Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Topul antisemitismului | Bucureștiul, locul 3 în lume din cauza postărilor online

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
622 replies to this topic

#595
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postvio69a, on 22 februarie 2018 - 10:26, said:



La a doua aberatie iti spun ca la Bruxelles a fost atacata o scoala evreiasca cu victime, la Paris un supermarket evreiesc si 2 sinagogi un cimitir vandalizat, iin Germania grafiti si un cimitir vandalizat, in Grecia 2 cimitire vandalizate, Romania 8 cimitire vandalizate, etc....etc.....toate in ultimul deceniu si nu in "noaptea de cristal ".
Interesanta moda asta cu cimitirele la o religie care cica respecta mortii...

Interesant ca nu se mentioneaza o vorbulita in acest experiment despre faptul ca odata cu aparitia musulmanilor in Europa a aparut "antisemitismul"  in Europa. Evreii sunt persecutati de musulmanii aciuiati  in Europa in special in tarile unde musulmanii sunt reprezentati in numar mare si ajung sa emigreze in masa in Israel.

Exposing Muslim anti-Semitism in Germany
http://www.israelnat...icle.aspx/21289

The 1300 year old Muslim origins of hate
Islam's hate does not stop with Jews, but Jew-hatred is one of its malignancies.
Islamists hate Jews, gays, Christians -  and the world ignores this at its peril.
http://www.israelnat...icle.aspx/19025

Edited by mihaela5, 22 February 2018 - 10:41.


#596
ionelmironescu

ionelmironescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 25.09.2017

View PostCaleaAdevarulSiViata, on 22 februarie 2018 - 01:20, said:

Romanii mostenesc antisemitismul o data cu laptele supt de la sanul mamei.

Este nevoie de legi mult mai dure.
Da, de legi mai dure , de ex să le dea 10 bastoane la cur celor ce acuză aiurea pe români.Posted Image

View PostValmont43, on 21 februarie 2018 - 23:14, said:

Suna emotionant da prostia asta cu avioanele n-am mai auzit-o pana acum....Tu vrei sa dai culoare istoriei?
Este..este! Am văzut și eu. Pare, dar nu e fake. Scrie pe Google: „israelian airplane auschwitz”.
De ex acest articol: https://www.haaretz.com/1.5370524
„Ignoring protests by the National Museum of Auschwitz-Birkenau and a heavy cloud cover, three Israel Air Force F-15 jets piloted by descendants of Holocaust survivors circled over the former Nazi death camp in what was designed as a tribute to the memories of Holocaust victims.”
Vezi? Ăștia fac ce vor și nimeni nu ii pedepsește cu ceva, măcar amendă.

View Postmorenno, on 22 februarie 2018 - 03:07, said:


uita-te la harta aia, cum arata ca bradul de craciun. in afara de vecini si cativa europeni cei mai multi nu stiu unde este israelul pe harta si tot asa cei mai multi nici macar nu au auzit de antisemitism, cu atat mai putin sa-l inteleaga. asta e strategia, ca toata lumea sa auda de antisemitism, ca lamentarile sa aiba un public global. nu suntem curiosi de viata unora de prin desert, chiar nu! o sa se intoarca toata marsavia asta impotriva lor, ca restul marsaviilor.
Vai, ce pledoarie frumoasă! Nu are rost să o copiez toată că oricum nu e adevărată. Săracii românași! Nu înțeleg ei antisemitismul. Ei sînt naivi. Nici nu știu ei unde e israelu pe hartă! Te cred, că la cît de tîmpiți sînt unii nu știu ei nici unde e România pe hartă!
Băi, frate, ipocriți mai sînt românii ăștia ai mei. Sanki ei nu au nimic cu evreii.

View PostTywin, on 22 februarie 2018 - 03:40, said:

Evreii ne bat la cap cu Holocaustul --> E sigur o manipulare, venind de la evrei --> Holocaustul e o minciuna, nu a existat --> E clar un complot pentru a ne mistuiti focul vinovatiei/plati despagubiri --> Dar lumea se trezeste, se va atinge masa critica --> Marsaviile astea se vor intoarce impotriva evreilor => discriminari/crime/pogromuri/Holocaust --> Evreii ne bat la cap cu discriminrile/crimele/pogromurile/Holocaustul --> E sigur o manipulare, venind de la evrei --> O minciuna, nu le-am facut nimic --> E un complot --> Dar lumea se trezeste --> Vor plati ei pentru asta...
Tu o bagi la mișto, da?Posted Image

#597
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostValmont43, on 22 februarie 2018 - 10:38, said:

Da voua nu vi se pare ciudat ca musulmanii si-au intetit atacurile in UE? Adica in mod curios in Israel n-am prea auzit de asa ceva cum de astia s-au decis brusc sa-si verse fanatismul religios aici cand vb.aia erau mai la indemana vecinii lor Posted Image
Ceva e putred...


In Israel nu ai sa auzi.

Frica pazeste pepenii si mai ales vigilenta exrema a populatiei educata sa fie barometru sensibil la fiecare pachet, persoana, mutra, masina, sau actiune suspecta.
Multi civili, miltari sau politisti in rezerva, sau acvi, soldatii in cei 3 ani de armata au permanent arma cu ei .Cu gloante.
Este o educatie de ani, educatie care a facut ca victimele generate de "joaca cu arma", sau de incidente altele decat autoaparare sa le numeri pe degtele unei singure maini.

Cat priveste vecinii arabo,  relatiile sunt normale la toate granitele afara de Gaza si sudul Libanului unde Hizbullah se inarmeaza.
12 arabi israelieni au avut mancarime si au plecat in Siria la DAESH.10 au foast saltati inainte de a ajunge si a se radicaliza
2 au fost denuntati de familie care nu a vrut sa aiba probleme

si nu vorbim de fanatism religios ci de manevrare politica prin religie

View Postmihaela5, on 22 februarie 2018 - 10:40, said:

Interesant ca nu se mentioneaza o vorbulita in acest experiment despre faptul ca odata cu aparitia musulmanilor in Europa a aparut "antisemitismul"  in Europa. Evreii sunt persecutati de musulmanii aciuiati  in Europa in special in tarile unde musulmanii sunt reprezentati in numar mare si ajung sa emigreze in masa in Israel.


Pentru ca nu ai inteles structura si scopul experimentului
Dar ai gasit doua copy paste sa ma aburesti, crezi tu...
Arutz 7..sti ceva despre aceasta emisiune de radio asa zis de actualitati ?
Experimentul a fost calat pe anume aspecte, nu e din seria  "Conferinta femeilor ingrijorate de ascensiunea oamenilor cu barba in europa"

Evreii persecutati de musulmani in tarile europei......?
Ce e asta, noua serie submarinul Dox ??
Emigrare in masa in Israel ?
Cam cat e la tine o masa?
200 ?.....1000?....10.000 ?

Nu zau? emigrare in masa.....
Dar invers nu analizezi?
Cati israelieni lucreaza, traiesc definitiv sau temporar in Europa.?
Sunt 600.000 in Franta.
Au venit 2000 dupa Charlie Hebdo  la presiunea si dorinta expresa a lui Bibi.
Avion, poze, steaguri, bluze la unison....pupat piata Carmel. ....
Trei sferturi s-au intors in Franta  sau au plecat in alte parte

Edited by vio69a, 22 February 2018 - 11:44.


#598
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011

View Postmaccip, on 22 februarie 2018 - 02:30, said:

Cam mare antisemitismul asta in lume.
E puzderie de cercuri pe harta.
Daca am avea interlocutori civilizati, as mai incerca sa aflam poate cauza. Sau s-o discutam. Pentru ca eu am in minte chestia asta cu constientizarea. Eu sincer cred ca daca nu s-ar bate asa de multa moneda pe chestie, oamenii nu s-ar mai manifesta antisemit.

Posted Image

Proiectul Cassandra.

Nu e de mirare ca America de Sud are o contributie majora la postarile antisemite. Hezbollah si-a construit un cuib confortabil in tarile Americii de Sud, participind la traficul international de droguri. In Chile exista o comunitate importanta de arabi palestinieni. Exista si neo-nazisti. Ambele grupuri au folosit violenta fata de membrii comunitatii evreiesti din Chile.

Suedia, pe de alta parte, alta regiune unde abunda postarile antisemite, e caminul unor organizatii islamiste afiliate Fratiei Musulmane, mama si tatal Hamasului.

Olanda, cindva una din cele mai putin antisemite si mai pro-sioniste tari din lume, a facut rapid stinga-mprejur dupa boicotul arab asupra exportului de petrol catre Europa si SUA din anii '70. A fost una dintre tarile cele mai afectate de boicot. De atunci finanteaza organizatii anti-sioniste de extrema stinga in Israel.

Postarile antisemite pot parea unui observator neimplicat doar o revarsare de frustrari ale unor handicapati mintal. Dar exista manifestari antisemite care pun in pericol viata oamenilor. Un doctor belgian a refuzat sa trateze o pacienta evreica. Un grup de musulmani a aruncat sticle Molotov intr-o sinagoga plina cu copii in Suedia. Propaganda antisemita, care incearca sa impuna imaginea unei comunitati evreiesti mondiale monolitice in care fiecare evreu e vinovat de absolut toate actiunile celorlalti evrei din toata lumea, duce la violenta si provoaca victime.

Una dintre organizatiile responsabile pentru postari antisemite e evident BDS. Dat fiind ca activeaza in foarte multe tari, inclusiv Romania, membrii sai sint in mod sigur autorii unei parti insemnate din postarile monitorizate de aplicatie. Scopul BDS este desfiintarea statului Israel, de aceea monitorizarea mesajelor postate de BDS e extrem de importanta.

Daca vrei o analiza mai amanuntita va trebui sa astepti pina miine seara, dar cred ca ce am scris e de ajuns ca sa-ti faci o idee despre cauzele si amploarea antisemitismului modern, precum si despre posibilele consecinte ale neglijarii mesajului transmis de antisemiti.

#599
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

View PostPisa4you, on 22 februarie 2018 - 11:39, said:

Una dintre organizatiile responsabile pentru postari antisemite e evident BDS. Dat fiind ca activeaza in foarte multe tari, inclusiv Romania, membrii sai sint in mod sigur autorii unei parti insemnate din postarile monitorizate de aplicatie. Scopul BDS este desfiintarea statului Israel, de aceea monitorizarea mesajelor postate de BDS e extrem de importanta.

Probabil ai dreptate, dar ce are a face cu majoritatea romanilor?

Mesajele antisemite provenite din Bucuresti sunt in engleza si araba, cati romani crezi ca posteaza in araba? Conform recensamantului din 2011, in Bucuresti sunt 9037 musulmani, neoficial banuiesc ca, cu tot cu simpatizanti si familii, sunt mult mai multi, mai ales ca demografia s-a schimbat mult din 2011.

Cred ca mult mai relevant este un studiu facut de Elie Wiesel in 2015.

"In privinta Holocaustului, arata rezultatele cercetarii, 73% dintre respondenti declara ca au auzit despre acest subiect iar dintre acestia 34% recunosc faptul ca Holocaustul a avut loc si in Romania. Principala responsabilitate ii este atribuita Germaniei naziste de catre 69% dintre intervievati, urmata la mare distanta de Guvernul Antonescu (19% dintre respondenti).

Interesul in raport cu problema Holocaustului nu este deosebit de ridicat in randul populatiei, doar 12% dintre respondenti declarandu-se "mult" sau "foarte mult" interesati de acest subiect.

Maresalul Antonescu este considerat un patriot si un strateg de catre 54% dintre respondenti, dar, totodata, este perceput drept responsabil pentru crime impotriva romilor (46%) si impotriva evreilor (30%).

Rezultatele studiului indica o pondere ridicata a celor care criminalizeaza Miscarea Legionara. Astfel, intre 30 si 50% dintre intervievati apreciaza ca Miscarea Legionara este responsabila pentru "crime impotriva unor lideri politici" si "impotriva evreilor". De asemenea, romanii isi amintesc de Miscarea Legionara ca ar fi fost anticomunista si fascista."

Doar 11% dintre romani apeciaza ca evreii reprezinta o problema pentru Romania. As vrea sa stiu totusi din ce categorie sociala fac parte acei 11%. Probabil sunt pensionari, majoritatea tinerilor nu sunt deloc interesati de subiect.

Din cate stiu, relatiile actuale dintre Israel si Romania sunt foarte bune.

#600
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postchristinne69, on 22 februarie 2018 - 12:03, said:


Probabil ai dreptate, dar ce are a face cu majoritatea romanilor?

Mesajele antisemite provenite din Bucuresti sunt in engleza si araba,


Nu ai citit ce am scris eu si apoi Pisa?

Eu am seznatia ca oamenii pregatesc postari fara legatura cu ce se scrie inainte si le dau drumul pe teava

Cui ii pasa de maresal si de antebeliculum periodis ?

Noi discutam de ce scrie mangafaua azi online. si daca scrie ceva cu potential de pericol, reteaua de socializare va sterge, si daca tipul e recividist, reteua de legi il salta.
accesul in Israel ii este interzis si daca insista si insista preotul ii va explica ca va ajunge in iad
unde programarea cazanelor este facuta de un evreu

Edited by vio69a, 22 February 2018 - 12:32.


#601
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Mah, stiti cum ati ajuns voi cu "antisemitismul"? Cam ca astia din clip, adica de ras....cativa dintre cei intervievati chiar au crezut ca e Obama si Kim Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gfTJMEuW0WQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#602
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postmaccip, on 21 februarie 2018 - 23:27, said:

Respect pentru doamna Pisa, care desi e evreica
putea fi respect si fara adaugrea asta....

Edited by vio69a, 22 February 2018 - 13:03.


#603
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postvio69a, on 22 februarie 2018 - 12:12, said:

Nu ai citit ce am scris eu si apoi Pisa?

Eu am seznatia ca oamenii pregatesc postari fara legatura cu ce se scrie inainte si le dau drumul pe teava

Cui ii pasa de maresal si de antebeliculum periodis ?

Noi discutam de ce scrie mangafaua azi online. si daca scrie ceva cu potential de pericol, reteaua de socializare va sterge, si daca tipul e recividist, reteua de legi il salta.
accesul in Israel ii este interzis si daca insista si insista preotul ii va explica ca va ajunge in iad
unde programarea cazanelor este facuta de un evreu

Dar daca scrie in araba este iertat . In fond sunt verisori . Se mai intampla sa se certe rudele intre ele . :D

#604
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View Postvio69a, on 22 februarie 2018 - 12:45, said:

putea fi respect si fara adaugrea asta....

Daca citeai mai departe ti-ai fi dat seama care a fost rostul acestei adaugarii, sensibilule!

#605
ionelmironescu

ionelmironescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 25.09.2017

View Postchristinne69, on 22 februarie 2018 - 12:03, said:

2)Probabil ai dreptate, dar ce are a face cu majoritatea romanilor?

3)Mesajele antisemite provenite din Bucuresti sunt in engleza si araba, cati romani crezi ca posteaza in araba? Conform recensamantului din 2011, in Bucuresti sunt 9037 musulmani, neoficial banuiesc ca, cu tot cu simpatizanti si familii, sunt mult mai multi, mai ales ca demografia s-a schimbat mult din 2011.

4)Cred ca mult mai relevant este un studiu facut de Elie Wiesel in 2015.


"In privinta Holocaustului, arata rezultatele cercetarii, 73% dintre respondenti declara ca au auzit despre acest subiect iar dintre acestia 34% recunosc faptul ca Holocaustul a avut loc si in Romania. Principala responsabilitate ii este atribuita Germaniei naziste de catre 69% dintre intervievati, urmata la mare distanta de Guvernul Antonescu (19% dintre respondenti).

Interesul in raport cu problema Holocaustului nu este deosebit de ridicat in randul populatiei, doar 12% dintre respondenti declarandu-se "mult" sau "foarte mult" interesati de acest subiect.

5)Maresalul Antonescu este considerat un patriot si un strateg de catre 54% dintre respondenti, dar, totodata, este perceput drept responsabil pentru crime impotriva romilor (46%) si impotriva evreilor (30%).

6)Rezultatele studiului indica o pondere ridicata a celor care criminalizeaza Miscarea Legionara. Astfel, intre 30 si 50% dintre intervievati apreciaza ca Miscarea Legionara este responsabila pentru "crime impotriva unor lideri politici" si "impotriva evreilor". De asemenea, romanii isi amintesc de Miscarea Legionara ca ar fi fost anticomunista si fascista."

7)Doar 11% dintre romani apeciaza ca evreii reprezinta o problema pentru Romania. As vrea sa stiu totusi din ce categorie sociala fac parte acei 11%. Probabil sunt pensionari, majoritatea tinerilor nu sunt deloc interesati de subiect.

8)Din cate stiu, relatiile actuale dintre Israel si Romania sunt foarte bune.
Cam lungă postarea și despre prea multe.
2)Nu are a face, dar a fost binevenită informarea făcută de Pisa4you.
3)rezultă că nu de romîni sint scrise.
4)Vrei să spui de Institutul E Wiesel a fost acest studiu făcut.
Wiesel a fost un mincinos mare. Nici nu a făcut el studii; doar le-a semnat. Ce contează ce răspund oamenii? Ei răspund după cum sînt îndoctrinați.Pînă după 1990 nu a auzit nimeni de holocaust in Romania, nici evreii.Ia, intreab-o pe Pisa, că e in vîrstă; cîncd a auzit ea prima dată de holocaust in Romania. Sau pe Vio69, că și el e in vîrstă. Ambii provin din Romania.
5) Aceași chestie; ce spun oamenii nu contează. Știința nu a fost vreodată făcută de mulțime.
6)Aceași prostie. Ăla nici nu e studiu. E o statistică a părerilor oamenilor.
7)Înțeleg că tu apreciezi că nu ar fi vreo problemă. Dormi mai departe liniștit.
8) Sînt; că guvernele Romaniai au executat toate ordinele primite și nu au comentat mai nimic, nu ca guvernele polonez sau maghiar, care măcar au mai vociferat.
mai pe subiect dacă se poate; sînt sau nu antisemiți românii? Eu de ex m-am declarat aici antisemit, că sînt om cinstit și nu vreu să mint.

View Postmihaela5, on 22 februarie 2018 - 13:19, said:


Dar daca scrie in araba este iertat . In fond sunt verisori . Se mai intampla sa se certe rudele intre ele . Posted Image
Nu o da pe glumă. Treaba e serioasă.
Arabii și evreii NU sint verișori și chiar daca ar fi, asta este irelevant.

View PostPisa4you, on 22 februarie 2018 - 11:39, said:

Daca vrei o analiza mai amanuntita va trebui sa astepti pina miine seara, dar cred ca ce am scris e de ajuns ca sa-ti faci o idee despre cauzele si amploarea antisemitismului modern, precum si despre posibilele consecinte ale neglijarii mesajului transmis de antisemiti.
Ai dreptate. Antisemitismul există in Europa, ba mai și crește, iar dacă mai vin niște milioane de arabi e clar că vor fi chiar multe crime.
Românii de pe acest forum, cu excepția mea, nici nu vor să recunoască faptul că ar exista in Romania antisemitism.Sînt necinstiți.

Edited by ionelmironescu, 22 February 2018 - 14:55.


#606
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Nu prima data cand imi place linia dreapta a unor postari ale tale....

View PostValmont43, on 14 februarie 2018 - 10:56, said:

Inca o minciuna si o diversiune din partea unora....nu exista in RO antisemitism decat in mintea unor paranoici

Nu exista nici hoti.
Pe mine nu m-a buzunarit nimeni

Edited by vio69a, 22 February 2018 - 16:37.


#607
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Lasa Vio mania asta a persecutiei, tu mai bine spune de unde scoti toate exagerarile astea cu sinagogi atacate, incediate, devastari de cimitire, etc.
Din postarile tale as spune ca ne aflam in 1938

#608
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Pilot-ul aplicatiei inceputa in iunie 2017 si incheiat in ianuarie 2018 a fost cernut aproximativ 40 milioane de postari pe internet inclusiv retele de socializare.
Postarile gasit promovatoare de antisemitism in forma ce poate duce la violenta impotriva communitati evreiesti di diaspor in special.
mare parte din postari au fost inlaturate de companiile mass media si retele de socializare in timp real.

De asemeni este un instrument pentru diplomatii Israelului in lume, este un instrument la trecerea frontierei, este un instrument in vederea
expulzarii din tara a unor persoane periculoase securitatii statului sau populatiei.
Este un instrument de informare si analiza modern, ce in loc de a fi criticat , poate fi mai curand adoptat de alte state care au diaspora numeroasa precum Romania, care are probleme cu imaginea datorita anumitor elemente si referirilor la ele.

.

View PostValmont43, on 22 februarie 2018 - 16:13, said:

Lasa Vio

Las, totdeauna las de la mine....
Uite aici o monitorizare a antisemitismului luna de luna, zi de zi, in toate tarile europene,
Autoritatea palestiniana, tari musulmane din OM si Africa.

https://antisemitism.org.il/?lang=en


====
si inca ceva
Unitatea 8200, celebra unitate de informatie cibernetica a armatei israeliene , este cea care a transmis infomrati australienilor salvand pasagerii unui avion de la prabusire urmare unei bombe ce era ascunsa intr-o pausa Barbie....
aceasta unitate periaza zilnic datel personale a unei mari parti  3 milioane de palestinieni, cu toate datele civile noi, deplasari, convorbiri.
nu e vorba numai de antisemitism
Antisemitismul este doar una din preocupari.Terorismul este preocuparea de baza si domnule draga nu te mai intreba dece EL-AL nu a avut nici-un incident de securitate si nici in Israel nu mai sunt atacuri teroriste esentiale, afara de nebuni singuratici

Edited by vio69a, 22 February 2018 - 19:34.


#609
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View Postvio69a, on 22 februarie 2018 - 19:04, said:

Antisemitismul este doar una din preocupari.Terorismul este preocuparea de baza si domnule draga nu te mai intreba dece EL-AL nu a avut nici-un incident de securitate si nici in Israel nu mai sunt atacuri teroriste esentiale, afara de nebuni singuratici

O fi asa cum zici tu. Insa astea sunt mai degraba efecte. Nu cred ca poate fi cineva anticeva, asa, din senin.
Trebuie sa existe niste cauze! Care or fi alea? Or fi oare obiective, ori nu?

Iar ca alta idee, nu stiu de ce, uneori am impresia ca iti place "abuzul" (in caz ca o fi vorba despre unul)... Prea scrii cu foc si patos despre acest subiect!

#610
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007

View Postvio69a, on 22 februarie 2018 - 12:45, said:

putea fi respect si fara adaugrea asta....
Dar nu mai iesea ce voiam sa zic.

#611
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostEndgegner, on 22 februarie 2018 - 20:22, said:

O fi asa cum zici tu. Insa astea sunt mai degraba efecte. Nu cred ca poate fi cineva anticeva, asa, din senin.
Trebuie sa existe niste cauze! Care or fi alea? Or fi oare obiective, ori nu?

Iar ca alta idee, nu stiu de ce, uneori am impresia ca iti place "abuzul" (in caz ca o fi vorba despre unul)... Prea scrii cu foc si patos despre acest subiect!

S-a mai explicat aici.
Se vorbeste de un program de monitorizare informatica a reactiilor antisemite pentru a se depista cele  cu un pronuntat risc in viitor de actiuni reale.
Se vorbeste de curatarea internetului de mizerii si de depistarea unor virtuali infierbantati la creier.sau dusmani ai statului
Programul a fost testat cu rezultate bune si este aplicabil din 2018 ianuarie .


Nu se discuta antisemitismul
ai un topic de 800 de pagini pentru asta sau deschide unul nou

Alta intrebare ?

-----------Scriu cu patos pentru ca o unitate Cyber de elita a armatei, a dezvoltat un program in premiera mondiala.
si nu numai
Scriu cu patos ca datorita High-tech-ului extrem de avansat in Israel Intel a investit 5 miliarde pentru a treia fabrica
si scriu cu patos pentru ca si acest programel va face cativa milionari odata cu vanzarea lui in lume
Scriu cu patos ca slava domnului afacerea Microsoft nu se poate intampla in Israel

Edited by vio69a, 22 February 2018 - 23:24.


#612
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postmaccip, on 22 februarie 2018 - 21:41, said:

Dar nu mai iesea ce voiam sa zic.


Poti sa nu zici....urmatorul program va citi gendurile si nu postarile......

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate