Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

iPhone XR

  • Please log in to reply
525 replies to this topic

#289
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postmilovme, on 08 decembrie 2018 - 18:09, said:

Dar am văzut review la Apple watch 4 și mi-a mers direct la inima. Am văzut ca apăreau toate aplicațiile de pe telefon pe ceas.  
asta cu toate aplicatiile e can can

#290
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Toate nu, dar majoritatea. Din ce folosesc eu doar whatsapp nu are aplicatie de AW (dar functioneaza cu ceasul, fara probleme). Sunt si unele total inutile, cum ar fi aplicatiile bancare, imi vine greu sa cred ca cineva se apuca sa faca tranzactii bancare pe ecranul ala minuscul, dar ele sunt acolo :))

#291
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
A ajuns. Mi se pare foarte mare din cauza ca m-am obișnuit cu se. A fost mișto ca am apropiat telefoanele și s-au transferat toate aplicațiile de pe SE pe XR cu tot cu parole, doar a trebuit face id.
Inclusiv ring tone și walperul
Am trei routere wireless fiindcă e lunga casa. La un router a trebuit sa introduc parola, la alt router nu. Dar nu înțeleg de ce nu comuteaza singur de pe un router pe altul când merg cu telefonul dintr-o parte in alta.
Am instalat un joc și am văzut ca automat se instala și pe SE. Pe SE s-a instalat in câteva secunde și m-am jucat pe SE. După 5 min pe XR nu a terminat de instalat, arată ca tot încarcă. Am dat pe icoana sa intru in joc și nu a mers. Cred ca e din cauza ca aproape orice fac pe un telefon,apare și pe celălat.
In orice caz e un telefon foarte mare. Pt cei ca mine, obișnuiți cu un telefon mai mic, e mai greu de ținut in mâna.

Singura aplicație in care nu am putut sa m-a loghez, a fost de la BCR. In schimb, aplicația de la ing a-a transferat cu tot cu username

#292
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Încă un lucru am obs. Nu îmi arată procentul la baterie. Pe SE intru in configurări la baterie și dau afișează procentaj ceva de genul. La XR nu găsesc. Iar la rețea îmi arată 4g, nu lte.

#293
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,037
  • Înscris: 02.09.2005
Dacă e la fel ca la xs, procentul bateriei îl vezi în control center sau swipe în dreapta din ecranul principal și se vede și pe acolo.

#294
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Mersi. Îmi apare procentul la baterie acolo unde se trage din dreapta sus unde e și wireless, lanterna etc.

#295
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010

View Postmilovme, on 13 decembrie 2018 - 09:15, said:

Iar la rețea îmi arată 4g, nu lte.

Mie pe iPhone îmi arăta 4g, nu mi-a apărut niciodată lte.

#296
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostR10, on 13 decembrie 2018 - 11:24, said:

Mie pe iPhone îmi arăta 4g, nu mi-a apărut niciodată lte.

LTE apare in US, sau in Europa daca operatorul nu are carrier bundle personalizat cu Apple (cazul Digi).

#297
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Da. In SE e o cartela digi. Speram ca asta sa fie.

#298
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postwarchilde, on 12 decembrie 2018 - 20:50, said:

Toate nu, dar majoritatea. Din ce folosesc eu doar whatsapp nu are aplicatie de AW (dar functioneaza cu ceasul, fara probleme). Sunt si unele total inutile, cum ar fi aplicatiile bancare, imi vine greu sa cred ca cineva se apuca sa faca tranzactii bancare pe ecranul ala minuscul, dar ele sunt acolo Posted Image)
exista watch face pentru whatsapp.
partea nasoala e ca are nevoie de legatura constanta cu iphone, ca e o solutie bazata pe whatsapp web si ca costa cam mult pentru ce ofera.
legat de aplicatii bancare zic doar apple pay :)

#299
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
zici tu doar apple pay, dar zic si eu doar Romania :)))

watch face nu mi se pare ca merita, dar poate ma insel. Nu ma tenteaza deloc, asta e sigur :))

#300
Neryx

Neryx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 01.08.2018
Salut! Mi-am luat recent XR-ul si am o intrebare: e vreo problema daca folosesc sau tin in buzunar telefonul la temperaturi in jur de -2, -3 grade? Devine destul de rece, dar nu incetineste sau are altceva. Am citit ca afecteaza bateria pe termen lung, deci poate ar fi mai bine sa il tin in rucsac cand sunt pe strada? Multumesc!

#301
Teosibiu

Teosibiu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 07.06.2017
Bateria e un consumabil, nu stiu de unde atata stres. La banii pe care ii dai pe un XR iti permiti ca la 2 ani sa platesti 2-300 de lei pt o baterie noua. Daca se degradeaza prea rapid, in primul an il duci in garantie.

#302
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Toate iphone-urile pe care le-am avut s-au comportat rău la temperaturi scăzute. Dacă scade sub 0 se descarcă rapid. La -20 se descarcă total in 2 ore maxim de la 100%. Probabil că și bateria este afectată puțin, dar cum spune colegul, se presupune că dacă dai 3-4000 pe un telefon, îți permiți și 2-3-400 de lei pe o baterie după 1-2 ani

#303
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Sau daca iti permiti in primul rand iPhone poate nu stai sa le schimbi piesele la 2 ani, iti cumperi alt telefon.

Oarecum 2-3 ani e si durata de utilizare a unui dispozitiv

#304
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Daca il tii in buzunarul jachetei sau pantalonilor, adica langa corp, teoretic e mai cald decat in rucsac.
Acum, daca ai nevoie de el, il folosesti ca de aia ai dat banii pe dansul.

#305
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
eu nu am sesizat sa mearga mai rau la temperaturi mici, insa la temperaturi foarte mari face urat. Bateria nu stiu daca scade mai rapid decat la 15 grade decat la -5, nu am sesizat dar nici nu stau cu orele afara la temperaturi din astea. La -20 clar nu pot sa-mi dau cu parerea :))

#306
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Totusi nu este iphone 4 sa se opreasca la frig :)
Banuiesc ca nu stai cu el sa l folosesti la minus 5 grade,iti ingheata mainile inainte de bateria telefonului.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate