Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 

Virtutii 22

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#1
AlexB23

AlexB23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.12.2014
Buna ziua.
A mai rezervat cineva un apartament in viitorul bloc de locuinte Virtutii 22 ? Urmeaza sa fie construit de cei care realizeaza in acest moment si Laguna Residence.
Pana in acest moment am vazut ca s-a facut doar defrisarea .

#2
paala

paala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 21.11.2006
Au site?

#3
buracs

buracs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.03.2008
Ne poti da, te rugam, mai multe detalii?

Ceea ce cred ca este sigur.....nu  este vorba de localizarea Virtutii 22........acolo exista deja un bloc.....

#4
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017
https://www.riseproj...retrocedarilor/
fix terenul pe care se construieste

#5
buracs

buracs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.03.2008

 snach, on 01 octombrie 2017 - 10:24, said:

https://www.riseproj...retrocedarilor/
fix terenul pe care se construieste


OK. E vorba de Virtutii 22D + Virtutii 58. Alte detalii gasim pe undeva?
De unde stiti ca se construiesc apartamente acolo?? Poate.....vor face birouri.......

#6
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017
intrebarea e nu te fute radiatia aia de la antena aceea de la STS ?

#7
petrutnet

petrutnet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.12.2007
sau drumul expres care va trece și se va deșerta la 100m de geamuri?

#8
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017
Pai stai că drumul e mai jos cu vreo 600 700 de metrii, sau mă înșel ?

#9
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017
ba incerc sa dau de baietii astia de o saptamana, nu raspund la telefon , emailuri , smsuri nimic . de-a dreptul imbecili!

#10
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017
Am rezervat 2 camere aici , n-am stat sa analizez mult . Ideea e ca mi s-a parut ff bine impartit apart  ,pret ok, am prins etaj inferior , zona ok  , desi parcela lor de teren e cam ciudatica .
E un pariu care poate iesi prost , avand in vedere ca vor sa mai construiasca 2 bloace in ph2, sper sa faca o treaba buna altfel o sa fie dubios. Dar am vazut ca au lucrat misto in Laguna Rezidence .
Sunt si aspecte care nu imi plac , gen blocul nu o sa aibe subsol au zis ca nu se justifica caci au locuri de parcare ff multe afara, nu pot construii mult din teren din cauza galeriilor de metrou  , au un singur lift la 6 apartamente pe etaj , clar ieftinaciune (am ales et 1 )  . dar deh 1k mpu

Edited by snach, 14 October 2017 - 18:52.


#11
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017
Am facut grup pe FB,  Virtutii22

#12
AlexB23

AlexB23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.12.2014
Buna seara. Revin cu informatii ... Complexul este “Şoseaua Virtuţii nr. 22D” . O sa inceapa luna aceasta lucrarile . Am rezervat si eu un apartament cu 2 camere . Zona este buna , pretul mai bun decat concurenta . Termen de finalizare noiembrie 2018 !!
Blocul este realizat din caramida , tamplarie Salamander , se preda complet finisat si are inclus un AC.
In faza 2 o sa fie construit inca un bloc de 2 scari ( initial trebuia sa fie construite 2 ) dar pe sub unul din ele trece o galerie de metrou.
Cand o sa mai am informatii o sa revin !!

#13
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017
Sunt aproape sigur ca nu o sa aibe AC Posted Image , m-a intrebat cineva care ii radierul , sincer habar nu am . A cerut cineva informatiile de structura , ca  nu am intrebat asa ceva ?
Si exista o susta , apartamentele sunt ieftine, dar parcarea supraterana e scumpa 7k+tva (nu fac subterana) .

Edited by snach, 23 October 2017 - 18:08.


#14
AlexB23

AlexB23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.12.2014
Toate planurile ( armare , cofrare , plan etaj curent , detalii de executie etc ) o sa se regaseasca la seful de sanstier in momentul realizarii OS. Acum nu ne ramane decat sa asteptam demararea lucrarilor si apoi o sa vedem despre ce este vorba. Sper ca firma de consultanta sa fie prezenta in santier la toate fazele interne ( + proiectantul ) . Pentru mine structura blocului conteaza mai mult decat finisajele !!

Edited by AlexB23, 23 October 2017 - 21:54.


#15
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
Adia voi ati contractat (daca sunt reale postarile) pe baza unei machete sau a unei poze pe net si nimic altceva? Nu stiti niciun detaliu despre constructor, proiectant si nici  vreun detaliu tehnic despre proiect? Suna a 2006 all over again.

Edited by Genesis, 01 November 2017 - 15:46.


#16
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017

 Genesis, on 01 noiembrie 2017 - 15:46, said:

Adia voi ati contractat (daca sunt reale postarile) pe baza unei machete sau a unei poze pe net si nimic altceva? Nu stiti niciun detaliu despre constructor, proiectant si nici  vreun detaliu tehnic despre proiect? Suna a 2006 all over again.
Da exact ....doar ca am platit rezervarea 300 euro+ tva . In ianuarie voi plati avansul de 15%  si-l voi da daca construiesc . Cred ca imi permit sa risc 300eu sa cumpar sub piata cu 10% ..tu ce zici merita riscul ?

#17
paala

paala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 21.11.2006

 snach, on 14 octombrie 2017 - 18:41, said:

Am rezervat 2 camere aici , n-am stat sa analizez mult . Ideea e ca mi s-a parut ff bine impartit apart  ,pret ok, am prins etaj inferior , zona ok  , desi parcela lor de teren e cam ciudatica .
E un pariu care poate iesi prost , avand in vedere ca vor sa mai construiasca 2 bloace in ph2, sper sa faca o treaba buna altfel o sa fie dubios. Dar am vazut ca au lucrat misto in Laguna Rezidence .
Sunt si aspecte care nu imi plac , gen blocul nu o sa aibe subsol au zis ca nu se justifica caci au locuri de parcare ff multe afara, nu pot construii mult din teren din cauza galeriilor de metrou  , au un singur lift la 6 apartamente pe etaj , clar ieftinaciune (am ales et 1 )  . dar deh 1k mpu

Pana la urma tu cu cat te ai inteles cu ei, cati mpu are apartamentul si cat e pretul final?

#18
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017
Am scris mai sus cat am dat, nu cred ca mai e valabil pretul ala si nu cred ca mai au apart de 2 cam tip E de care am rezervat eu .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate