Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Topul antisemitismului | Bucureștiul, locul 3 în lume din cauza postărilor online

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
622 replies to this topic

#577
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 04.10.2007
Care "voi"?

Si un sfat: pentru linistea sufleteasca sa recomanda folosirea functiei "ignore".

Studiul asta e perimat si manipulatoriu, dar nu numaidecat la nivelul calcului probabilistic, ci in mai multe aspecte din etaple cercetarii: formularea ipotezei, operationalizarea conceptelor si terminand cu interpretarea rezultatelor si( modul de) publicarea lor.

Edited by radu2014, 21 February 2018 - 20:24.


#578
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postiladi, on 21 februarie 2018 - 19:44, said:

În România? Bwahahahaha. Și ziceai că ai locuit și mai dai pe aici. Fii bre serios!


Putina concentrare.
Cine a vorbit de Romania ?????
Sistemul cerne toate postarile in intreg sistemul facebook in tarile cu potential.


During a month-long trial of the ACMS, the ministry said it detected a total of 409,000 anti-Semitic posts by 30,000 users.

In aceasta periere a rezultat ca Chile e pe primul loc, Dnipro- Ukraina pe locul Doi Bucuresti pe locul 3 pentru sectorul de est al europei.
Pentru sectorul de vest, Paris pe primul loc, Londra pe al doile.

Sistemul are doar o luna si jumatate de proba asa ca rabdare


PS.
Iti amintesti ultimul cimitir evreiesc devastat in Romania cand a fost ?
toamna 2017 Botosani, Reghin, Timisoara, Bistrita Nasaud, aprilie 2017 -Giurgiului Bucuresti

#579
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011

View Postmaccip, on 21 februarie 2018 - 17:42, said:

Sunt atatea si atatea argumente care arata ca noi chiar nu suntem ce vreti voi in acest topic sa aratati ca suntem.
De aia reactionam. E un atac la demnitatea noastra deja sa ne spuneti zi de zi ca suntem antisemiti, xenofobi, rasisti, homofobi, retrograzi.

Ziarul romanesc care a postat stirea ar trebui dat in judecata pe motiv de aruncat la gunoi etica jurnalistica si incitat la ura de rasa.

Jurnalistul lui peste afumat a "uitat" sa precizeze niste amanunte esentiale.

In primul rind, dupa cum a mentionat si vio dar n-a mers mai departe cu concluziile si sapaturile pe google, aplicatia monitorizeaza postari pe Facebook si Twitter in patru limbi: engleza, araba, franceza, germana. Niet romaneste. Ceea ce inseamna ca postarile scrise la Bucuresti nu sint toate in mod necesar scrise de romani.

In al doilea rind, aplicatia monitorizeaza postarile dupa anumite cuvinte cheie. Cu alte cuvinte, e monitorizat numarul de postari, nu numarul de persoane care posteaza. Tinind cont de faptul ca aceeasi persoana poate posta un numar respectabil de postari, ajungem la concluzia ca situarea Bucurestiului pe locul patru (nu trei, cum gresit sustine ziarul romanesc) nu se datoreaza in mod necesar unui numar mare de persoane antisemite, ci unui numar mare de postari care pot fi datorate unui numar mic de persoane.

Personal, ma indoiesc foarte tare ca bucurestenii n-ar avea altceva de facut toata ziua decit sa se dea mari antisemiti pe Facebook si Twitter, si inca in limbi straine.

E tirziu, si stiu ca miine voi adormi cu nasul in tigaia cu noodles (am promis mincare japoneza, dracu' m-a pus), dar nu pot lasa incompetenta - si poate agenda - unor jurnalisti fara scrupule sa semene indoiala si discordia in sufletul unor oameni pe care ii admir.

Surse:
https://www.timesofi...-anti-semitism/
https://ukrainianjew...i-semitic-city/

#580
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postvio69a, on 21 februarie 2018 - 15:33, said:

Trecutul a fost depasit.Dar nu este uitat.De aceea avioane de lupta israeliene zboara deasupra lagarului Aushwitz la fiecare comemorare anuala

Suna emotionant da prostia asta cu avioanele n-am mai auzit-o pana acum....Tu vrei sa dai culoare istoriei?

View Postvio69a, on 21 februarie 2018 - 19:31, said:

Nu de antisemitism ca o caracterstica generala e vorba la plasarea Bucurestiului pe locul 3 in Europa, ci de postari inflamatoare la adresa evreilor,
a caror depistare, asa cum spune si ea poate preveni urmatoare crima, sau sinagoga arsa, sau cimitir profanat
Eu am impresia ca tu traiesti PERMANENT o "noapte de cristal", ai ramas blocat in timp in anul 1938....trezeste-te suntem in 2018, razboiul si nazismul au disparut de mult....

#581
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,285
  • Înscris: 06.01.2007
Departe de mine interesul asupra a ce scrie un ziar X sau ce scuipa un soft Y.
Dar..
Ma intereseaza mai mult oamenii care folosesc drept parghie astfel de argumente.
Habar nu am de ziarul cu pricina sau softul ala. Si nici n-am sa ma interesez vreodata.
Dar asta nu inseamna ca nu pot judeca judecata altora. Ce-ar trebui acum? Sa studiez algoritmii softului sa-mi dau seama ca e o prostie crunta sa faci astfel de judecati?
Nu nene. Cei care se sprijina pe ele, au datoria, din simt critic sa-si verifice premisele/sursele.
Aici pe forum.
Mai ales cand faci afirmatii deranjante la adresa altora.
Respect pentru doamna Pisa, care desi e evreica si-si iubeste neamul, nu se simte nevoita sa fie avocatul tuturor prostiilor de pe net care (sa zicem ca) ar avantaja-o.

#582
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

View PostPisa4you, on 21 februarie 2018 - 23:00, said:

Personal, ma indoiesc foarte tare ca bucurestenii n-ar avea altceva de facut toata ziua decit sa se dea mari antisemiti pe Facebook si Twitter, si inca in limbi straine.

Nu neg ca or fi si d-astia, dar numarul lor in mod cert este extrem de mic. Romanii nu folosesc twitter, numarul celor care folosesc twitter in Romania este total nesemnificativ. La fel, romanii nu prea obisnuiesc sa comenteze la stirile postate in limba engleza, numarul celor care comenteaza in engleza la stirile in limba engleza este deasemenea foarte mic. De regula, romanii care obisnuiesc sa comenteze in limba engleza lasa un numar mare de mesaje per utilizator, ceea ce reduce numarul de utilizatori, deoarece numarul de mesaje nu este uniform distribuit in raport cu numarul utilizatorilor.

Ca atare, singura concluzie pe care o putem trage de aici este ca, procentual, numarul comentariilor antisemite din Bucuresti  este destul de mare. Dar ce inseamna chestia asta? Chiar daca numarul acestor utilizatori este scazut, procentual el poate fi foarte mare.

Presupunem ca numarul de mesaje antisemite din Bucuresti este de 1000, iar numarul de mesaje din Dnipro este 2000. Tragem concluzia ca Bucurestiul contribuie cu un procent de 33%, iar Dnipro cu un procent de 66%.

Procentual, cifra de 33% poate parea mare, dar numarul care sta in spatele cifrei, adica 1000 de mesaje, ceea ce inseamna mult mai putini utilizatori (stim ca numarul de mesaje >> numarul de utilizatori) este total nesemnificativ fata de totalul populatiei din Bucuresti.

Ca atare acel studiu este o porcarie maxima.

Eu traiesc in Bucuresti. Statistica mea personala spune ca nici unul dintre prietenii mei nu si-ar pierde timpul cu astfel de mesaje sau cu astfel de discutii. Nici de atitudine ostila fata de evrei nu se pune problema. Nu exista motive pentru asa ceva. Noi avem ce avem cu Dragnea acum Posted Image

View Postmaccip, on 21 februarie 2018 - 23:27, said:

Respect pentru doamna Pisa, care desi e evreica si-si iubeste neamul, nu se simte nevoita sa fie avocatul tuturor prostiilor de pe net care (sa zicem ca) ar avantaja-o.

Tot respectul pentru ea inca odata. Am inteles (sper ca am inteles bine) ca familia ei a trebuit sa plece din tara din cauza persecutiilor legionare. Si cu toate astea isi pastreaza impartialitatea si nu extinde fanatismul si prostia crunta a faptasilor asupra intregii populatii a Romaniei.

Cativa bolnavi psihic care au putut sa ordone astfel de atrocitati nu ne caracterizeaza si nu sunt deloc reprezentativi pentru marea masa a romanilor.

Edited by christinne69, 21 February 2018 - 23:35.


#583
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,886
  • Înscris: 15.12.2009
Harta asta pare să invalideze aşa-zisul clasament desprins din analiza rezultatelor ACMS (nemaivorbind de durata nesemnificativă a monitorizării dpdv al relevanţei statistice: doar 1 lună):


[ https://antisemitism.org.il/sites/default/files/20180054.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://antisemitism...nitoring-system

Edited by Naoto, 22 February 2018 - 00:57.


#584
CaleaAdevarulSiViata

CaleaAdevarulSiViata

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 13.10.2016
Romanii mostenesc antisemitismul o data cu laptele supt de la sanul mamei.

Este nevoie de legi mult mai dure.

#585
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,775
  • Înscris: 07.01.2012

View PostCaleaAdevarulSiViata, on 22 februarie 2018 - 01:20, said:

Romanii mostenesc antisemitismul o data cu laptele supt de la sanul mamei.

Are legatura cu bata tatalui, nu cu laptele mamei.

Edited by iulian_k, 22 February 2018 - 01:31.


#586
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,285
  • Înscris: 06.01.2007

View PostNaoto, on 22 februarie 2018 - 00:24, said:

Harta asta pare să invalideze aşa-zisul clasament desprins din analiza rezultatelor ACMS (nemaivorbind de durata nesemnificativă a monitorizării dpdv al relevanţei statistice: doar 1 lună):


[ https://antisemitism.org.il/sites/default/files/20180054.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://antisemitism...nitoring-system
Cam mare antisemitismul asta in lume.
E puzderie de cercuri pe harta.
Daca am avea interlocutori civilizati, as mai incerca sa aflam poate cauza. Sau s-o discutam. Pentru ca eu am in minte chestia asta cu constientizarea. Eu sincer cred ca daca nu s-ar bate asa de multa moneda pe chestie, oamenii nu s-ar mai manifesta antisemit.

Am constatat cu ceva stupoare ca inca mai exista organizatii care cred ca pamantul este plat.
Deci... asa ceva?

Si ma gandesc.. oare care sa fie cauzele? Pentru ca nici pe mamaie cu 3 clase n-o poti convinge ca pamantul e plat. Si chiar de-o convinge unul, o rasconving eu imediat.
Insa sunt unii care si-au dezvoltat o obsesie cu privire la asta.
Lipsa de ocupatie, atractia fata de o anumita tema ii face pe unii sa se pozitioneze. Si odata pozitionati, nu fac altceva decat sa-si intareasca convingerea si sa-si toceasca argumentele impotriva celorlalti.

Eu cred ca majoritatea antisemitilor astia desenati pe harta aia cu cercuri mari, radioactive sau bacterio-chimice sunt de fapt niste antisemiti de 2 lei, fara niciun pericol real. un fel de indivizi care si-au cristalizat o opinie in mod sintetic, fara a cunoaste in realitate ewvrei, fara a avea de-aface cu ei.
Deci.. un caca-maca. Labareli cultivate in mediul online, ridicate la rang de pericol tocmai de evrei.

Pana aici n-ar fi nicio belea. S-ar stinge ca focul fara oxigen.
Dar...  vin domnule institutelel astea de cercetari si ne zic ei care si cat de mult e antisemit. Fiecaruia ne pune cate un ac indicator, ca la vitezometru. Unii sunt verzi, altii au intrat pe portocaliu, unii sunt demult pe rosu. Si da-i si ia masuri preventive, ca si cum ai lua prostamol fara sa ai prostata umflata.
Si-apoi aia cu ceasurile indicatoare, incep sa se agite, li se umfla si lor acul de la verde se ingalbeneste, de la galben se inroseste, aia cu rosu le presneste cadranul.
O amplificare in bucla a relatiei cauza-efect. Toate studile si propaganda asta nu fac decat sa ofere un feedback antisemitilor, sa le dea oxigen pe carburant.

De ce nu se pune si harta antiromanismului? De ce nu cautam postari pe feisbuc antiromanesti in lume?
Daca am face-o, am ajunge si noi exact ca evreii. Ar fi rosie lumea de antiromanism. La prima iesire in afara granitei, ai fi starpit ca un fluture

E o teza plauzibila in opinia mea.
Altfel.. nu vad ce anume face ca evreii sa fie asa de urati de toata lumea conform spuselor lor. Invidia? Hai da-o dracu, am explicat. De ce-as fi invidios pe un evreu mai mult decat pe-un neamt sau american? Sau pe un Vaticanez. Aia sunt bogati cu spume si.. ma rog, nu intru in detalii de alta natura, dar daca e, pe-aia ii urasc, mi se par de prost gust. Nordicii la fel. Oameni reci la propriu si la figurat, bogati, cand intri in tara lor te face sa te simti ultimul om, nu poti cumpara nici macar o cafea de la aeroport fara sa-si cheltui munca ta pe o zi.
Asta cu invidia e o teza falsa, o tona de argumente pot fi aduse. In plus suna si arogant. Adica, vezi doamne, trebuie numaidecat sa acceptam ca avem pe ce anume sa fim invidiosi.
Ce sa zic? Ete pârț, ma scuzati.

#587
Tywin

Tywin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 29.05.2017

View PostValmont43, on 21 februarie 2018 - 23:14, said:

Suna emotionant da prostia asta cu avioanele n-am mai auzit-o pana acum....Tu vrei sa dai culoare istoriei?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3y25e8dDi7Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#588
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
in mod real...nimeni nu-i curios de evrei, in afara de cativa rataciti cu gandul si nici acolo nu-i vorba de ura, mult mit si legenda.
ideea unui program care pescuieste antisemiti nu are nicio legatura cu antisemitismul, face parte dintr-o strategie mai mare. scoti hartia de turnesol si astepti sa se faca rosie? nu, ca nu se face. eh, in momentul ala reglezi din buton ce inseamna acid. pseudostiinta. cuvantul jidan te face antisemit? ah stai, ca nu are si limba romana, imagineaza-ti, romanii antisemiti in limbi straine. in fine, ar fi interesant sa aflam si noi exact care sunt cuvintele, expresiile care te califica, care inrosesc foia. nu sunt! drept dovada lipsa de actiune bazata pe rezultate. rahatul asta de studiu nu pleaca de la o premisa sanatoasa, de a lua pulsul ratiunii. este doar o manipulare mizerabila, doar un alt motiv pentru continuarea lamentarilor...uite domle' antisemitii, uite aici in studiu, uite-i cum ne urasc pe noi evreii. hai sa-i urmarim mai tare pe oameni pe ascuns, a la spionul din conserva. hai sa continuam mitul urii evreilor.
dupa ce au primit israelul de la europa au luat strategia asta in brate si merg cu ea inainte. studiu peste studiu, muzee, fonduri, sinecuri, toate portavoci ale antisem...strategieide manipulare, de...in your face, sa nu ai cum sa treci luna si anul fara sa auzi povestea trista a evreilor. sunt atatea povesti triste in lume, unele adevarate, dar niciuna nu are o sustinere atat de...globala. santiago, in chile, un bastion al antisem...yeah right, sunt aia curiosi de evrei nevoie mare. dar uite ca acum sunt, au si aia o pozitie pe axa. urmeaza sa afle si ei.
sunt multe natii destepte pe lumea asta dar niciuna n-a facut cariera din lamentare, niciuna.

nu doar ca nu cred toata istoria spusa de evrei, chiar mai mult, sunt convins ca incearca continuu o manipulare a oamenilor, incearca sa aprinda un foc al vinovatiei care sa-i mistuiasca incet, incet, pe cei care nu vor sa-i primeasca pe evrei in familie. in familia europei.
adevaratii dusmani ai israelului sunt chiar verisorii lor, arabii, dar cu aia nu are rost sa incerci..inception, aia nu au suflet si nici minte prea multa...si astea sunt in mare parte cuvintele lor, a evreilor. nu, n-are rost, arabii si-au facut publice sentimentele fata de ei si sunt sentimente contondente dar...e ok, acum fac afaceri impreuna. murdare.
o strategie de doi lei la care tot mai putina lume pica in capcana. cand masa de oameni care realizeaza treaba asta atinge un nivel critic...s-a terminat cu prezenta israeliana pe toate canalele de stiri, s-a terminat cu studiile si spionajul, cu fondurile si sinecurile, s-a terminat si urma asta de interes pe care europa a avut-o vreodata pentru israel. s-a terminat cu propaganda evreieasca.

uita-te la harta aia, cum arata ca bradul de craciun. in afara de vecini si cativa europeni cei mai multi nu stiu unde este israelul pe harta si tot asa cei mai multi nici macar nu au auzit de antisemitism, cu atat mai putin sa-l inteleaga. asta e strategia, ca toata lumea sa auda de antisemitism, ca lamentarile sa aiba un public global. nu suntem curiosi de viata unora de prin desert, chiar nu! o sa se intoarca toata marsavia asta impotriva lor, ca restul marsaviilor.

Edited by morenno, 22 February 2018 - 03:33.


#589
Tywin

Tywin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 29.05.2017

View Postmorenno, on 22 februarie 2018 - 03:07, said:

in mod real...nimeni nu-i curios de evrei, in afara de cativa rataciti cu gandul si nici acolo nu-i vorba de ura, mult mit si legenda.
ideea unui program care pescuieste antisemiti nu are nicio legatura cu antisemitismul, face parte dintr-o strategie mai mare. scoti hartia de turnesol si astepti sa se faca rosie? nu, ca nu se face. eh, in momentul ala reglezi din buton ce inseamna acid. pseudostiinta. cuvantul jidan te face antisemit? ah stai, ca nu are si limba romana, imagineaza-ti, romanii antisemiti in limbi straine. in fine, ar fi interesant sa aflam si noi exact care sunt cuvintele, expresiile care te califica, care inrosesc foia. nu sunt! drept dovada lipsa de actiune bazata pe rezultate. rahatul asta de studiu nu pleaca de la o premisa sanatoasa, de a lua pulsul ratiunii. este doar o manipulare mizerabila, doar un alt motiv pentru continuarea lamentarilor...uite domle' antisemitii, uite aici in studiu, uite-i cum ne urasc pe noi evreii. hai sa-i urmarim mai tare pe oameni pe ascuns, a la spionul din conserva. hai sa continuam mitul urii evreilor.
dupa ce au primit israelul de la europa au luat strategia asta in brate si merg cu ea inainte. studiu peste studiu, muzee, fonduri, sinecuri, toate portavoci ale antisem...strategieide manipulare, de...in your face, sa nu ai cum sa treci luna si anul fara sa auzi povestea trista a evreilor. sunt atatea povesti triste in lume, unele adevarate, dar niciuna nu are o sustinere atat de...globala. santiago, in chile, un bastion al antisem...yeah right, sunt aia curiosi de evrei nevoie mare. dar uite ca acum sunt, au si aia o pozitie pe axa. urmeaza sa afle si ei.
sunt multe natii destepte pe lumea asta dar niciuna n-a facut cariera din lamentare, niciuna.

nu doar ca nu cred toata istoria spusa de evrei, chiar mai mult, sunt convins ca incerca continuu o manipulare a oamenilor, incearca sa aprinda un foc al vinovatiei care sa-i mistuiasca incet, incet, pe cei care nu vor sa-i primeasca pe evrei in familie. in familia europei.
adevaratii dusmani ai israelului sunt chiar verisorii lor, arabii, dar cu aia nu are rost sa incerci..inception, aia nu au suflet si nici minte prea multa...si astea sunt in mare parte cuvintele lor, a evreilor. nu, n-are rost, arabii si-au facut publice sentimentele fata de ei si sunt sentimente contondente dar...e ok, acum fac afaceri impreuna. murdare.
o strategie de doi lei la care tot mai putina lume pica in capcana. cand masa de oameni care realizeaza treaba asta atinge un nivel critic...s-a terminat cu prezenta israeliana pe toate canalele de stiri, s-a terminat cu studiile si spionajul, cu fondurile si sinecurile, s-a terminat si urma asta de interes pe care europa a avut-o vreodata pentru israel. s-a terminat cu propaganda evreieasca.

uita-te la harta aia, cum arata ca bradul de craciun. in afara de vecini si cativa europeni cei mai multi nu stiu unde este israelul pe harta si tot asa cei mai multi nici macar nu au auzit de antisemitism, cu atat mai putin sa-l inteleaga. asta e strategia, ca toata lumea sa auda de antisemitism, ca lamentarile sa aiba un public global. nu suntem curiosi de viata unora de prin desert, chiar nu! o sa se intoarca toata marsavia asta impotriva lor, ca restul marsaviilor.

Evreii ne bat la cap cu Holocaustul --> E sigur o manipulare, venind de la evrei --> Holocaustul e o minciuna, nu a existat --> E clar un complot pentru a ne mistuiti focul vinovatiei/plati despagubiri --> Dar lumea se trezeste, se va atinge masa critica --> Marsaviile astea se vor intoarce impotriva evreilor => discriminari/crime/pogromuri/Holocaust --> Evreii ne bat la cap cu discriminrile/crimele/pogromurile/Holocaustul --> E sigur o manipulare, venind de la evrei --> O minciuna, nu le-am facut nimic --> E un complot --> Dar lumea se trezeste --> Vor plati ei pentru asta...

#590
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
serios?

comparam toata istoria civilizatiei umane cu ziua de azi, cu ziua de maine....
ce s-a intamplat nu se mai poate intampla. cel putin nu asa cum crede lumea. au trecut niste ani peste noi, s-au schimbat vremurile, oamenii si ei odata cu ele. gandirea asta liniara a majoritati e simplista, depasita. internetul, globalizarea, ratiunea, toate aspecte care au evoluat, au schimbat optica si algoritmul posibilitatilor.

la fel si lamentarile romanilor, cu rusii sau altii, securitatea si comunistii, toate amagiri. romanul obtuz oricum traieste cu impresia ca distrat inseamna petrecere. pentru restul e doar distragere. preocupari mici pentru oameni mici, toate prostiile astea. viseaza unii razboi si pogromuri, incremeniti in timp, rupti de realitatea curenta. oamenii civilizati se uita in sus, catre cer, incearca sa-l exploreze, sa-l cucereasca. noi...noi ne lamentam, vom fi ultimii in cer.
toata distractia asta e lipsita de bine, nu produce progres.
zic ca trebuie sa ne ocupam cu altele, sa fim alergici la distractie.

#591
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017

Quote

Nordicii la fel. Oameni reci la propriu si la figurat, bogati, cand intri in tara lor te face sa te simti ultimul om, nu poti cumpara nici macar o cafea de la aeroport fara sa-si cheltui munca ta pe o zi.
Oooo...da...e clar ca ai fost de doua ori in Norvegia, o data in Suedia, de cinci ori in Islanda!Posted Image
Ai vazut in Stockholm si Malmo cafenele-terasa care au alaturi "tonomate" de cafea GRATIS, ca sa nu se simta... jigniti cei care nu au doua fise(ba chiar o singura "fisa" in buzunar(salariul tau pe o zi!), telefoane publice gratuite, tramvai moka, anticariate cu carti gratuite, iar suedezele sunt "reci" la propriu si figurat(?!) te simti ca "ultimul om", pai da...
Revenind on-topic, repet: evreii au patria lor, statul Israel din Orientul Mijlociu, acolo e tara si casa lor. Restul e rromeala si sminteala, atat din partea unora din ei, cat si din partea dusmanilor lor.La noi sunt bineveniti, dar numai ca turisti straini, Romania e patria romanilor si numai a romanilor, la fel cum orice alta tara e patria acelui popor care o reprezinta.Apatrizii, cosmopolitii, vagabonzii internationali sunt scursori, pleava popoarelor, si nimic altceva.

#592
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostNaoto, on 22 februarie 2018 - 00:24, said:

Harta asta pare să invalideze aşa-zisul clasament desprins din analiza rezultatelor AC MS (nemaivorbind de durata nesemnificativă a monitorizării dpdv al relevanţei statistice: doar 1 lună):


[ https://antisemitism.org.il/sites/default/files/20180054.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://antisemitism...nitoring-system

Harta reprezinta exact rezultatele ACMS pe grade de virulenta.
Sistemul a fost developat de Ministerul pemtru diaspora si a trecut la 25 ianuarie la ministerul apararii pentru aplicare.
Harta reprezinta rezultatele din timpul experimentarii sistemului
Este analiza in timp real a reactiilor in diverse puncte pe glob la discursul rabinului Marvin Hier
la investitura lui Trump.

"Sa fie dat jos de la tribuna", "nu ne mai debarasam de oamenii astia", "evreii pun mana pe america","o rusine ca un evreu ia cuvantul"
Cam astea au fost reactiile insotite bineinteles de caricaturile clasice si vesnica negare a Holocaustului

Harta de mai sus ca si alte harti, nepublicate, fac parte din acest experiment in curs
care apoi in 25 ianuarie a inceput sa fie aplicat efectiv.
Rezultatele de acum inainte apartin ministerului Apararii si daca vrea le face publice, daca nu, nu.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ANcaK57uXIs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Filmul este de la emisiunea de stiri israeliana din 23 ianuarie 2018, dar arata cum in timp real, fiecare postare cu potential pericol sau accent puternic de antisemitism apare imediat pe harta,  arata de asemeni cateva exemple culese din postarile in timpul discursului rabinului la Casa Alba
Tot la faza de experiment se refera si clasificarea de care s-a vorbit.
Posibil, asa cum a spus Pisa, din Romania au scris in timpul discursului multi in engleza sau araba, caci romana nu o monotorizeaza.

Attached File  antisem4.jpg   70.79K   1 downloadsAttached File  antisem3.jpg   79.42K   1 downloadsAttached File  antisem2.jpg   64.89K   1 downloadsAttached File  antisem-1.jpg   76.37K   2 downloads


Nimeni nu s-a referit la Bucuresti sau la Romania in mod special.Cel ce a deschis topicul nu a inteles subiectul dar l-a impuscat din mers sa poata sa arate cat de "plangaciosi sunt evreii ".
Ceva de genul " chelul isi pune mana in cap..."

Edited by vio69a, 22 February 2018 - 09:50.


#593
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostValmont43, on 21 februarie 2018 - 23:14, said:

Suna emotionant da prostia asta cu avioanele n-am mai auzit-o pana acum....Tu vrei sa dai culoare istoriei?


Eu am impresia ca tu traiesti PERMANENT o "noapte de cristal", ai ramas blocat in timp in anul 1938....trezeste-te suntem in 2018, razboiul si nazismul au disparut de mult....

La prima fantezie ai primit raspuns cu poze.
Mai vrei poze? sau cauti singur ?

La a doua fantezie iti spun ca la Bruxelles a fost atacata o scoala evreiasca cu victime, la Paris un supermarket evreiesc si 2 sinagogi un cimitir vandalizat, iin Germania grafiti si un cimitir vandalizat, in Grecia 2 cimitire vandalizate, Romania 8 cimitire vandalizate, etc....etc.....toate in ultimul deceniu si nu in "noaptea de cristal ".
Interesanta moda asta cu cimitirele la o religie care cica respecta mortii...

Edited by vio69a, 22 February 2018 - 10:40.


#594
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Da voua nu vi se pare ciudat ca musulmanii si-au intetit atacurile in UE? Adica in mod curios in Israel n-am prea auzit de asa ceva cum de astia s-au decis brusc sa-si verse fanatismul religios aici cand vb.aia erau mai la indemana vecinii lor Posted Image
Ceva e putred...

View Postvio69a, on 22 februarie 2018 - 10:26, said:


La a doua aberatie iti spun ca la Bruxelles a fost atacata o scoala evreiasca cu victime, la Paris un supermarket evreiesc si 2 sinagogi un cimitir vandalizat, iin Germania grafiti si un cimitir vandalizat, in Grecia 2 cimitire vandalizate, Romania 8 cimitire vandalizate, etc....etc.....toate in ultimul deceniu si nu in "noaptea de cristal ".
Interesanta moda asta cu cimitirele la o religie care cica respecta mortii...
Da cum de noi nu stim de chestiile astea? Ca vb.aia ar trebui sa le auzim la stiri zilnic, dupa nr.de acte antisemitiste ar trebui in fiecare seara sa auzim asa ceva...
Ori voi umflati chestiile astea asa cum umfla pingelica recoltele Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate