Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cand vor spala, barbatii, picioarele femeilor, ca Hristos?

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#73
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

 Dorel666, on 14 februarie 2019 - 16:48, said:


Una este rugaciunea individuala, alta cea colectiva. Si revin:  la biserica te duci  pentru rugaciunea colectiva si mai ales pentru Sfanta Liturghie.
Si aia cu "Integrarea in Misa" era tot rugaciune colectiva...
Dorele, eu am impresia ca te duci la biserica sa agati gagici si o dai cu liturghia...

#74
a_mada21

a_mada21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 11.02.2009
cand or sa inceteze si popii sa se fta in cur

#75
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 tehnics, on 14 februarie 2019 - 17:02, said:

Si aia cu "Integrarea in Misa" era tot rugaciune colectiva...
Dorele, eu am impresia ca te duci la biserica sa agati gagici si o dai cu liturghia...

Nu stiu daca era rugaciune colectiva, ca nu am participat la nici o adunare a lor. Dar la ortodocsi stiu ca este rugaciune colectiva.

#76
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

 tehnics, on 14 februarie 2019 - 17:02, said:

Si aia cu "Integrarea in Misa" era tot rugaciune colectiva...

Acuma ca veni vorba ma gandesc si eu la o chestie. Se spune cam asa: ... Că unde sunt doi sau trei, adunaţi în numele Meu, acolo sunt şi Eu în mijlocul lor. Or fi fost si pe-acolo vreo 2 sau 3 in numele Lui...si in cazul asta tot a avut ceva efecte rugaciunea aia colectiva. Ca nu exista padure fara uscaturi e foarte clar dar nici padure in care sa fie numai uscaturi nu exista. O fi, n-o fi?

#77
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

 Dorel666, on 14 februarie 2019 - 20:00, said:


Nu stiu daca era rugaciune colectiva, ca nu am participat la nici o adunare a lor. Dar la ortodocsi stiu ca este rugaciune colectiva.
Aaa, ok. Rugaciune colectiva. Si sa inteleg ca se intampla ce ???

#78
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 tehnics, on 14 februarie 2019 - 23:39, said:

Aaa, ok. Rugaciune colectiva. Si sa inteleg ca se intampla ce ???

Pentru rugaciunile pe care le spun ei, ii tine Dumnezeu si pe pacatosii ca tine, care nu au nici  un Dumnezeu.

Edited by Dorel666, 15 February 2019 - 22:30.


#79
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 tehnics, on 14 februarie 2019 - 23:39, said:

Aaa, ok. Rugaciune colectiva. Si sa inteleg ca se intampla ce ???

Există experimente făcute de englezi și americani (culmea, chiar ei), în care grupuri de credincioși se roagă pentru bolnavii din spitale, și culmea, dă rezultate! Pacienții respectivi, au nevoie de medicamentație mai puțină și se refac într-un timp mult mai scurt... asta spun experimentele, asta credem, și mai o chestie, cu câți sunt mai mulți în grupul de rugăciune, cu atât mai mult își face efectul!
Interesează-te dacă nu crezi! (eu o știu dintr-o emisiune în care era invitat Dumitru Constantin Dulcan, cel cu Inteligența Materiei, omul ăsta nu minte)

Edited by heart_of_ice, 16 February 2019 - 01:07.


#80
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 heart_of_ice, on 16 februarie 2019 - 01:06, said:

Există experimente făcute de englezi și americani (culmea, chiar ei), în care grupuri de credincioși se roagă pentru bolnavii din spitale, și culmea, dă rezultate! Pacienții respectivi, au nevoie de medicamentație mai puțină și se refac într-un timp mult mai scurt... asta spun experimentele, asta credem, și mai o chestie, cu câți sunt mai mulți în grupul de rugăciune, cu atât mai mult își face efectul!
Interesează-te dacă nu crezi! (eu o știu dintr-o emisiune în care era invitat Dumitru Constantin Dulcan, cel cu Inteligența Materiei, omul ăsta nu minte)



Matei 7:22 Mulţi Îmi vor zice în ziua aceea: ‘Doamne, Doamne! N-am prorocit noi în Numele Tău? N-am scos noi draci în Numele Tău? Şi n-am făcut noi multe minuni în Numele Tău?’

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate