Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Mastercard by Curve: Toate cardurile intr-unul singur

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
5149 replies to this topic

#1
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
The only card you need to carry.

Curve simplifies your financial life by connecting your accounts to one smart card and one even smarter app.

https://www.imaginecurve.com

Ce este Curve?
Un singur MasterCard pentru toate cardurile tale

Unde e valabil?
Destul de popular in UK și in curând și in alte tari

Cum îl iei?
Vezi pe site

Cum funcționează:
Practic bagi cardurile in aplicație și selectezi pe care vrei să-l folosești cu Curve. La fiecare Tranzacție cu Curve MC ei îți vor debita ca o Tranzacție online.

E mișto ca dacă ai 4-6 carduri scapi de ele! Le pui pe tăte la un loc in Curve!

Ajunge imediat și in Romania. E o lista de așteptare dar nu ii dau crezare ca am sărit cu 40.000 de locuri fără sa spammez pe nimeni.

Au ceva costuri pe la alte valute dar probabil o data cu lansarea pe alte piețe europene vor face ceva.
Am văzut pe forumul revolut ca e destul de popular.


Și... e gratuit Posted Image

Cei din UK, v-ați făcut MC lor?

Vorba aia: spor la Curve!


—-

Perversilor. Am editat titlul.

Edited by Lex404, 09 March 2018 - 08:48.


#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
Nu mai fiți off-topic !



#3
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Care sunt costurile la acest curve?
De lux sau pentru toata lumea?

Edited by don_dannielo, 08 March 2018 - 20:56.


#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009

 iladi, on 08 martie 2018 - 20:56, said:

Ai merita un suspend de câteva zile pentru titlul topicului. Fii băiat bun și dăți-l singur :D

Revolut e banca in devenire. Are titlu Revolut spaima băncilor.


Curve e un card Smart care înlocuiește un portofel mare. Ar trebui Curve spaima portmoneului?

Hai sa fim serioși. Toți perverșii o sa își imagineze doar altceva. Dar așa se numește produsul și nu are nicio treaba cu doamnele ușoare.

Punct.

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
Attached File  IMG_3238.JPG   105.9K   529 downloads


Eu sunt pe lista de așteptare.

Btw. Exista și 1% reward la 3 magazine pe alese. Ei, aici sa vedem cu ce vor veni in România

#6
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,112
  • Înscris: 06.12.2012
1% fee la schimb valutar. Not interested.

UK & Selected European Countries, well... suck my selected dick ;)

My selected Romanian dick, am vrut să zic.

#7
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,835
  • Înscris: 14.08.2007

 Lex404, on 08 martie 2018 - 21:01, said:

Btw. Exista și 1% reward la 3 magazine pe alese. Ei, aici sa vedem cu ce vor veni in România
In Romania ai 2% bonus la orice magazin cu diverse carduri Mastercard (de exemplu cardul Wizzair de la Bancpost - si inainte sa intrebi teoretic poti sa si vinzi punctele daca stii cum), de ce ar fi interesant 1% la 3 magazine alese?

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
Pentru ca cardul Wizz e un card de credit.

Asta e un card bridge.

BV. Via revolut se pot evita taxele. Vezi pe topicul lor despre Curve

#9
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,112
  • Înscris: 06.12.2012
Până una alta rămâne valabilă partea cu selected. :))

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
Din cate am înțeles urmează sa apăra in primăvara asta.

In UK e de ceva vreme ca am tot auzit de ei de multă vreme. Mai postase cineva pe aici.

#11
Alex90USA

Alex90USA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.02.2018
Misleading title - report!

On: ideea e interesanta.

#12
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Hai si cu a 3-a iteratie de titlu “Cu*ve by MasterCard”

#13
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,196
  • Înscris: 08.12.2006
E popular pe naiba, in UK....nu l-am vazut la nimeni, si credeti ma, ma invart intr un cerc de oameni destul de ...sa zicem, cu multe carduri. Au auzit (unii) de el, dar nu l-am vazut chiar la nimeni, nici pe unde am mai calatorit, chiar niciodata nu l-am vazut.

Una peste alta, stiti la ce ma duce gandul cand aud de cardul asta???  Stiti, cand eram mici, colectionarii de timbre, iar timbrele le tineam in clasoare (pentru cunoscatori). Asa si si cardul asta, un clasor pentru colectionarii de carduri , din cate vad, un nou sport national printre noi, ....colectionarii de carduri bancare .

Ma rog, de multe ori m-am intrebat care e rostul la cardul asta, personal, chiar nu ii gasesc o utilitate, eu, ca ne-colectionar de carduri, eu care chiar vreau sa scap de carduri in loc s ale inmultesc. Inca sunt in cautarea cardului bancar perfect, iar cand revolut va deveni banca cu acte in regula, se va apropia extrem de mult de acest ideal.

Edited by cuculea, 08 March 2018 - 22:04.


#14
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Mi se pare destul de plictisitor sa stau sa verifica si sa schimb in aplicatie cardul pe care il folosesc.Sa stau mereu cu grija la ce card am setat in aplicatie
MAi simplu mi se pare sa pord cardurile fizice cu mine

Edited by geostorm, 08 March 2018 - 22:16.


#15
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 01.05.2006
Never heard.
Si nici macar n-am auzit pe nimeni sa auda de asa ceva.

Oricum in Uk si in lumea occidentala in general e plin de carduri sau idei asemanatoare asociate cu solutii financiare.
Uite un exemplu aici, dar care are deja o oarecare raspandire pentru ca fuctioneaza deja de ceva timp:
https://monzo.com/

Binenteles toate se prezinta ca find ceva nou, revolutionar si fara de care nu vom putea trai in viitor, adica de saptamana viitoare.
Asa ca pe aici lumea e deja plictisita de "revolutiile" astea.

Oricum eu n-as mai avea incredere in nici un produs financiar made in UK pentru ca UE le va retrage dreptul de a mai presta servicii financiare in interiorul uniunii.

#16
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 Lex404, on 08 martie 2018 - 21:10, said:

Pentru ca cardul Wizz e un card de credit.

Asta e un card bridge.

BV. Via revolut se pot evita taxele. Vezi pe topicul lor despre Curve
Adica ajungi sa platesti cu un card cu care platesti de pe alt card atasat la alt card... Cardception!
Si faceati misto de mine cand spuneam ca niciodata nu poti spune ca ai prea multe carduri :bigwhitegrin:
Oricum, interesant cum de urmeaza si acestia calea cea buna si dau drumul la livrari si spre alte tari.

 danaciu, on 09 martie 2018 - 00:05, said:

Never heard.
Si nici macar n-am auzit pe nimeni sa auda de asa ceva.

Oricum in Uk si in lumea occidentala in general e plin de carduri sau idei asemanatoare asociate cu solutii financiare.
Uite un exemplu aici, dar care are deja o oarecare raspandire pentru ca fuctioneaza deja de ceva timp:
https://monzo.com/

Binenteles toate se prezinta ca find ceva nou, revolutionar si fara de care nu vom putea trai in viitor, adica de saptamana viitoare.
Asa ca pe aici lumea e deja plictisita de "revolutiile" astea.

Oricum eu n-as mai avea incredere in nici un produs financiar made in UK pentru ca UE le va retrage dreptul de a mai presta servicii financiare in interiorul uniunii.
* cand vor parasi UE, si de fapt nu vor mai avea dreptul ca asa-zisele clearing houses sa intermedieze tranzactii din afara UE cu moneda unica, cam despre asta e vorba.
Stii tu cumva ce nu stim noi?

N-ai auzit pentru ca e un card mult prea nisat, nu se remarca prin mare lucru, exista alte produse mai interesante pe segmentul asta.

P.S. titlul e complet aiurea, nu Mastercard ofera Curve, acela e pur si simplu cardul pe care il ofera.

Rog sa corectati titlul cu traducerea in romana a produsului "Curve | Where The Smart Money Is"
Adica: "Curve | aici-s bagati banii cu cap"

#17
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 01.05.2006

 gumball3000, on 09 martie 2018 - 00:11, said:


Stii tu cumva ce nu stim noi?

N-ai auzit pentru ca e un card mult prea nisat, nu se remarca prin mare lucru, exista alte produse mai interesante pe segmentul asta.

Da.
Dar e simplu de aflat daca vrei si te intereseaza.
E vorba despre un intreg sector economic care se numeste "Financial Services" care are o pondere de 12% in exporturile UK dar si mai important e sectorul care aduce cei mai multi bani din taxe din intreaga economie a UK! Deasemenea in acest sector lucreaza 2,2 milioane de oameni si reprezinta aproape 11% din economia britanica adica 176 miliarde de lire in 2015, adica mai mult decat tot PIB-ul Romaniei! Interesant, nu?


Ok, si care e nisa asta? Trebuie sa ai o anumita inaltime sau pantofi de o anumita culoare? Prin activitatea mea profesionala sunt in contact cu aproape toate nisele de pe lumea asta deci probabil trebuie sa fie vorba de o nisa intr-o nisa!

#18
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004
e o aplicatie ce inteleg ca se foloseste in Norvegia in care poti adauaga cardul ( cardurile ) si trimite bani din aplicatie sau face plati .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate