Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

A comandat cineva de la Vidaxl? Pareri?

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,832
  • Înscris: 10.12.2006
1300 de lei costa un fotoliu simplu fara niciun masaj, deci era previzibil ca nu e mare lucru de asta. Daca respecta ce scrie pe site nu consider ca teapa, nu il mai poti returna? Ia unul de la 5000 in sus si performantele vor fi si ele ridicate.

#56
redpipe

redpipe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.02.2008

View PostMizu, on 03 noiembrie 2022 - 17:21, said:

1300 de lei costa un fotoliu simplu fara niciun masaj, deci era previzibil ca nu e mare lucru de asta. Daca respecta ce scrie pe site nu consider ca teapa, nu il mai poti returna? Ia unul de la 5000 in sus si performantele vor fi si ele ridicate.

Trimit comenziile fara toate piesele,ca sa le recuperezi e o aventura,nu mai au recenzii,majoritatea produselor sunt de foarte proasta calitate,si faptul ca stau ascunsi dupa legislatia din Antilele Olandeze este deja un raspuns.

#57
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,832
  • Înscris: 10.12.2006
Ai contactat tu ANPC si au zis ca n-au ce sa le faca pentru ca-s din Antilele Olandeze? Nu cred, doar faci presupuneri.

#58
MihaiVoicuD

MihaiVoicuD

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.12.2019
Am cumparat de la ei un padoc de caini, a fost ok. A venit la timp, l-am montat, toate bune. A cumparat sotia un pat, a venit la timp. Problema e ca e imposibil de asamblat. Nimic nu se potriveste, tolerante de 2-3 mm la dimensiunile placilor si la gaurile pentru dibluri. Dibluri mai proaste nu am vazut in viata mea, se rup la cea mai mica atingere. Am un mic atelier de tamplarie, probabil ca daca as munci la el vreo doua saptamani l-as putea construi, dar nu merita efortul. Cel mai prost produs pe care l-am cumparat vreodata online, mai prost decat stickurile de 2TB de pe Aliexpress (am luat de curiozitate, la 20 de lei cu transport inclus am vrut sa vad ce sunt de fapt - stick de 1G), pentru care mi-am primit banii inapoi. Pentru ca l-am desfacut si am incercat sa il asamblez, probabil ca banii pe pat nu ii mai recuperez. Lemn de foc foarte scump.

#59
sofi2006

sofi2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.11.2013
posibilitatea de a returna produsele acestui comerciant este practic nula (acea posibilitate stabilita prin lege de a returna un produs achizitionat online in termen de 14 zile) pentru ca trebuie sa suporti ca si client costul transportului pana in olanda . cost care de multe ori este mai mare decat ai dat pe produs.
am patit-o cu un mobilier achizitionat de pe emag, pozele erau de fapt niste randari , cand am vazut produsul in realitate era facut din niste materiale de foarte proasta calitate, nu puteam sa imi pun in sufragerie asa ceva. am zis, no problem , fac retur , e cumparat de pe emag. dar dupa ce am parcurs procedura de retur si am vazut ca trebuie sa platesc la curier 150 de euro si ca daca nu ajunge intact acolo nu imi face returul m-am lasat pagubas si am acceptat tzeapa.
ce am luat de la ei era cu vreo 100-150 de lei mai ieftin decat un mobilier romanesc pe care stiu sigur ca il puteam returna daca nu corespundea.
mi-am mai luat-o in trecut cu mobilier1 (care de asemenea nu fac retur)  dar de data asta fiind implicat emag am zis ca nu are ce sa se intample. m-am inselat

#60
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Chinezării ieftine. Produse de proastă calitate de la vidaxl... practic rebrandează tot felul de chinezării sau le fabrică în China pe la producători obscuri. Caltatea produselor lor este mediocră iar retur cum a zis cineva mai sus trebuie făcut înapoi în Olanda.. Mai fac și o săptămână sau două pe drum din Olanda în România produsele.

AM cumpărat recent o oglindă pentru baie. Din ce vedeți în poze.. partea de dreapta sus e strâmbă din turnare..(stânga sus cum vă uitați la prima poză atașată) Agățătoarele (clemele) de pe spate sunt lipite la batjocură strâmb, banda led e la batjocură, calitatea fabricației și materialelor sunt mediocre, protecția la tensiune și electronica din ea este mediocră, etc.

Nu recomand produse scumpe de la vidaXL că cine știe cu ce chinezării ieftine defecte sau najpa vă treziți.. Nu puneți botul la reclamele de pe tv cu vidaXL.. S-ar putea ca unele produse să fie bunicele dar după experiența mea personală cu oglinda sunt produse B sau C Quality made in China... Așa au făcut ăștia de la vidaXL profit.. au cumpărat din China ceva la 10 dolari (cum ar avea prețul probabil oglinda mea) și au rebrandat-o și vândut-o mai departe la 30-40 dolari..

Attached File  IMG_20230504_144316.jpg   311.57K   27 downloads

Attached File  IMG_20230504_144333.jpg   363.53K   25 downloads

Attached File  MVIMG_20230504_144240.jpg   186.57K   24 downloads

Attached File  MVIMG_20230504_144354.jpg   193.33K   24 downloads

Attached File  MVIMG_20230504_144235.jpg   359.94K   24 downloads

Edited by -koss-, 13 May 2023 - 12:22.


#61
selo

selo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 21.09.2007
Am cumparat 2 comode din lemn prelucrat.Din descrierea de pe site parea un material bun,in realitate este un pal plastifiat de proasta calitate.Comanda a sosit dupa o saptamana. In colete am gasit panouri cu colturi sarite de la debitare deoarece a fost pus cantul  peste ciobituri.Are imperfectiuni si pe placi am facut cateva poze la primul pachet. Cred ca lucratori au fost beti deoarece elementele care trebuiau sa fie egale au diferente la lungime,taieturile si gaurile nu sunt la 90grade asa ca dupa montaj usile si sertarele nu se aliniaza.
In concluzie NU RECOMAND!
[ https://i.imgur.com/HF158Dw.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/H3T3tGB.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by selo, 25 September 2023 - 21:27.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate