Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mastercard by Curve: Toate cardurile intr-unul singur

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
5156 replies to this topic

#595
alexstan120

alexstan120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 03.05.2016
M-am inregistrat si eu!Mi-au cerut verificarea si cardul o sa vina in 14 zile prin DHL

Edited by alexstan120, 22 April 2019 - 17:06.


#596
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Au spus ei ca vine prin DHL?
Inainte nu se mentiona asa ceva!

#597
alexstan120

alexstan120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 03.05.2016
Exact!
"Please note that the card is sent via DHL and it can take up to 14 days for it to arrive when shipped outside of the UK.".Asta mi-a raspuns Weronika.

#598
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Aha...am inteles deci de la suport.
Asadar, nu a fost anunt in aplicatie (dupa comanda card)

P.S. Cei de la Monese iti dau un termen aproximativ pentru livrare la usa ta, dupa ce comanzi cardul

Edited by rz, 22 April 2019 - 22:35.


#599
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Iată că sunt probleme cu livrarea cardurilor Curve... am doi prieteni inca in pending desi au facut înscrierea în 25 respectiv 27 martie - înscrierea lor este ok, cu confirmare in aplicație privind livrarea ( gen: cardul este pe drum bla, bla, bla).
Este ciudat cum la Curve se pierd cardurile pe drum... și totuși la Posta ajung într-un final deci nu ar fi problema decât de întârziere la Posta Romana.

Ar fi bine că fiecare user care primește cardul să spună aici si la ce data s-a înscris și cum a venit cardul (prin Posta Germana, DHL, Royal Mail)... macar sa facem o statistica, sa vedem cum s-a mișcat fiecare prestator de servicii in parte.

Edited by rz, 25 April 2019 - 09:44.


#600
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Si eu am vreo 2 prieteni care au folosit codul de referral in perioada 14-16 martie si care sunt tot in pending si azi...

#601
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Acum este clar că au o problema cu trimiterea, daca și ce este înainte de 20 martie arată tot pending.
Așa cum am spus, sunt oameni care au trecut cu brio de înregistrare și înrolare carduri așadar nu se pune problema că au primit și nu vor să facă prima tranzacție... din contra, sunt supărați că nu le-au ajuns cardurile Curve!

#602
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 02.12.2012
in livrarea cardurilor  este posibil... sa  conteaze si tipul de card comandat ... free sau cu plata 10 euro / lire  pe luna ...

#603
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Posibil și asta... dar au fost cazuri când pentru un free au trimis cu DHL și a ajuns fara probleme in câteva zile (mai puțin de o săptămână).
Mă gândesc cu groază la momentul când îmi expira cardul actual... la următoarea livrarea (cu peripeții).
Asta deoarece îl folosesc intensiv... a devenit la fel de indispensabil precum telefonul

#604
alexstan120

alexstan120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 03.05.2016
Celor care sunt in pending approval le recomand sa trimita mesaj la suport si se rezolva!Eu am dat msj si mi l-au aprobat imediat!

#605
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Bine de precizat... că mai este și pending approval, pe lângă pending-ul cu livrarea.

Exact, la pending approval ceva nu a mers bine deci trebuie trimis mesaj la suport.
Oamenii sunt foarte ok... am rezolvat cu ei contul sorei mele (cu toate că avea înrolat un virtual Revolut de pe contul meu) și asta fără să ceară selfie!

#606
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010
Și eu am vreo 15 persoane in pending de o lună.

#607
Marin000

Marin000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 22.04.2019
A primit careva refund?
Probleme?

#608
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Refund la ce?
Când se verifică cardurile inrolate se trage o liră dar se face refund (durează de la câteva ore la doua zile).

Sugestii pentru cei care au "pending approval"... scrieți la suport căci altfel așa va sta mereu.
Am aflat că atunci cand totul merge șnur cu înregistrarea, respectiv înrolarea, și aprobarea este ok adică trece imediat (aproape instant) din pending approval in "cardul este pe drum". Daca apare cea mai mică problema la înrolare (greșeala cvv, card pe alt nume, card virtual cu probleme, etc) rămâne în pending approval și se rezolva doar cu suportul.
Nu uitați să verificați și telefonul trecut la înregistrare... se trimite un cod (prin SMS) către acel număr de telefon.

Edited by rz, 27 April 2019 - 22:00.


#609
Marin000

Marin000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 22.04.2019
Refund la o haina spre exemplu.
Te duci în magazin și te pune sa bagi cardul cu care ai făcut cumpărăturile.
In cazul meu cu cardul curve. Returnezi doar o haina, nu toate cumpăraturile.

Cand o sa trimită banii înapoi de unde o sa știe curve pe ce card sa bage banii? Dacă am alt card selectat atunci, spre exemplu?



#610
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010

View PostMarin000, on 27 aprilie 2019 - 22:35, said:

Refund la o haina spre exemplu.
Te duci în magazin și te pune sa bagi cardul cu care ai făcut cumpărăturile.
In cazul meu cu cardul curve. Returnezi doar o haina, nu toate cumpăraturile.

Cand o sa trimită banii înapoi de unde o sa știe curve pe ce card sa bage banii? Dacă am alt card selectat atunci, spre exemplu?

Știe cu ce card ai făcut acea plata de refund , tocmai am primit joi 3 lei înapoi de la Google Services in 2 zile de la verificarea cardului și a știut numărul tranzacției , fiecare tranzacție are un cod unic

Edited by andupustiu, 28 April 2019 - 00:11.


#611
Marin000

Marin000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 22.04.2019

View Postandupustiu, on 28 aprilie 2019 - 00:11, said:



Știe cu ce card ai făcut acea plata de refund , tocmai am primit joi 3 lei înapoi de la Google Services in 2 zile de la verificarea cardului și a știut numărul tranzacției , fiecare tranzacție are un cod unic
Pai primești refund pe o parte din suma, nu pe toată suma.
Ție ți a returnat toată suma plătită.

#612
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostMarin000, on 28 aprilie 2019 - 00:33, said:


Pai primești refund pe o parte din suma, nu pe toată suma.
Ție ți a returnat toată suma plătită.

Pai magazinul iti face Refund, nu Curve, si stie ce ai adus inapoi si cat costa. Iar Refund se face pe acelasi card cu care ai platit. Cardul Curve e un card virtual, nu are bani pe el.

Edited by Kres, 28 April 2019 - 05:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate