Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

A comandat cineva de la Vidaxl? Pareri?

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009
https://www.vidaxl.ro

A comandat cineva de la baietii astia?
Am tot incercat de joi sa iau legatura cu ei telefonic nu raspunde nimeni, pe chat la fel.
Gasesc insa pe google oameni care zic ca au comandat si sunt multumiti... cat de legit o fi nu stiu.

Mai ales cand pui comanda, ai limita de 30 de caractere la adresa si nu exista plata ramburs.

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Pana si cea mai tepara firma iti raspunde la telefon sau chat, ca sa te agate de client. Daca acum nu iti raspund, ce vei face cand ai probleme cu marfa?

#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,310
  • Înscris: 08.02.2011
Suna la ei in Olanda, nu la numarul din Romania

#4
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
personal întotdeauna mă uit la contact.aici nu găsesc nimic

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Au datele in termeni si conditii.

Operated by: vidaXL Europe B.V.
Trading under name: vidaXL.ro

Adresa:
Mary Kingsleystraat 1
5928 SK Venlo
Olanda

E-mail address:
[email protected]

Numar de Inregistrare: 09188362
Nr TVA: RO36918744

#6
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

View PostMizu, on 22 septembrie 2018 - 14:40, said:

Pana si cea mai tepara firma iti raspunde la telefon sau chat, ca sa te agate de client. Daca acum nu iti raspund, ce vei face cand ai probleme cu marfa?
Asta ma sacaie... mai ales ca citind ceva reviewuri ale olandezilor se pare ca au fost cazuri in care marfa era chinezarie.


https://www.compari....-s97557/#pareri
Site-ul si parerile astea cat de legitime or fi?

#7
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Tipii sunt de încredere (https://trusted.ro/h...d8633c8f9c78c9b).

#8
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Eu nu m-as risca niciodata cu un site care nu are adresa si nr de telefon

#9
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
încearcă și scrie un comentariu.dacă apare pe net instant poți comanda dar dacă nu poți posta comentariul?cine crezi că a pus laudele pe net?personal am încercat varianta asta cu unii

#10
talica

talica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 962
  • Înscris: 21.03.2012

 EMPP, on 23 septembrie 2018 - 19:49, said:

încearcă și scrie un comentariu.dacă apare pe net instant poți comanda dar dacă nu poți posta comentariul?cine crezi că a pus laudele pe net?personal am încercat varianta asta cu unii
As vrea sa fac asta, dar nu e usor de gasit "butonul" reclamatii/pareri/review! Eu nu il vad!

#11
sorin469

sorin469

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.05.2020
Am comandat eu o casuta de lemn pt care am platit 2.850 lei si dupa 3 saptamani mi-au raspuns la mail si au zis ca ma anunta cand o trimit! Teapa?

#12
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Si cand o trimit? Vedem atunci daca e teapa sau nu, sa ne anunti.

#13
sorin469

sorin469

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.05.2020
Am facut plangere la Protectia Consumatorului si, coincidenta sau nu, azi mi-au returnat banii, dupa 26 zile... Nu recomand!

#14
pereko

pereko

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.05.2020
Exact asta am patit si eu cu o masa, comandata pe 16.04.2020, am gasit topicul asta si m-a inspirat sa depun si eu o plangere la ANPC.
Raspunsul de la ei a fost ca produsele pleaca cu un TIR spre GLS Austria. Am primit pe 21.04.2020 un AWB tracking pentru GLS si de atunci este acelasi status: produsul nu a fost predat catre GLS dar exista un preaviz de predare...
Niste hoti tepari care au profitat de pandemie si o folosesc ca scuza pentru a fura banii oamenilor, pe mine m-au lasat fara 500 de lei,
Este de evitat, trist este ca pe emag inca exista si cand am depus o sesizare la emag ca sunt tepari si sa nu mai le listeze produsele au zis sa contacteze departamentul de reclamatii vidaxl..

#15
BogdanAlexandru3

BogdanAlexandru3

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.05.2020
Am comandat eu doua jardiniere pe 14 aprilie 2020, cu termen de livrare specificat pe site de 5 zile, am primit doar cate o latura si baza acestora pe 7 mai, dupa 3 saptamani, iar pe 22 iunie (la 5 saptamani de la comanda) mi-au scris ca nu mai au pe stoc restul componentelor (celelalte trei laturi ale jardinierelor si surubaraia necesara) si ca trebuie sa trimit inapoi ce mi-au livrat ca sa-mi returneze banii. In tot acest interval nu am putut comunica prin telefon cu ei ci doar pe mail unde raspundeau initial cu un mesaj standard ca in maxim 5 zile o sa-mi raspunda la mail, o bataie de joc. Cand mi-au raspuns a fost si mai grav spunandu-mi ca au luat legatura la depozit si nimeni nu stie in ce stadiu este comanda si cand se va face livrarea, ca pana la final, asa cum v-am zis, sa o anuleze. O firma total neserioasa. Va rog recomand sa nu comandati de la ei pentru ca nu aveti cum sa discutati cu cineva responsabil care sa rezolve eventualele probleme.

#16
montecalvo

montecalvo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.05.2018
Din proprie experienta pot sa va spun ca nu sunt de incrdere! Dupa ce au incasat banii pentru produs,au trimis un email in care spuneau ca livrarea........va intarzia. Apoi ca pachetul a fost expediat! Dupa un schimb de email-uri si alte mesaje din partea lor in care spuneau,fara o sustinere pe tracking, ca a pachetul a fost axpediat,am facut o plangere la ECC ( Protectia Consumatorului pentru Comunitatea Europeana) la care au reactionat spunand ca.........pachetul va fi trimis si ma roaga sa-mi retrag plangerea  l Nu as sfatui pe nimeni sa incerce sa faca o comanda la ei! E simplu: iti iau banii si.....gata! Stai linistit ca ai de primit! Puteti incerca sa scrieti review-uri pe site-uri specializate pe asa ceva si ati putea avea norocul sa se intample ceva.Altfel,nu aveti nici o sansa! Iar cat despre Emag,nu e prima oara cand in goana lor dupa profit se asociaza cu firme neserioase. Am mai avut experiente neplacute si cu ei care s-au rezolvat dupa multe insistente. Oricum,n-aveti nici o sansa sa postati un comentariu negativ la adresa unui colaborator sau chiar a lor,pentru ca nu va fi publicat ! E foarte simplu! Si eficient !

#17
makabras

makabras

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.07.2010
Comandat acum 10 zile un coltar de ratan de la ei, de 7 persoane, prin Emag (tocmai din teama de a nu avea surprize). 3100 ron.
Ieri a venit un colet micut cu un colt din acest coltar.
Am sunat la Emag sa imi faca fisa de retur, toate bune, azi primesc iar sms ca se livreaza coletul 2. Sun iar la Emag si imi spum ca au discutat cu cei de la VidaXl si ca mai este un colet pe care se pregatesc sa il trimita (practic, este in depozit in Olanda).
Politica retur pe site Emag, 14 zile gratuit, polotica retur intre Vida si Emag, clientul trimite prin curier pe banii lui.
Astept sa vina luni, sa ma pregatesc sa fac o sesizare la ANPC sau cine se ocupa de chestile astea.

Nu recomand VidaXL

#18
gbirotica

gbirotica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 08.04.2011
Si eu am comandat la ei in data de 30 mai niste pereti pt pavilion gradina si....nimic. I-am contactat si mi-au dat un awb invalid, despre care ei spun ca nu e inca activ pt ca...COVID19
Eu banuiesc ca sunt niste intermediari pt produse din China(Aliexpress) De nu mi-o ajunge pachetul in doua luni...sa nu imi ziceti mie cutu :))))))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate