Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Cand vor spala, barbatii, picioarele femeilor, ca Hristos?

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#1
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
In virtutea faptului ca Dumnezeu l-a facut, pe barbat, capul femeii, orice barbat se simte dator sa fie conducatorul femeilor. Dar toata lumea uita ca, aceeasi religie care l-a facut pe barbat sa fie capul femeii, ne da ca pilda pe Hristos, Capul oricarui barbat, spaland picioarele ucenicilor Sai, barbatii. Atunci, daca, Hristos, fiind Capul barbatilor, le-a spalat picioarele acestora, oare nu ar trebui ca si barbatii sa-I urmeze pilda si, fiind capul femeilor, sa spele picioarele acestora...? Ba bine ca da! Asa ca-i intreb: cand au de gand sa urmeze pilda Domnului lor?!
  Mai mult, atunci cand Hristos porunceste sa intoarcem si celalalt obraz, despre ce vorbeste El? Pentru ca obrazul este parte din cap, deci parte barbateasca, iar palma este parte din trup, adica parte femeiasca. Cu alte cuvinte, Hristos ne spune ca, atunci cand o femeie loveste un barbat, acesta nu numai sa nu i se impotriveasca, ba chiar sa intinda si orice alta parte ar dori femeia sa loveasca...!
  Si chiar mai mult decat atat:
  Hristos, Capul oricarui barbat, in momentul cand a fost prins de ostasi, care erau ”trupul” si ”femeile” sale, nu s-a impotrivit, ci s-a lasat prins, legat, batjocorit, batut si chiar crucificat pana la moarte. Ceea ce inseamna ca, ”a-si lua crucea” pentru un barbat inseamna sa nu se impotriveasca femeii sale, nici macar atunci cand aceasta ar vrea sa-l omoare. Atentie, insa: sa nu se impotriveasca fizic, ca din gura, care este parte ”barbateasca”, poate sa dea, pentru a-si convinge ”sotia” sa-l ierte si sa nu-l mai bata. Iar daca va vine a rade de cele de mai sus, ganditi-va ca nu eu o spun, ci asa reiese ca spune Scriptura. Cine are contraargumente, sa le aduca, nu sa rada!
  Pe de alta parte, exista si un ”DAR” (cu sens de ”insa”, nu sens de ”cadou”), un mare ”dar”. Pentru ca, așa cum capul este creier, dar are si ochi, nas, urechi si piele si par, tot asa si trupul este un madular format, la randul lui, din alte madulare. Iar de unele madulare te poti lipsi, de altele nu. Astfel, desi sunt multe madulare in corp, atat barbatesti, cat si femeiesti, doua madulare sunt esentiale si nu te poti lipsi in nici un caz de ele: unul este creierul, care este ”Barbatul” si altul este inima, care este ”Femeia”. Daca moare creierul, atunci inima ori moare si ea, ori continua sa bata doar sperand ca al ei creier sa se trezeasca. Iar daca moare inima, la scurt timp moare si creierul, nemaiavand cine sa-i pompeze oxigen si substante hranitoare. Adica nici creier fara inima, nici inima fara creier. Dar, de o mana, de un picior sau de un ochi, te poti lipsi, chiar daca te descurci mai greu fara ele.
  Si ce inseamna toate cele de mai sus? Ca, daca un barbat isi gaseste o femeie dupa inima lui, atunci aceea este femeia de la care el va accepta orice si pentru care gata va fi sa moara. Insa, daca o femeie este pentru un barbat doar mana sau picior, atunci barbatul ei oricand se poate lipsi de ea, daca acea femeie il duce in pacat si chiar este obligat sa se lipseasca de o astfel de femeie. Dupa cum si o femeie, maritata cu un barbat care ii este ”ochi”, se poate oricand lipsi de acest ”madular”, daca ochiul o duce in pacat si chiar este obligata sa se lipseasca de acel ochi. Cu atat mai mult se poate lipsi de un barbat ”ureche”, ”gura” sau ”podoaba capilara”. Adica divortul de persoana nepotrivita, fie barbat, fie femeie, nu numai ca este indicat, dar chiar este absolut necesar.
  Pana atunci, insa, Hristos a spalat picioarele TUTUROR ucenicilor Sai, adica si celor care erau ”maini”, si celor care erau ”picioare”, si celor care erau ”inima”, ”ficat”, ”piele”, ”stomac”, ”rinichi” samd. Adica si barbatii, indiferent ca femeile pe care si le-au luat sunt inima, sau sunt mana, picior si orice alta parte a corpului ”femeiasca”, sunt obligati sa le spele picioarele! Deci, cand au de gand sa inceapa sa faca aceasta...?

Edited by Dorel666, 06 February 2019 - 11:50.


#2
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
eu am un fetish cu picioarele femeilor, bine, nu sa le spal, alte fantezii :))...ma abtin :|

#3
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postjimi91, on 06 februarie 2019 - 11:36, said:

eu am un fetish cu picioarele femeilor, bine, nu sa le spal, alte fantezii Posted Image)...ma abtin Posted Image

Daca cele de mai sus sunt adevarate (si sunt adevarate pentru ca reies din Scriptura), inseamna ca ceea ce ai nu-i un simplu fetis...

#4
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostDorel666, on 06 februarie 2019 - 11:39, said:


Daca cele de mai sus sunt adevarate (si sunt adevarate pentru ca reies din Scriptura), inseamna ca ceea ce ai nu-i un simplu fetis...

adica? dezvolta...

#5
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
Nu-i fetis si nici credinta. Eu am impresia ca amandoi aveti ceva la cap...

#6
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postjimi91, on 06 februarie 2019 - 11:39, said:


adica? dezvolta...

Ceea ce ne-a aratat Hristos nu sunt fetisuri, ci legi ale firii. Adica, din fire, barbatul simte nevoia sa spele picioarele femeilor si sa le faca toate placerile. Repet: daca femeile sunt mai mult sau mai putin dupa inima lui.

#7
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

View PostDorel666, on 06 februarie 2019 - 11:42, said:


Ceea ce ne-a aratat Hristos nu sunt fetisuri, ci legi ale firii. Adica, din fire, barbatul simte nevoia sa spele picioarele femeilor si sa le faca toate placerile. Repet: daca femeile sunt mai mult sau mai putin dupa inima lui.
...pe cand femeile vor face toate placerile barbatilor ??? Oare Hristos nu s-a gandit la asta ?

#8
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posttehnics, on 06 februarie 2019 - 11:42, said:

Nu-i fetis si nici credinta. Eu am impresia ca amandoi aveti ceva la cap...

Daca am ceva la cap, am capatat din Scriptura. Daca vrei sa ma scapi de ce am la cap, arata-mi unde am gresit in aceasta concluzie extrasa din Scriptura. Dar, daca am dreptate, atunci ”nebunia” care m-a cuprins pe mine te va cuprinde si pe domnia ta si pe toti barbatii si pe toate femeile. Adica barbatii vor vrea sa slujeasca femeilor si femeile vor vrea ca barbatii sa le fie robi. Si nu-ti pare ca se intampla deja...?

Edited by Dorel666, 06 February 2019 - 11:53.


#9
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Unii folosesc in loc de apa, sampanie sa spele picioarele femeilor si nu numai picioarele..Posted Image Dar fiecare cu ,,credinta" lui. Posted Image

Edited by baribalu, 06 February 2019 - 11:52.


#10
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 22.11.2006

View PostDorel666, on 06 februarie 2019 - 11:39, said:

Daca cele de mai sus sunt adevarate (si sunt adevarate pentru ca reies din Scriptura), inseamna ca ceea ce ai nu-i un simplu fetis...

Da scriptura aia de care pomenesti este adevarata?
In privinta femeilor nu cred ca mi-ar displace sa le spal pe picioare... de la glezne in sus...si in sus  si apoi .....tot mai sus.... Bineinteles doar pe cine vreau eu, nu ele.

Edited by shmecherul, 06 February 2019 - 11:49.


#11
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posttehnics, on 06 februarie 2019 - 11:43, said:

...pe cand femeile vor face toate placerile barbatilor ??? Oare Hristos nu s-a gandit la asta ?

Da fapt, ”placerile” la care pari sa te referi nu sunt ale barbatilor, ci ale femeilor. Pentru ca inca n-am vazut vreun om caruia sa-i creasca penisul din gura, nici femeie sa aiba pasarica pe obraz. Chiar daca unii mai confunda gura cu organul sexual...!

View Postshmecherul, on 06 februarie 2019 - 11:45, said:

Da scriptura aia de care pomenesti este adevarata?

Daca esti BARBAT, atunci vei sti ca-i adevarata... Sau n-ai stat niciodata cu ”Eva” in fata si nu stii ce ai simtit fata de ea?

Edited by Dorel666, 06 February 2019 - 11:47.


#12
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013

View PostDorel666, on 06 februarie 2019 - 11:47, said:

Daca esti BARBAT, atunci vei sti ca-i adevarata... Sau n-ai stat niciodata cu ”Eva” in fata si nu stii ce ai simtit fata de ea?

Deci nu esti barbat adevarat daca nu ai un prieten imaginar numit dumnezeu si daca pentru tine biblia e doar o carte din genul fantasy?
Balaceanca scrie pe tine  Posted Image

Edited by antiqque, 06 February 2019 - 11:50.


#13
editielimitata

editielimitata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 05.01.2019

View Postjimi91, on 06 februarie 2019 - 11:39, said:

adica? dezvolta...
adica esti pervers sexual. Posted Image
on topic: cred ca Isus avea un succes "extrem de accentuat" la femeile altora,
prin simplu gest de a le atinge cu apa si propriile maini, piciorusele.
trebe sa fie o "treaba very sexy" !

Edited by editielimitata, 06 February 2019 - 11:55.


#14
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 22.11.2006

View PostDorel666, on 06 februarie 2019 - 11:47, said:

Da fapt, ”placerile” la care pari sa te referi nu sunt ale barbatilor, ci ale femeilor. Pentru ca inca n-am vazut vreun om caruia sa-i creasca penisul din gura, nici femeie sa aiba pasarica pe obraz. Chiar daca unii mai confunda gura cu organul sexual...!



Daca esti BARBAT, atunci vei sti ca-i adevarata... Sau n-ai stat niciodata cu ”Eva” in fata si nu stii ce ai simtit fata de ea?
Dorele, spre deosebire de tine eu am o Eva, am copii, am avut multe Eve in viata dar niciodata nu am simtit scriptura cand m-a luat cu tremurici pe sira spinarii. Vorba unui cantaret: Am f...t la viata mea si bune si rele.

#15
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007

View Postjimi91, on 06 februarie 2019 - 11:36, said:

eu am un fetish cu picioarele femeilor, bine, ...ma abtin Posted Image
subscriu cu fetisul, doar ca eu nu ma opresc doar la picioare, ci peste tot . mai ales peste .. tot ;)
ma abtin si eu ..

#16
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Dl Isus nu a spălat niciodată picioarele femeilor ci doar ucenicilor. Nu mai luați în deșert Numele Domnului, nu batjocoriți ce nu cunoașteți. nu profotați de dragostea lui Dumnezeu. Pocăițivă pentru a nu fi pedepsiți în ziua judecății.

#17
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Se descurcă femeile să se spele la picioare, nu-i așa, Dorele? Posted Image

Spoiler


#18
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018

View Postjimi91, on 06 februarie 2019 - 11:36, said:

eu am un fetish cu picioarele femeilor, bine, nu sa le spal, alte fantezii Posted Image)...ma abtin Posted Image

Le dai cu săpun lichid, stim...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate