Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Calculator refurbished ?

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 11.03.2012
Fiecare are optiunea lui, eu am zis de mult pt anumite tipuri de pc nu merita ceva nou, pt ca in 6 luni e invechit. Am 2 workstation cu xeon pe ele nu am reusit sa le ingenunchez si crede-ma ca la ce rulam i5 nu era ok iar la bani cu care le-am luat nu luam nici un intel G ce sa mai zic si de licenta in bani astia. (sa faca cineva un sistem cu 1120 lei cu wind 10 licentiat cu un procesor cu 6c/12t cu 12 gb ram ddr 3, hdd e doar 500 gb, sa vedem reuseste?)
Iar ca nevasta sa stii ca zic si eu ca bula cand a aflat de iubita lui ca e fata mare, a stat a gandit si a zis ca : Nu-i bai nu-l deranzeaja dar ce nu a trebuit la alti atatia ani, nu ii trebuie nici lui. (si avea mare dreptate)

#56
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Cei care ati cumparat laptop refurbished, bateria era uzata sau noua? Inteleg ce inseamna refurbish la un produs (de exemplu PC, monitor etc) dar la o baterie de laptop uzata cum se mai aplica definitia asta daca e uzata ca intra in categoria SH.

Edited by stlk, 17 October 2019 - 18:44.


#57
Tidel_wave

Tidel_wave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 17.10.2019

View Poststlk, on 17 octombrie 2019 - 18:41, said:

Cei care ati cumparat laptop refurbished, bateria era uzata sau noua? Inteleg ce inseamna refurbish la un produs (de exemplu PC, monitor etc) dar la o baterie de laptop uzata cum se mai aplica definitia asta daca e uzata ca intra in categoria SH.
bateria e ok cam un an, apoi scade peformanta. la un laptop refurbished, bateria nu a fost schimbata niciodata, si are cam 5-6 ani, ma tine 15 minute.
laptopul il tin in dock

#58
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 21.12.2006
Daca cumperi laptop refurbished, magazinul respectiv ar trebui să-ți spună și cat tine bateria, pentru că oferă garanție pentru bunul vândut. Refurbished înseamnă că a fost curățat, testat, piesele defecte au fost înlocuite și este perfect funcțional. Echipamentele vândute ca refurbished provin de la firme care le-au înlocuit: fie la terminarea creditului, fie în cadrul unui leasing operațional, după ieșirea din garanție, cu altele mai performante.

Edited by nei-k, 20 October 2019 - 11:07.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate