Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

A comandat cineva de la Vidaxl? Pareri?

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
Am dat si eu o comanda pe 24.07, o umbrela. Vazand ca nu primesc nici un update in legatura cu livrarea m-am apucat sa caut pe internet. Am citit si m-am panicat.
Le-am dat ieri seara un mail si, surprinzator, azi la ora 8 deja aveam reply. Mi-au dat un numar de urmarire DPD. Coletul pe la ora 14 era in Arad iar la destinatie era adresa mea.
Tineti-mi pumnii Posted Image

Edited by Maryus89, 31 July 2020 - 16:16.


#20
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 29.04.2008
Primavara asta am comandat un set de mobilier de terasa de la ei.

dupa vreo 2 saptamani am primit un colet. Hmmmm. Ma uit pe site si vad ca am 5 AWB-uri. N-apuc sa le zic ceva si adoua zi mai primesc inca 5 colete. Repet, in lista de expeditie figurau 5 iar eu am primit 6!

Ne apucam de asamblat cu doamna si descoperim ca lipseste un corp. Long story short e ca dupa 10 e-mailuri si inca vreo 3 saptamani am primit si ultimul corp, coincidenta sau nu dupa ce tot politicos ca si pana atunci i-am atentionat ca voi apela la protectia consumatorului. In final aventura cu ei a durat undeva la 5 saptamani. Not very nice.

Cat priveste produsele, pot spune ca dupa ce le-a dat noi cu lac de protectie arata OK, desi la ceva peste 1000 de euro te-ai fi asteptat sa le vopseasca ei.

Concluzia? Cu siguranta nu voi mai comanda de la ei. Ceea ce mi se pare nesimtit este faptul ca ua scos chatul ca forma de dialog, nu au telefon si singura forma (frustranta)de multe ori) de contact fiind e-mailul. Si asta sub pretextul ca sunt extraordinar de coplesitit de comenzi pe durata pandemiei. Sictir.

Edited by iladi, 31 July 2020 - 16:40.


#21
adrianboy

adrianboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 15.02.2006
VidaXL este un site foarte, foarte popular in alte tari, la noi mai putin mai ales ca mi se pare ca au preturi mai mari fata de alte magazine online.

#22
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
Revin cu update: comanda data pe 24.07 ajunsa pe 03.08. Poate am avut eu noroc, comanda mica 99 lei.

#23
hdlt

hdlt

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.03.2017
Acum o saptamana un produs era 1863, acum 3 zile 2000 si azi e 2169
Ce inseamna livrare gratuita..din ro la mine si platesc transportul in exteriorul Romaniei??

Sunt seriosi sau ceÉ

#24
StefanN1234

StefanN1234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 21.04.2020
Cauta un nr de contact. Ia vezi, găsești?

#25
hdlt

hdlt

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.03.2017
Am gasit un nr de la 15 la 18, am sunt 20 de minute si nimic...am incercat sa vb cu ''Diana '' pe chat...dar sunt intrebari preformulate...

Exista totusi cineva care a cumparat de la ei si a fost multumit?

#26
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,838
  • Înscris: 01.11.2005
Eu locuiesc in Norvegia si am dat si eu comanda de un set de scule pentru scos rulmentii. Nici nu stiam ca e o firma care lucreaza in mai multe tari.
Am facut comanda pe 6 Ianuarie. Sunt curios in cat timp imi va ajunge.
Treaba ca pe site-ul norvegian, are si Chat, si Telefon si Mail ca forma de contact.

L.E.
Acum ma uit un pic pe comentariile lasate de alti norvegieni pe un side de rating si se pare ca astia nu ar merita nici macar o stea din cinci. Asa ca, cross finger si sper sa primesc sculele, macar sa le primesc Posted Image.

La mine la status scrie "posted" , adica trimis. Vedem in cat timp le primesc.

Edited by tehnics, 12 January 2021 - 13:36.


#27
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,838
  • Înscris: 01.11.2005
Ah,, nu mai pot edita mesajul de sus...

Acum cateva momente am primit mail de la posta ca pachetul de la VidaXL e pe drum si ca il voi primi maine.

#28
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Oferta vidaXL pe emag cuprinde 20368 de produse.

Eu cred ca sunt ok, au descrieri cuprinzatoare, gama mare de produse, preturi bune. Tocmai dau o comanda.

#29
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Attached File  Screenshot 2021-01-12 145019.jpg   107.86K   92 downloads

#30
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,838
  • Înscris: 01.11.2005
Problema nu se pune la produse si comanda...problema se pune la trimitere, ca daca sunt mai voluminoase, le primesti in cateva pachete, trimise diferit, uneori cu piese lipsa la montaj, distruse etc.
La fel, problema este si la partea de suport tehnic.

Teoretic astazi as trebui sa primesc si eu coletul...sa vedem.

Edited by tehnics, 13 January 2021 - 12:14.


#31
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,838
  • Înscris: 01.11.2005
Revin cu noutati.
Intr-adevar am primit ce-am comandat. Rapid si fara probleme. Ma declar multumit :D

#32
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
De asta am specificat ca pe emag au 20368 de produse, iti dai seama ca au zilnic mii de comenzi. Si un mic procent din ele pica in erori pe linia logistica, dar asta nu ii face tepari.
Saptamana viitoare imi vine si mie coletul, teoretic. Va tin la curent.

#33
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Totul a decurs ok, am luat un capac WC pe care nu vi-l mai pozez, si un set de role mai ieftine decat in Dedeman dar de aceeasi calitate:

Attached Files



#34
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
Am luat de doua ori de la ăștia, niste perdele de dus cu roleta, totul ok, livrarea e lentă. Cred ca undeva la 2 saptamani, după comanda emag. Eu ii recomand.
Factura primita e de la o firma olandeza, înțeleg ca și livrarea tot de pe acolo.

Edited by slai, 28 January 2021 - 18:24.


#35
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Am luat 3 produse, 2 le-am tinut ca le montasem si la unul retur, a venit deteriorat de nou. Erau niste facaturi italiene, facute de pensionari drogati sau ceva. Livrare f. lenta, nu din Ro. Pe relatie sunt ok, am primit banul inapoi dar nu mai comand. Marfa de proasta calitate.

#36
octavian-1968

octavian-1968

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.03.2007
Plasat comanda pe 10.03.2021,ajuns  astăzi,16.03.2021(din Olanda).
Când am plasat comanda(pe eMag)îmi dădea termen livrare 25,26.03.2021,deci coletul a ajuns cu 10 zile mai devreme.
Sunt mulțumi de produs,este ce am comandat.

Edited by octavian-1968, 16 March 2021 - 14:17.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate