Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Mastercard by Curve: Toate cardurile intr-unul singur

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
5164 replies to this topic

#613
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

 rz, on 27 aprilie 2019 - 21:56, said:

Când se verifică cardurile inrolate se trage o liră dar se face refund (durează de la câteva ore la doua zile).
Referitor la lira nu chiar depinde de banca: de ex First Bank (Piraeus Bank) blocheaza banii pe cont si ii deblocheaza abia dupa o luna de zile. La alte banci ING/BT se face plata si apoi stornarea la cateva zile.

Edited by costinuti, 28 April 2019 - 07:18.


#614
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

 costinuti, on 28 aprilie 2019 - 07:17, said:


Referitor la lira nu chiar depinde de banca: de ex First Bank (Piraeus Bank) blocheaza banii pe cont si ii deblocheaza abia dupa o luna de zile. La alte banci ING/BT se face plata si apoi stornarea la cateva zile.

La Banca Transilvania lira s-a returnat instant înapoi , apoi a luat o sumă intre 0.10 și 1 leu care a deblocat-o in 3 zile.La LibraBank a durat 4 zile lucrătoare ca sa intre lira înapoi pe cont și încă 2 zile ca să intre cealaltă suma de 0.60 lei.

Edited by andupustiu, 28 April 2019 - 14:38.


#615
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Oricum sunt sume mici deci nu vad a fi o problema,,,

#616
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Dap...am inceput sa folosesc Curve in mod curent pentru plati, numerar nu prea scot, merge ireprosabil

#617
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
La ATM merge perfect cu cardurile romanesti (Orange Money, ING, Unicredit) dar si cu Revolut & LeoPay... la comercianti intr-adevar merge peste tot cu orice card!

#618
alexstan120

alexstan120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 03.05.2016
Daca selectez cardul de la BT,bancomatul il recunoaste ca un card BT ca sa pot alimenta cardul?

#619
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Nu... bancomatul vede cardul Curve deci vede un card britanic

#620
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Cec Bank respinge tranzacțiile cu cardul Curve atât la bancomate cât și la POS-uri.Am vrut să plătesc la un POS Cec-Bank și a dat tranzacție refuzată , noroc că am avut bani la mine.Deci sunt mârlani ăștia de la CEC Bank și accepta doar cardurile din Romania.


#621
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Stiu... si REVOLUT Mastercard este respins la CEC (ala Visa pare in regula)

#622
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
3 persoane pe care le-am invitat în martie au activat azi cardul și am primit 15 lire bonus.

#623
Marin000

Marin000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 22.04.2019

 andupustiu, on 30 aprilie 2019 - 21:45, said:

3 persoane pe care le-am invitat în martie au activat azi cardul și am primit 15 lire bonus.
Faci și tu un ban cinstit...

Si lumea spune ca la romani nu le place sa muncească...

#624
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Ideea este sa iti faci astfel de carduri pentru utilizare, nu doar pentru bonusuri... eu de cand am primit cardul numai prin ei fac platile la comercianti - 2 carduri tin acum in portofel (inainte umblam cu 4).
Si la mine s-au inscris cativa dar cred ca nu au trecut de pasul cu inrolarea sau au ramas in ''pending approval''... daca dupa inrolare card apare ''pending approval'' asa va ramane mereu, in caz ca nu se trimite mesaj la suport! Daca apare ''Your Curve card is on the way'', cardul este trimis deci este ok! (imediat dupa inrolarea trebuie sa apara mesajul ''your card is on the way'', nu la cateva zile)
Exact ca in foto de mai jos trebuie sa arate, pentru a avea certitudinea ca totul este in regula cu emiterea respectiv livrarea cardului

Practic, acesta este mesajul de confirmare (plus mailul primit)

Attached Files


Edited by rz, 01 May 2019 - 10:37.


#625
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
Tocmai am fost invitat in comunitatea lor Curve. Daca aveti bug-uri sau diferite probleme le pot comunica direct la sursa. Nu stiu daca se poate intra sau nu fara invitatie.

Edited by costinuti, 01 May 2019 - 10:27.


#626
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 costinuti, on 01 mai 2019 - 10:25, said:

Tocmai am fost invitat in comunitatea lor Curve. Daca aveti bug-uri sau diferite probleme le pot comunica direct la sursa. Nu stiu daca se poate intra sau nu fara invitatie.

E fara invitatie... Iti faci cont, te loghezi si aia e...

#627
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
S-au trimis invitații pe conturile mai noi... am primit și eu pe contul sorei mele

#628
alexstan120

alexstan120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 03.05.2016
Azi mi-a venit cardul prin poștă(nu stiu ce visau ei prin DHL)!Pana acum mi se pare super!

#629
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Au trimis și prin DHL in unele cazuri... in rest: Royal Mail, Posta Germana și Posta Romana pe final.

Edited by rz, 03 May 2019 - 12:09.


#630
mb507

mb507

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 07.09.2018

 rz, on 01 mai 2019 - 09:36, said:

Si la mine s-au inscris cativa dar cred ca nu au trecut de pasul cu inrolarea sau au ramas in ''pending approval''... daca dupa inrolare card apare ''pending approval'' asa va ramane mereu, in caz ca nu se trimite mesaj la suport! Daca apare ''Your Curve card is on the way'', cardul este trimis deci este ok! (imediat dupa inrolarea trebuie sa apara mesajul ''your card is on the way'', nu la cateva zile)
Exact ca in foto de mai jos trebuie sa arate, pentru a avea certitudinea ca totul este in regula cu emiterea respectiv livrarea cardului

Practic, acesta este mesajul de confirmare (plus mailul primit)

Salutare,
Eu cred ca m-am folosit de codul tau pentru a imi crea un cont. Asta se intampla pe 30 aprilie.
In prezent in aplicatie imi afiseaza tot "Your Curve card is currently pending approval" (am adaugat cardul Revolut pentru inceput).

Am dat acum mesaj la suport, sa vedem...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate