Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

Cel mai bun Samsung 1500 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Posti0nut_tt, on 27 octombrie 2018 - 20:40, said:

Deosebirea dintre noi doi este ca: tu "dai" cu presupusul, eu am "atasat" argumente.

Referitor la Exynos 9810 vs. Snapdragon 845:


Dacă tot ești chitit pe benchmark-uri i-a postează si din altele nu numai geekbench...

#56
i0nut_tt

i0nut_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 30.06.2014
M-am exprimat eu gresit, cuvantul "duble" a fost luat in sensul propriu, pe un alt topic.
Era vorba despre "aproximativ duble"/orientativ(scorul de 2250 a fost rotunjit la 2000 si cel de 3790 la 4000), ceva de genul, pentru single core - Exynos cu  aprox. 65-70% mai puternic pentru telefoanele Samsung(S9+ Exynos vs. S9+ Sd 845) si aprox. 50% global/toate dispozitivele(Exynos vs. SD 845).
Nu sunt chitit pe nimic astea sunt teste strict pentru procesor.
In alte benchmarkinguri telefoanele Samsung stau mai prost, desi impart aceeasi memorie RAM, aceeasi memorie interna, deosebirea vine datorita/din cauza ecranului/rezolutiei mai slabe de pe alte dispozitive si GPU-ului mai slab decat cel de pe 845.

Edited by i0nut_tt, 27 October 2018 - 22:28.


#57
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Care scor omule de 2250?? De unde scoți tu scorurile astea??? Uite mai jos cât scoate al meu..
Si tu un scor il duci în jos cu 450 de puncte și altul în sus cu 250 și zici  ca e dublu?????
Pe bune dar habar nu ai ce vorbești. Scoți tu scoruri din buzunar.. La unele adaugi la altele scazi.. Cum îți vine ție.
Pe un alt thread ai spus : "Nu exista telefon cu autonomie mare in "jocuri". Pe bune??? Ia vezi note 5! Ai încercat poco???
Sincer.. Încetează cu aberațiile astea pe toate thread urile.

Le : încă o "minunatie" : Pe A8 o sa fie prezent lagul in jocuri.
In care jocuri? Parca nu aveai a8?? Concluzia asta de unde ai tras-o???

Attached Files


Edited by crisadi75, 27 October 2018 - 22:57.


#58
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Domnu Ionuț, sper ca realizezi ca în utilizarea normala orice telefon cu minim Snapdragon 625 și un UI decent (deci nu Samsung sau Oppo) o sa zbârnâie chiar și în jocuri, indiferent de ce zic benchmark-urile. Iar la cum e smartphone-ul de gaming nu prea cred ca o sa fii atât de atent la detalii.

Edited by TrafalgarLaw, 27 October 2018 - 23:01.


#59
i0nut_tt

i0nut_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 30.06.2014
[

View Postcrisadi75, on 27 octombrie 2018 - 22:48, said:

Care scor omule de 2250?? De unde scoți tu scorurile astea??? Uite mai jos cât scoate al meu..
Si tu un scor il duci în jos cu 450 de puncte și altul în sus cu 250 și zici  ca e dublu?????
Pe bune dar habar nu ai ce vorbești. Scoți tu scoruri din buzunar.. La unele adaugi la altele scazi.. Cum îți vine ție.
Pe un alt thread ai spus : "Nu exista telefon cu autonomie mare in "jocuri". Pe bune??? Ia vezi note 5! Ai încercat poco???
Sincer.. Încetează cu aberațiile astea pe toate thread urile.

Le : încă o "minunatie" : Pe A8 o sa fie prezent lagul in jocuri.
In care jocuri? Parca nu aveai a8?? Concluzia asta de unde ai tras-o???

Stii cum se numesc oamenii care citesc un text si nu il inteleg?

Ce am scris eu mai sus, in procente reale?
Treaba cu performante duble era de genul: "aprox. duble".

De unde am scos scorul de 2250 de aici(din clasament, in partea inferioara), se pune?
Am scris clar diferenta este mai mare intre versiunea Samsung cu SD 845 si versiune Samsung cu Exynos 9810, si mai mica, undeva pe la 50%(in single core) in general(toate dispozitivele).

Referitor la jocuri, userul respectiv intreba de Fortnite si PUBG, etc., nu de jocuri "usoare".
Se aplica iar ce am scris in prima fraza.

PS. Tu esti tipul "gica-contra", nu dau doi bani pe sfaturile tale.

Attached Files


Edited by i0nut_tt, 28 October 2018 - 07:28.


#60
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Edit

Edited by feribalint, 28 October 2018 - 07:40.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate