Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

iPhone XR

  • Please log in to reply
527 replies to this topic

#271
fotoflash

fotoflash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 18.08.2008
Este sesizabil la poze și filme, in rularea normala de utilizare sa zicem zilnică, mail, telefon, un insta, whatsapp mu simți mare diferența.

#272
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,681
  • Înscris: 22.05.2011
O singura 'problema' am observat la XR (banuiesc ca e la fel pe XS-uri).
Odata cu implementarea sistemul audio stereo  - pentru video/audio playback - banuiesc ca s-a decis un compromis la calitatea difuzorului pt apeluri.
MAi exact, in timpul unui apel, cu telefonul la ureche, parca nu suna asa cum ar trebui, (eu vin de pe un 6s Plus)  se aude cumva diferit, plat, anormal.

Daca nu il tii la ureche, in playback normal (tandem cu difuzorul de jos)  se aude super bine ...

#273
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Mi-am cumpărat și eu astăzi xr pe negru. Dar îl primesc abia marți sau miercuri. Am ales xr și nu xs fiinca xr e mai ieftin.
Nu am vrut x pt ca e o generație mai veche, e de anul trecut.
iPhone 8 plus mi-a plăcut mult, dar nu mi-am luat ca are butonul ăla in mijloc care va dispărea generațiile viitoare (așa am auzit pe YouTube)și am zis ca dacă tot cumpăr sa nu mai am treaba 2 ani.
Am un se din care i-am scos sufletul și încă merge perfect. Doar ca pe frigul asta dacă ies afara și mai am baterie sub 30%, imediat scade sub 10% și se Închide. Dacă intru înăuntru și îl aprind iar are ~30%. Foarte rar l-am lăsat sa se încarce de tot. De obicei îl scot de la încărcat la 30-40% și îl băgăm la încărcat la sub 10%. Acuma ca a venit frigul nu mai merge așa.
Sper ca xr sa nu fie la fel.
As mai vrea să-mi iau Apple watch 4. Oare ce se intampla cu bateria dacă stau cu el la -3 grade afara?

#274
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Nimic. Daca se intampla ceva, e o problema si trebuie schimbata.

Referitor la buton, ala a disparut de anul trecut (8 fiind ultima generatie cu buton), nu ca va disparea generatiile viitoare.

M-as astepta sa nu poti face schema aia de incarcat cu Xr decat daca te plimbi cu incarcatorul in buzunar pe langa vreo priza. Daca il scoti dimineata de la incarcat la 40%, pleci la munca si te intorci seara, nu cred ca te tine decat daca nu-l folosesti. Altfel, eu cred ca e un telefon excelent.

#275
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Nu-l lăsam peste noapte fiinca adormeam cu el in mâna. Îl băgăm la încărcat înainte sa plec de acasă cât sa pregăteam sa plec. Sau când ajungeam acasă puțin. Asta ca tot timpul aveam ceva de făcut cu telefonul. Ori pe aplicații ori căutam una ăla pe google.

#276
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Tu iti incarci telefonul de la 10% la 40%?

#277
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006

View Postmilovme, on 08 decembrie 2018 - 16:03, said:

De obicei îl scot de la încărcat la 30-40% și îl băgăm la încărcat la sub 10%. Acuma ca a venit frigul nu mai merge așa.
Huh?

#278
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Daca ai tot timpul ceva de facut cu telefonul, n-o sa mai adormi cu el in mana dupa prima zi, cand o sa vezi ca 3/4 din zi nu mai ai telefon :)))

Mai ales ca daca nu-i cumperi fast charger, nici nu se va incarca foarte mult in timpul in care te pregatesti sa pleci.

#279
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.03.2005
Milovme - iti recomand cum ți-a recomandat si Warchilde sa iti iei un încărcător rapid daca il incarci haotic si pe perioade scurte.

Legat de ceas, eu am aw4 si nu am remarcat sa se duca mai repede bateria pe frigul din București din ultima perioada. Pe de alta parte gândește-te ca ceasul sta la mana si se încălzește de pw mana ta, plus ca probabil sta sub maneca hainei unde nu e asa rece

#280
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Eu am aw dar nu 4,plimb cainele de doua ori pe zi cate 30-40 de min indiferent de frigul de afara si nu am intampinat probleme.

#281
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Nici la AW3-ul meu nu e nicio problema cu frigul. Nici nu stau eu cu orele in frig, ce-i drept.

#282
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Super atunci. Înseamnă ca e mai vechi de se Descarcă la frig. Sănătatea bateriei e de 86%
Sunt curioasa dacă se vor transfera toate aplicațiile de pe se pe xr.

Știu ca suna aiurea dar totuși o sa întreb. Când o să-mi iau și ceasul și o sa-l sincronizez cu telefonul prin ce stau conectate ? Prin wi fi ? Prin bluetooth? O sa pot sa plec de acasă cu ceasul și sa las telefonul acasă și sa primesc notificări pe ceas ?
Pana acuma mi se păreau fără rost smartwatch-utile și nu m-am interesat de ele. Dar am văzut review la Apple watch 4 și mi-a mers direct la inima. Am văzut ca apăreau toate aplicațiile de pe telefon pe ceas. Plus poți sa înoți cu el. Și măsoară pulsul și electrocardiograma. Abia aștept. De aia mi-am luat xr, pt ceasul ăla. Ca mai puteam sa trag de se asta mult și bine


#283
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
se conecteaza prin bluetooth. N-o sa poti pleca doar cu ceasul si sa primesti ceva de pe telefon, dupa vreo 10m distanta intre ele s-a dus conexiunea. Ce vrei tu se poate doar cu varianta cellular a telefonului, care nu se vinde si nu functioneaza in Romania.

De asemenea, da, masoara pulsul si poti sa inoti cu el. Eu nu m-am riscat sa o fac in mare/ocean din cauza sarii.
Vestea proasta e ca probabil nu merge EKG decat daca ai cumparat AW4 din USA.

#284
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Mersi pt răspunsuri.
Nu mi musai sa plec doar cu ceasul. :) Întrebam așa doar sa știu pana le am. Abia aștept săptămâna viitoare :)
Seara făina

#285
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006

View Postmilovme, on 08 decembrie 2018 - 18:09, said:

Ai topic dedicat Apple Watch 4: https://forum.softpe...-apple-watch-4/
EKG o sa ai doar daca ceasul e cumparat din America.
Ceasul e conectat la telefon prin bluetooth dar cand esti conectata la reteaua wifi si ceasul e conectat la retea.

#286
fotoflash

fotoflash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 18.08.2008

View Postwarchilde, on 08 decembrie 2018 - 18:19, said:

.Eu nu m-am riscat sa o fac in mare/ocean din cauza sarii.

Poți sa o faci liniștit, fac asta in fiecare an la mare de când l-am luat (2ani) și nu are nici o problema ;)

#287
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
uuu, super, multam :)

#288
cryss95

cryss95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 27.07.2013
Azi am primit si eu mail de la Orange ca,a ajuns telefonul si pot merge sa il ridic😍

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate