ”vaginul de slava”. Dar ce inseamna aceasta, inca nu stiu... Poate va fi ca in Cantarea Cantarilor si din penis va curge vin, iar din vagin miere. Dumnezeu, stie! Dar ceea ce putem sti si noi, este ca sigur vom continua sa facem sex si in viata viitoare!

Edited by Dorel666, 13 February 2019 - 12:21.


#62
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,852
  • Înscris: 01.11.2005
Voi chiar il bagati in seama si ii raspundeti ? Pai omul are probleme la mansarda si voi aveti impresia ca el stie ce debiteaza.
Cel mai eficient mod de a opri astfel de oameni este sa nu comentati pe topicurile lui.

View PostDorel666, on 13 februarie 2019 - 12:20, said:

Nu mai bine continuam sa dezbatem subiectul? Eu zic ca da!
Nu mai bine iti cauti tu ceva de treaba ? La fel, si eu zic ca da, ti-ar prinde bine.

#63
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posttehnics, on 13 februarie 2019 - 12:24, said:

Voi chiar il bagati in seama si ii raspundeti ? Pai omul are probleme la mansarda si voi aveti impresia ca el stie ce debiteaza.
Cel mai eficient mod de a opri astfel de oameni este sa nu comentati pe topicurile lui.


Nu mai bine iti cauti tu ceva de treaba ? La fel, si eu zic ca da, ti-ar prinde bine.

Am inteles ca nu-ti stau bine in gat. Dar de ce vrei sa ma inghiti?! Iar daca iti cer argumente si incepi cu atacul la persoana, este clar ca ai traista goala de orice argument! Succes totusi, la a ma innegri! Daca esti bun la asa ceva si perseverezi, poate vei reusi... dar numai daca vrea si Dumnezeu!

#64
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View PostDorel666, on 13 februarie 2019 - 12:20, said:

Bine zici, ”nu ai vazut”. Dar mai cauta si vei gasi. Oricum, de ce sa ne invartim in jurul cozii, dumneata sa ma acuzi de aiureli, eu sa ma apar de aiureli?! Nu mai bine continuam sa dezbatem subiectul? Eu zic ca da!
Si sa continuam de la faptul ca,  la intrarea in Imparatie, nu esti castrat, ci intri si cu un penis 100% functional. Ba chiar, daca este sa dam crezare Scripturii si bine ar fi ca toata lumea sa faca asa, atunci nu numai ca va fi un penis total functional, ba chiar vom avea ”penisul de slava”, dupa cum si femeile vor avea ”vaginul de slava”. Dar ce inseamna aceasta, inca nu stiu... Poate va fi ca in Cantarea Cantarilor si din penis va curge vin, iar din vagin miere. Dumnezeu, stie! Dar ceea ce putem sti si noi, este ca sigur vom continua sa facem sex si in viata viitoare!
Poate vom face dragoste, sex fac animalele. Si iar te arunci sa interpretezi literal Cantarea Cantarilor care e poate cel mai profund si ascuns text din Biblie. Si iar o sa imi spui ca te acuz ca spui aiureli...

#65
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postarsmundis, on 13 februarie 2019 - 12:42, said:

Poate vom face dragoste, sex fac animalele. Si iar te arunci sa interpretezi literal Cantarea Cantarilor care e poate cel mai profund si ascuns text din Biblie. Si iar o sa imi spui ca te acuz ca spui aiureli...

Eu am venit cu o parere, dumitale ai venit cu o parere. Diferenta dintre noi doi este ca eu nu-ti sar in cap si nici la gat pentru parerea dumitale, pe cand domnia ta mi-ai sarit deja in cap, mai lipseste sa-mi sari la gat, pentru parerea pe care o am...

#66
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View PostDorel666, on 13 februarie 2019 - 12:46, said:


Eu am venit cu o parere, dumitale ai venit cu o parere. Diferenta dintre noi doi este ca eu nu-ti sar in cap si nici la gat pentru parerea dumitale, pe cand domnia ta mi-ai sarit deja in cap, mai lipseste sa-mi sari la gat, pentru parerea pe care o am...
Prietene, daca-ti arat POSIBILE intelege bine ce scriu, deci posibile lipsuri in argumentele tale spui ca-ti sar in cap? Nu te-am facut nici prost, nici negru la inima, ti-am indicat doar prieteneste ca poate nu gandesti bine.

#67
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postarsmundis, on 13 februarie 2019 - 12:49, said:

Prietene, daca-ti arat POSIBILE intelege bine ce scriu, deci posibile lipsuri in argumentele tale spui ca-ti sar in cap? Nu te-am facut nici prost, nici negru la inima, ti-am indicat doar prieteneste ca poate nu gandesti bine.

Nu gandesc bine pentru ca vin cu o ipoteza?! Dumneata te auzi?

#68
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,852
  • Înscris: 01.11.2005

View PostDorel666, on 13 februarie 2019 - 12:30, said:


Am inteles ca nu-ti stau bine in gat. Dar de ce vrei sa ma inghiti?! Iar daca iti cer argumente si incepi cu atacul la persoana, este clar ca ai traista goala de orice argument! Succes totusi, la a ma innegri! Daca esti bun la asa ceva si perseverezi, poate vei reusi... dar numai daca vrea si Dumnezeu!
Stai chill ca nu mestec de-astia ca tine. Doar ca iti place sa sa deschizi topice de-am boulea facand pe desteptul. Guess what ? Nu esti.

Daca tot ai nelamuriri, du-te nenica la o biserica, manastire si discuta acolo teme religioase si citate din ce Biblie visezi. Sau nu ai argumente solide ca sa le dezbati cu preotii de acolo si vii sa faci retorica religioasa pe SP ?

#69
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDorel666, on 13 februarie 2019 - 12:20, said:

Bine zici, ”nu ai vazut”. Dar mai cauta si vei gasi. Oricum, de ce sa ne invartim in jurul cozii, dumneata sa ma acuzi de aiureli, eu sa ma apar de aiureli?! Nu mai bine continuam sa dezbatem subiectul? Eu zic ca da!
Si sa continuam de la faptul ca,  la intrarea in Imparatie, nu esti castrat, ci intri si cu un penis 100% functional. Ba chiar, daca este sa dam crezare Scripturii si bine ar fi ca toata lumea sa faca asa, atunci nu numai ca va fi un penis total functional, ba chiar vom avea ”penisul de slava”, dupa cum si femeile vor avea ”vaginul de slava”. Dar ce inseamna aceasta, inca nu stiu... Poate va fi ca in Cantarea Cantarilor si din penis va curge vin, iar din vagin miere. Dumnezeu, stie! Dar ceea ce putem sti si noi, este ca sigur vom continua sa facem sex si in viata viitoare!

Eu consider că logic ar fi ca fiecare om, bărbat/femeie să primească în darul vieții veșnice o planetă paradiziacă din acest vast univers, după moarte bineînțeles, înviind în trupul de slavă (promis de Isus), acolo urmând să se efectueze separarea, adică din bărbat urmând să purceadă femeia (jumătatea lui), iar din femeie să purceadă bărbatul ei (jumătatea ei)! Amândoi urmând să trăiască veșnic pe acea planetă paradiziacă în desfătare! :)

#70
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 14 februarie 2019 - 01:14, said:

Eu consider că logic ar fi ca fiecare om, bărbat/femeie să primească în darul vieții veșnice o planetă paradiziacă din acest vast univers, după moarte bineînțeles, înviind în trupul de slavă (promis de Isus), acolo urmând să se efectueze separarea, adică din bărbat urmând să purceadă femeia (jumătatea lui), iar din femeie să purceadă bărbatul ei (jumătatea ei)! Amândoi urmând să trăiască veșnic pe acea planetă paradiziacă în desfătare! Posted Image

Bine zici ”fiecare om”! Este clar ca nu si fiecare ”animal”...

View Posttehnics, on 13 februarie 2019 - 12:58, said:

Stai chill ca nu mestec de-astia ca tine. Doar ca iti place sa sa deschizi topice de-am boulea facand pe desteptul. Guess what ? Nu esti.

Daca tot ai nelamuriri, du-te nenica la o biserica, manastire si discuta acolo teme religioase si citate din ce Biblie visezi. Sau nu ai argumente solide ca sa le dezbati cu preotii de acolo si vii sa faci retorica religioasa pe SP ?

Biserica este pentru rugaciune, nu pentru dezbateri religioase!

#71
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,852
  • Înscris: 01.11.2005

View PostDorel666, on 14 februarie 2019 - 12:59, said:

Biserica este pentru rugaciune, nu pentru dezbateri religioase!
Daca vrei sa te rogi, te poti ruga si acasa...nu-i nevoie sa bati drumul pana acolo. Doar ca preotul nu il gasesti acasa, ci la biserica sau manastire. De aia ti-am indicat unde sa te duci.

#72
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posttehnics, on 14 februarie 2019 - 16:38, said:

Daca vrei sa te rogi, te poti ruga si acasa...nu-i nevoie sa bati drumul pana acolo. Doar ca preotul nu il gasesti acasa, ci la biserica sau manastire. De aia ti-am indicat unde sa te duci.

Una este rugaciunea individuala, alta cea colectiva. Si revin:  la biserica te duci  pentru rugaciunea colectiva si mai ales pentru Sfanta Liturghie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate