Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7465 replies to this topic

#4231
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008
Eu pe Edge inca le vad. Dar poate ca daca stau mai mult pe ele se prinde careva de la eMag si mi le taie si de aici.Posted Image

#4232
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,889
  • Înscris: 12.03.2009
Adevarata drama. Eu vad tot, pe chrome, fara sa sterg nimic.
E conspiratie! Posted Image

#4233
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
La mine s-a rezolvat de ieri. N-am facut nimic. Dimineata nu mergea, iar pe seara si-a dat drumul, fara sa sterg cookies, fara sa restartez pc-ul, fara logoff.

Edited by IncredibleWiring, 19 September 2022 - 12:40.


#4234
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008
Mozilla mea este frigida pesemne, nu-si mai da drumul, observ.Posted Image
Tocmai ce am verificat.

#4235
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Altex văd că îmi da 10 lei (vocher) pe review dar și alte magazine fac la fel.. emagul dă o dudă deși își fac publicitate și trafic pe seama recenziilor..
La câte sute de reviewuri am pe emag.. măcar bun simț să aibă și ei..

Bine eu bag la greu tot felul de easter egguri secrete prin reviewuri cu prețuri de achiziție și altele care nu e voie să se spună sau nu sunt political corecte... am văzut că unii moderatori nu se prind.. Posted Image E și asta o formă de a fenta cu stil cenzura..  Posted Image

Edited by -koss-, 19 September 2022 - 21:03.


#4236
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Atentie mare ca pe eMag au ajuns sa vanda firme din strainatate si ca este posibil sa aveti probleme cu perioada de livrare, cu suportul etc!  Sa numai spun de preturile piperate sau chiar astronomice! poate va cumparati si voi o unghiera xiaomi la pretul de 12.300,00 lei (si livrarea prin curier  costa 92,00 Lei).

Edited by stlk, 20 September 2022 - 00:13.


#4237
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Nimic nu o sa bata pixul de 1mld vreodata.

#4238
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,798
  • Înscris: 10.01.2010
pentru cei care au folosit wallet-ul, daca cumperi in rate. poti sa platesti in avans ratele. sau in loc de 4 sa ai 2?

#4239
mihail75

mihail75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.02.2005
Daca se gandesc sa scoata rubrica de recenzii (cu text, eu nu le vad pe Firefox sau Edge), pe mine ma pierd sigur de client. Cu bune sau rele, cu monitorizare sau nu, recenziile reprezentau o forma buna de orientare a cumparatorilor cu privire la produse. Nu cumpar si pace ceva ce nu pot verifica sau despre care nu pot avea informatii. Si nu cred ca sunt singurul, sunte multi asa.

Edited by mihail75, 20 September 2022 - 11:33.


#4240
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,413
  • Înscris: 16.05.2007

View Postthe_northpole, on 20 septembrie 2022 - 10:07, said:

pentru cei care au folosit wallet-ul, daca cumperi in rate. poti sa platesti in avans ratele. sau in loc de 4 sa ai 2?

poti plati cat vrei, cand vrei, sting datoria in ordinea ratelor

Edited by liberlamare, 20 September 2022 - 11:34.


#4241
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,517
  • Înscris: 21.12.2006

View Poststlk, on 20 septembrie 2022 - 00:05, said:

Atentie mare ca pe eMag au ajuns sa vanda firme din strainatate si ca este posibil sa aveti probleme cu perioada de livrare, cu suportul etc!  Sa numai spun de preturile piperate sau chiar astronomice! poate va cumparati si voi o unghiera xiaomi la pretul de 12.300,00 lei (si livrarea prin curier  costa 92,00 Lei).

In completarea celor spuse, atenționez și eu asupra posibilelor neplăceri cauzate de achiziția pe firmă de la astfel de selleri domiciliați prin Asia și înregistrați în UE. Câtă _U_E am auzit eu de la contabilitate pentru că trebuiau să înregistreze contabil produse vândute de Saolini, unii neînregistrati în scop de TVA, sau înregistrați prin Franța sau Italia...

Se întâmplă mai ales în cazul produselor listate de mai mulți vânzători, prețurile apar în ordine crescătoare, de obicei eMag nu e primul, și dacă cel de la butoane nu cască ochii, cumpără de la Saolin la prețul cel mai mic.

#4242
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,537
  • Înscris: 27.04.2014

View Postthe_northpole, on 20 septembrie 2022 - 10:07, said:

pentru cei care au folosit wallet-ul, daca cumperi in rate. poti sa platesti in avans ratele. sau in loc de 4 sa ai 2?
Bineinteles, se poate plăti in avans

#4243
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postmihail75, on 20 septembrie 2022 - 11:32, said:

Daca se gandesc sa scoata rubrica de recenzii (cu text, eu nu le vad pe Firefox sau Edge), pe mine ma pierd sigur de client. ...
"Cica" au fost ascunse sa faca nu stiu ce "teste" (cel mai probabil au vrut sa vada cum merg vanzarile fara recenzii scrise dar au dat peste un val de nemultumiri de la clienti pentru lipsa recenziilor), incepand de astazi sunt din nou vizibile!

#4244
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postnei-k, on 20 septembrie 2022 - 13:24, said:

Se întâmplă mai ales în cazul produselor listate de mai mulți vânzători, prețurile apar în ordine crescătoare, de obicei eMag nu e primul, și dacă cel de la butoane nu cască ochii, cumpără de la Saolin la prețul cel mai mic.
E unu stiu ce produs ai gasit cu pret mic la vanzatorii din strainatate! Eu ma asteptam ca vanzatorii respectivi saaiba cele mai mici preturi  insa eu am dat numai de preturi mari si preturi astronomice! de asemenea vanzatorii din marketplace nu mai sunt listati in functie de preturi in ordine crescatoare (asa era inainte) ci aleatoriu (chiar acum am verificat, poate doar primul vanzator are pretul cel mai mic, in rest sunt listati aleatoriu).

Edited by stlk, 21 September 2022 - 21:42.


#4245
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Găsești cu prețuri mai mici dar la firme obscure de pe piața gri neplătitoare de TVA de prin Bulgaria sau Sicilia.. Posted Image.. Am mai văzut că mai sunt și firme de prin China sau Hong Kong...  Posted Image
De garanție la astfel de firme nu știu ce să zic.. cred că se rezolvă cu reclamații la emag.. (că doar pe platforma lor vând ăia).. totuși le iei cam la risc..

#4246
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Comentariu preluat de pe FB contul oficial emag

eMAG
Hello,! Situatia este cunoscuta, in aceasta perioada se desfasoara un program pilot si se lucreaza la afisarea acestora in cel mai scurt timp. ��


Progam pilot cica Posted Image)) Ce cacat de program?! ca doar nu se asteapta sa le elimine definitiv. Nu cred ca sunt atat de nebuni. Bine, au revenit intre timp..



EDIT:

eMAG
Salutare,! ���� Ce crezi? Si noua ne place sectiunea de reviews pentru ca ajuta clientii sa faca cele mai bune alegeri. �� Vor fi ascunse pana pe data de 21 septembrie, colegii deruleaza cateva teste. Ele vor reaparea, stai fara griji! ��

Ok, am inteles, fac teste sa vada cati pun botul fara sa citeasca reviewuri...
Si-au atras destula antipatie cu "schema" asta.

Edited by MembruAnonim, 21 September 2022 - 22:02.


#4247
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Daca imi fac genius - am inteles ca transportul e gratuit la easy box - si ca trebuie platit doar anticipat, cu cardul - dar nu stiu cand primesc codul pt easy box in ambele cazuri, de primire a produsului si dupa caz , la retur .

#4248
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 05.01.2006
Pe email si sms primesti acele coduri necesare pentru easy-box (si qr)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate