Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Calculator refurbished ?

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 11.03.2012
Fiecare are optiunea lui, eu am zis de mult pt anumite tipuri de pc nu merita ceva nou, pt ca in 6 luni e invechit. Am 2 workstation cu xeon pe ele nu am reusit sa le ingenunchez si crede-ma ca la ce rulam i5 nu era ok iar la bani cu care le-am luat nu luam nici un intel G ce sa mai zic si de licenta in bani astia. (sa faca cineva un sistem cu 1120 lei cu wind 10 licentiat cu un procesor cu 6c/12t cu 12 gb ram ddr 3, hdd e doar 500 gb, sa vedem reuseste?)
Iar ca nevasta sa stii ca zic si eu ca bula cand a aflat de iubita lui ca e fata mare, a stat a gandit si a zis ca : Nu-i bai nu-l deranzeaja dar ce nu a trebuit la alti atatia ani, nu ii trebuie nici lui. (si avea mare dreptate)

#56
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008
Cei care ati cumparat laptop refurbished, bateria era uzata sau noua? Inteleg ce inseamna refurbish la un produs (de exemplu PC, monitor etc) dar la o baterie de laptop uzata cum se mai aplica definitia asta daca e uzata ca intra in categoria SH.

Edited by stlk, 17 October 2019 - 18:44.


#57
Tidel_wave

Tidel_wave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 17.10.2019

View Poststlk, on 17 octombrie 2019 - 18:41, said:

Cei care ati cumparat laptop refurbished, bateria era uzata sau noua? Inteleg ce inseamna refurbish la un produs (de exemplu PC, monitor etc) dar la o baterie de laptop uzata cum se mai aplica definitia asta daca e uzata ca intra in categoria SH.
bateria e ok cam un an, apoi scade peformanta. la un laptop refurbished, bateria nu a fost schimbata niciodata, si are cam 5-6 ani, ma tine 15 minute.
laptopul il tin in dock

#58
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 21.12.2006
Daca cumperi laptop refurbished, magazinul respectiv ar trebui să-ți spună și cat tine bateria, pentru că oferă garanție pentru bunul vândut. Refurbished înseamnă că a fost curățat, testat, piesele defecte au fost înlocuite și este perfect funcțional. Echipamentele vândute ca refurbished provin de la firme care le-au înlocuit: fie la terminarea creditului, fie în cadrul unui leasing operațional, după ieșirea din garanție, cu altele mai performante.

Edited by nei-k, 20 October 2019 - 11:07.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate