Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Adio stat de drept, bun venit ANARHIE !

* * - - - 14 votes
  • This topic is locked This topic is locked
650 replies to this topic

#595
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Lasa ca e bine ca acum avem grija de PEDOFILi:

Amendamentele din Comisia Iordache pun la adăpost hoţi, tâlhari, criminali, pedofili. Studii de caz prezentate de un procuror DIICOT


SURSA:

http://www.digi24.ro...r-diicot-845927

Edited by notrust, 15 December 2017 - 16:08.


#596
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 madagascar123, on 15 decembrie 2017 - 15:42, said:


...  iar noua nu ne trebuie legile actuale in forma procuroarei macovei ,
bazate pe catuse si teroare ........., ce zici , se pune ?



Nu-ti cer sa recunosti evidentele , urmareste cu atentie imaginile cu bagajele pe aeroport
si poate in cele din urma vei descoperi ( intr-un final , poate chiar vei admite ) ca individul
a venit cu ,,  intentii  foarte pasnice " .
Daca nu ma insel , pe etichete era trecut numele ,,  mihai al romaniei ''  . Pe bune ?
Chiar a venit in vacanta ?
Daca pe bagaje ar fi trecut mihai ionescu , sau mihai cracanatu , treaca -mearga , dar sa vii
cu tupeu nesimtit sa pretinzi respect dupa ce ai schilodit mii  de familii , ale caror soti , tati , bunici
si-au lasat oscioarele prin siberia , asta e tupeu adus la paroxism .
Se si vedea spalat de toate relele pe care le-a suferit poporul dupa abdicarea rusinoasa , tradarea suprema .
Rusine , rusine , rusine !

asta e numele lui dupa ce a renuntat la asocierea cu casa de hohenzollern.

"Noi, Mihai I, în virtutea autorităţii noastre nedisputate ca şef al Casei Regale a României, luând în considerare decizia iubitului nostru bunic, Regele Ferdinand I, de a conferi un caracter naţional şi independent dinastiei şi Casei Noastre Regale, şi urmând datoria mea faţă de istorie şi faţă de urmaşii şi succesorii mei, ţinând cont de articolele 1(10), 15 şi Anexa 1 ale Normelor Fundamentale ale Familiei Regale a României, adoptate de noi la 30 decembrie 2007, acţionând în conformitate cu voinţa mea liberă, fac cunoscut: Art. 1 Ruperea tuturor legăturilor istorice şi dinastice cu Casa de Hohenzollern" - http://www.mediafax....zollern-8262393

nu inteleg ce treaba are el cu siberia. am fost aliatii germaniei si am luptat impotriva rusiei. asta a fost situatia.
abdicare rusinoasa? tu ce ai fi facut daca guvernul te forta sa abdici sugerand ca in caz contrar vor declansa un razboi civil in tara?

ideea e ca in loc sa ne folosim de el, de relatii pe care le avea, guvernele din 90 au ales sa il alunge de frica ca isi pierd functiile. ceea ce nu se putea intampla din foarte multe motive.

#597
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
A tradat inca o data poporul , pentru ca a intors armele cu  de la sine putere , nu avea
semnat nici un armistitiu .
Inteleg , a trimis poporul sa lupte alaturi de nemti , dupa care i-a tradat si pe astia
pe motiv ca vroia neaparat sa-si pastreze tronul .
Va rog sa-mi prezentati actul semnat cu partea rusa prin care sa se specifice ca
bravii  ostasi romani nu s-au dus de buna-voie peste ei , si ca odata cu schimbarea taberelor
ar fi cazul ca romanii  sa fie tratati cu respect .
Intrebati cadre militare , chiar credeti ca daca romanii ar fi stiut ca rusul nu recunoaste
inalta tradare a lu' mihai , ar fi stat ca mamaligile pe marginea santului sa fie recoltati de
rusi si trimisi la cules de portocale prin siberia ? Mai sa fie , ce ti-e si cu logica asta !

#598
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
N-ah si acuma de ce au avut asa de multa incredere romanii in rusi? Nuuu, ne e mai usor sa injuram partidele vechi, regele sau mai stiu eu pe cine...

#599
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 madagascar123, on 18 decembrie 2017 - 13:22, said:

Intrebati cadre militare , chiar credeti ca daca romanii ar fi stiut ca rusul nu recunoaste
inalta tradare a lu' mihai , ar fi stat ca mamaligile pe marginea santului sa fie recoltati de
rusi si trimisi la cules de portocale prin siberia ? Mai sa fie , ce ti-e si cu logica asta !
toti veteranii de razboi spun ca rusii au fost niste gunoaie
ce dreq vrei sa tot intrebi??

#600
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Ma rog naiba stie cine pe cine a intrebat, cine mai sta acum sa verifice.....si asa documente importante sunt de mult disparute , ce se mai stie probabil prin vest din marturiile celor prezenti personal la toate marile jocuri...

Edited by karax, 18 December 2017 - 13:28.


#601
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
Deci , dupa teoriile astea , credeti ca armata a participat de buna-voie
la circul cu reprezentatiile funeraliilor tradatorului ?

#602
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 madagascar123, on 18 decembrie 2017 - 13:51, said:

Deci , dupa teoriile astea , credeti ca armata a participat de buna-voie
la circul cu reprezentatiile funeraliilor tradatorului ?
esti pe aratura deja cu insinuarile si povestile astea de sedinta de la partidul plugarilor

#603
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

 marcusdefeis, on 18 decembrie 2017 - 14:09, said:

esti pe aratura deja cu insinuarile si povestile astea de sedinta de la partidul plugarilor

In afara faptelor de netagaduit , constat ca si daca vor apare documente certificate clar ,
nu vor fi luate in seama , si totusi de ce nu au strigat anrhistii inca din februarie ca vor monarhie ?
Poate pentru simplul fapt ca nu mai era reprezentata de tradator , intreb si eu ?
Sper ca nu este cu suparare !

#604
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 madagascar123, on 18 decembrie 2017 - 14:19, said:


In afara faptelor de netagaduit , constat ca si daca vor apare documente certificate clar ,
nu vor fi luate in seama , si totusi de ce nu au strigat anrhistii inca din februarie ca vor monarhie ?
Poate pentru simplul fapt ca nu mai era reprezentata de tradator , intreb si eu ?
Sper ca nu este cu suparare !

eu nu inteleg ce e atata suparare pe fostul rege?
a murit, nu mai paote reveni.
ca sa devenim monarhie trebuie schimbata constitutia. ceea ce e foarte greu, daca nu chiar imposibil tinand cont ca exista un articol 152 care spune: "(1) Dispoziţiile prezentei Constituţii privind caracterul naţional, independent, unitar şi indivizibil al statului român, forma republicană de guvernământ, integritatea teritoriului, independenţa justiţiei, pluralismul politic şi limba oficială nu pot forma obiectul revizuirii."

deci tot jocul asta cu monarhistii ce rai care vor sa ne fure tara e o perdea de fum pt ca nu au cum sa o faca.

”Eu sunt republican, dar am văzut câtă simpatie a stârnit regele și cred că poporul poate fi întrebat printr-un referendum dacă doresc trecerea la monarhie. Este un proiect de viitor în care președintele și toți factorii politici trebuie să se așeze și să discute. Orice este posibil. Atâta timp cât facem un referendum pentru familie, putem pune și o asemenea întrebare.
Noi ca partid nu excludem. Să știți că am discutat cu foarte mulți colegi, este normal să întrebăm poporul. Deși suntem republicani, ne simțim parte a regalității, dar pe partea economică orbservăm că toate țările care au monarhie merg mult mai bine”, a declarat Niculae Bădălău. (stiri pe surse)

#605
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
Eu nu inteleg cum abia acum au aflat si ceilalti ca a existat un rege !
Asa se intampla in general cu valorile romaniei .
Daca ar fi fost sa fie ceva , iesea lumea in strada din 90 si striga ca doreste monarhie ,
si poate nu mai apareau regii  cioaba , imparatii  iulieni si alte caricaturi .....
Acum , dupa ce a murit , a venit lumea ca la circ , ca la urs , ca sa ce ?

#606
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016

 dexter_lab, on 18 decembrie 2017 - 14:53, said:


eu nu inteleg ce e atata suparare pe fostul rege?
a murit, nu mai paote reveni.
ca sa devenim monarhie trebuie schimbata constitutia. ceea ce e foarte greu, daca nu chiar imposibil tinand cont ca exista un articol 152 care spune: "(1) Dispoziţiile prezentei Constituţii privind caracterul naţional, independent, unitar şi indivizibil al statului român, forma republicană de guvernământ, integritatea teritoriului, independenţa justiţiei, pluralismul politic şi limba oficială nu pot forma obiectul revizuirii."

Chiar si asa o Constitutie se poate amenda, modifica sau chiar inlocui.
Constitutia este facuta sa slujeasca populatiei unei tari si nu populatia sa fie sluga unei constitutii.

#607
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009
treaba cu regele a priit, a venit manusa!
aproape 2 saptamani a fost mai putina anarhie in strada, mai multa decenta s-a vazut, pentru ca psd sa lucreze mai in liniste, alaturi de ceilalti parlamentari responsabili, la legile care ne lipseau de atata timp.
poate ca astfel, luand exemplu de la regele nostru, si manifestantii cauzelor pierdute vor intelege mai bine ca linistea si intelegerea, respectul fata de lage si autoritati, si nu anarhia si bunul plac distugator fac ca noi sa fim pe un drum mult mai luminos si mai lipsit de curbe in ceata.
anarhia nu a fost buna niciodata, d-aia io zic sa stam si sa asteptam cuminti, eventual cel mult pe trotuar si in liniste, fara pancarde si vignete jignitoare la adresa puterii, in mod civilizat, ca sa vedem ce iese din aceasta noua schimbare la fata benefica a legilor si legitatii noastre!
sa fim alaturi de intregul parlament, pentru ca acesta sa decida in cunostinta de cauza, fara presiune negativa asupra rezultatelor muncii lor, munca care se va rasfrange asupra noastra, a tutulor.

#608
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 madagascar123, on 18 decembrie 2017 - 15:21, said:

Eu nu inteleg cum abia acum au aflat si ceilalti ca a existat un rege !
Asa se intampla in general cu valorile romaniei .
Daca ar fi fost sa fie ceva , iesea lumea in strada din 90 si striga ca doreste monarhie ,
si poate nu mai apareau regii  cioaba , imparatii  iulieni si alte caricaturi .....
Acum , dupa ce a murit , a venit lumea ca la circ , ca la urs , ca sa ce ?

e fascinatia romanului sa vada mortu. la inmormantarea bunicului ne-am trezit cu o babuta de pe strada ca vrea sa vada si ea mortu. asa ca nu ma mira ce s-a intamplat cu inmormantarea regelui.

 casuta_papusilor, on 18 decembrie 2017 - 15:26, said:

treaba cu regele a priit, a venit manusa!
aproape 2 saptamani a fost mai putina anarhie in strada, mai multa decenta s-a vazut, pentru ca psd sa lucreze mai in liniste, alaturi de ceilalti parlamentari responsabili, la legile care ne lipseau de atata timp.
poate ca astfel, luand exemplu de la regele nostru, si manifestantii cauzelor pierdute vor intelege mai bine ca linistea si intelegerea, respectul fata de lage si autoritati, si nu anarhia si bunul plac distugator fac ca noi sa fim pe un drum mult mai luminos si mai lipsit de curbe in ceata.
anarhia nu a fost buna niciodata, d-aia io zic sa stam si sa asteptam cuminti, eventual cel mult pe trotuar si in liniste, fara pancarde si vignete jignitoare la adresa puterii, in mod civilizat, ca sa vedem ce iese din aceasta noua schimbare la fata benefica a legilor si legitatii noastre!
sa fim alaturi de intregul parlament, pentru ca acesta sa decida in cunostinta de cauza, fara presiune negativa asupra rezultatelor muncii lor, munca care se va rasfrange asupra noastra, a tutulor.

ai si tu dreptate.
dar nu stiu cat de indicat e sa astepti cand o mare parte din cei care trebuie sa puna in aplicare legile jsutitiei spun ca nu sunt bune.

o sa ne trezim cu probleme cum au aparut dupa ordonanta prin care au fost eliberati cateva sute de puscariasi. ne-am trezit cu unii care au recidivat imediat. asa si cu legile astea.

#609
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009

 dexter_lab, on 18 decembrie 2017 - 15:29, said:

o sa ne trezim cu probleme cum au aparut dupa ordonanta prin care au fost eliberati cateva sute de puscariasi. ne-am trezit cu unii care au recidivat imediat. asa si cu legile astea.

au recidivat, dar am scapat de amenda si de oprobiul public al europei!
care ne acuza ca nu dam 4 mp de om si conditii fara plosnite si mucegai.
deci, orice fapta pioniereasca, care ne scoate putin din ochii europei, e de bine.
plus ca erau prea multi si-n puscariile alea stramte si putea aparea anarhia si acolo, mai ales ca e doar un gardian la 200 de detinuti.

Edited by casuta_papusilor, 18 December 2017 - 15:35.


#610
stateadrian

stateadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 03.05.2004
Cu ce usurinta afirmi treaba asta: au recidivat dar lasa ca am scapat de amenda. Spune in persoana chestia asta rudelor victimelor sau victimelor unor recidivisti din astia sa vezi ce se intampla. Esti destept rau de tot

#611
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 casuta_papusilor, on 18 decembrie 2017 - 15:26, said:

... a tutulor.
:roflmaofast:
"Partidul, dracnea, România"! :D

#612
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 casuta_papusilor, on 18 decembrie 2017 - 15:34, said:

au recidivat, dar am scapat de amenda si de oprobiul public al europei!
care ne acuza ca nu dam 4 mp de om si conditii fara plosnite si mucegai.
deci, orice fapta pioniereasca, care ne scoate putin din ochii europei, e de bine.
plus ca erau prea multi si-n puscariile alea stramte si putea aparea anarhia si acolo, mai ales ca e doar un gardian la 200 de detinuti.

si au recidivat, s-au intors si s-a aglomerat din nou. ii mai eliberam odata?
chiar nu realizam ca nu rezolvam problema? spatiul nu se rezolva prin eliberare ci prin construirea de noi puscarii. problema paznicilor se rezolva prin angajari.

http://adevarul.ro/n...eca8/index.html
sa ii spui parerea ta victimei din articolul de mai sus sa vedem ce va spune. oare se va mai sacrifica odata ca sa nu luam nu stiu ce amenda?

Edited by dexter_lab, 18 December 2017 - 15:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate