Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...
 Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7543 replies to this topic

#4213
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 06.04.2013

 Manasu, on 15 septembrie 2022 - 17:10, said:

Vezi cateva pagini in urma, ca s-a discutat...  gasesti si solutii sa apara iar.

Gata, s-a rezolvat. Multumesc

#4214
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,908
  • Înscris: 07.08.2008
Attached File  emag.jpg   136.17K   58 downloads
Ce parere aveti despre astfel de... reduceri?
Produs resigilat la care pretul de baza e luat de la alt vanzator, nu de la cel care vinde resigilatul(eMAG)

:D

#4215
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
Mie nu-mi merg review-urile pe firefox indiferent de clear cache sau cookie. Le-am dat la toate, tot nu merge. Ce este si mai ciudat este ca eu am mai multe profile de firefox, profile care n-au deschis niciodata emag si nu merg review-urile nici pe alea, ce sa mai zic de inprivate mode.

Foloseste cineva firefox si poate confrima ca merge?

Am dat telefon la emag, nimeni nu stie nimic, evident.

#4216
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 01.12.2005
Mie mi-acu confirmat pe chat acum vreo 2 azile ca au un program pilot pana pe 21 sept cu ascundere review-uri.

#4217
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,908
  • Înscris: 07.08.2008
Pe Firefox incognito se pot vedea.

#4218
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
Am facut asa:
- creat profil nou
- deschis in private mode
- in profilmul meu am sters toate cookie-urile si stocarea locala

.. si nu merge. Nu e de la mine.

#4219
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,018
  • Înscris: 18.12.2007
E vad review-uri si in aplicatie si in browser.

#4220
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
Daca intr-adevar exista un program pilot atunci insemna ca se aleg aletoriu anumiti useri pentru asta. Pe baza de IP categoric nu e, cel mai probabil este pe sesiune, si asta e generata prin fingerprintul browserului.

Chestii din astea se fac si la nivel mai mare - nu de asta ma plang. Imi displace ca se face fara se anunte. Anuntati, "vrem sa facem un test, va folosim drept cobai". Cam asa.

#4221
Cercasov

Cercasov

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.09.2022
Pentru că am reacționat la escrocheriile eMag și Intertrans Dan Srl (sellerul), am primit asta :"Revin cu raspunsul primit de catre partenerul nostru privind produsul returnat din cadrul comenzi 262865063:"Produsul a fost folosit. Necesita inlocuire rezervor, carburator, lant, lama, furtune. Va rog sa luati legatura cu el daca e de acord cu o retinere de 160 lei din valoarea produsului. Daca nu e de acord, ii trimitem produsul inapoi cu ramburs 50 lei( cele 2 transporturi)". Mentionez faptul că produsul nu a fost folosit și am posibilitatea să dovedesc asta. In perioada 23-29 aug 2022 am fost in vacanță pe litoral(clar inregistrat la recepție logic) in 31.08, 01.09.2022 in Bucuresti(am plăți cu cardul la supermarketuri si benzinarii, iar incepând din 02.09 am sms_uri si convorbiri telefonice cu confirmarea impachetarii drujbei cu angajatul Sameday(care este propritatea eMag de fapt),telefoane si e_mail_uri cu angajații eMag de solicitare a preluarii pachetului si restituire a banilor. Eu am facut sesizare la ANPC dar poate se sesizeaza din oficiu și vreun organ de cercetare penală. Pentru o plângere penală poate știți vreun avocat specializat pe caz.

#4222
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Probabil vor să vadă cu cât au crescut vânzările la toate produsele de calitate îndoielnică din talciocul emag.. (pardon emag marketplace) vândute de parteneri dubioși... sau cu cât le-au crescut vânzările la toate știfturile de produse chiar vândute de emag.

#4223
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,908
  • Înscris: 07.08.2008
Nici un site nu iti va spune cand face un experiment. Si avand in vedere ca nu esti liber sa spui chiar orice parere ai despre produsul cumparat, nu cred ca le putem numi chiar recenzii pe bune.

Attached File  screenshot_2730.jpg   63.56K   34 downloads
Recenziile sunt ascunse prin regula asta din css.

Pentru cine foloseste Chrome si vrea sa vada recenziile: se poate instala https://chrome.googl...njhadmkdbcldfcb si adauga urmatorul cod css:
.reviews-section .reviews-customer-images, .reviews-section .reviews-sort-options,
.reviews-section .product-conversations-list, .reviews-section .js-reviews-paginator-container,
.reviews-section .btn-view-all-reviews {
display: block !important;
}

Edited by tigerheart, 16 September 2022 - 16:35.


#4224
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
Review-urile pozitive putem sa spunem ca sunt reale. Dar alea negative nu. Mie mi-au refuzat vreo 20 de review-uri din diverse motive; ce nu le convenea lor. M-am oprit in ultima perioada, n-am mai scris niciun review, ca sa scap de ei.

#4225
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,317
  • Înscris: 13.01.2011
Eu am renunțat să mai postez păreri, m-au înfrînt cu stilul lor.

Mai bine desființează rubrica de păreri, pentru că dacă lumea a aflat deja că nu este liber la spus păreri, tot se pierde relevanța rubricii.

Să fie: ,,bă, vreți să cumpărați de la noi, bine, nu vreți, iar bine, bîști la M.G, Altex & etc, rubrica se închide ".
Măcar să fie golănie pe față.

#4226
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 06.09.2004
La mine pe Opera se vad acum.

#4227
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,317
  • Înscris: 13.01.2011
Da măi, se văd, eu spuneam de cele care nu se aprobă, că nu sînt cu laude.

#4228
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
Nu numai review-urile trec prin acest proces de verificare dar si intrebarile. Observ ca timpul de aprobare a crescut la intrebari - daca adaug o intrebare acum la un produs, mi se aproba/refuza in decurs de o saptamana, poate si mai mult. Si vorbim de Emag, nu de marketplace. Se fac verificari peste verificari.

Imi aduc aminte cum era emag-ul inainte de genius, si de prostiile astea de verificari la review-uri si altele... Pentru consumatori, e foarte rau cand un magazin nu are competitori. Fac ce vor, ii doare undeva daca tu ca individ cumperi sau nu, are balta peste. Exact ce zicea crisstonne.

#4229
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,339
  • Înscris: 11.08.2016
Intre timp, s-a intamplat si la mine: nici eu nu mai vad recenziile pe PC. Culmea, s-a intamplat dupa ce am curatat browser-ul, pt ca erau alte site-uri care nu mai functionau cum trebuie.

Cred ca au ascuns recenziile, treptat, pt majoritatea / toata lumea.

Sa vedem unde vor sa ajunga.

#4230
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,285
  • Înscris: 06.01.2007
E ceva de la browser. Pe Edge nu vad reviewurile, pe Chrome insa le vad.
La mine Edgeul e implicit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate