Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Virtutii 22

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#37
cricovserv

cricovserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 08.07.2008

View Postsnach, on 11 noiembrie 2017 - 23:11, said:

Mda fata de ce e pe piata chiar sunt impartite ok dupa cum am zis . Eu m-am calicit am ales E dar cam regret ca nu m-am aruncat la 3 camere Posted Image vom vedea .
Bv cricoserv ptr upload ! Dupa cum se observa nu e ca la competitori cu holuri lungi si 10-12 si are chiar casa scarii sa nu fie nevoie sa o iei pe hol , trag speranta ca holul sa aibe chiar lumina naturala si de la casa scarii si de la scara aia de urgenta .

Las ca si eu stau cu emotii cand vad pe ce directie a luat-o Euro. Pan la un 5.01 Ron/E ma incadrez cu TVA 5% dar dupa.. La 19% e cam mare diferenta.

#38
cricovserv

cricovserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 08.07.2008

View Postcricovserv, on 11 noiembrie 2017 - 22:59, said:

Atasat, schema apartamentelor. Preturile reduse, nu cred sa mai fie valabile.

Plus ceva capturi incercand sa-mi simulez privelistea de la etaj 6.

Am si ceva dintr-un 2 camere Laguna daca sunt de interes. Totusi cica n-ar fi chiar aceleasi finisaje, ce-i drept vom avea la alegere 4 tipuri.

Attached Files



#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asta e proiectul cu blocul sau e altul?

Attached Files


Edited by MembruAnonim, 12 November 2017 - 11:19.


#40
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 12.06.2017
@ shase , ce ai postat tu e altul , nu stiam de astia . Ai siteul dezv , nu agent ?'Preturile par decente numai ca aici esti cam aproape de pod si intersectie si Virtutii .
Noi suntem mai in camp , fix mijloc si lipiti de sts .

Edited by snach, 12 November 2017 - 11:42.


#41
cricovserv

cricovserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 08.07.2008

View PostMembruAnonim, on 12 noiembrie 2017 - 11:18, said:

Asta e proiectul cu blocul sau e altul?

Dupa amplasarea strazilor si lacul in spate, tind sa cred ca ai gasit unu de la coada lacui Posted Image
Al nostru, faza 1 e cel din fundal.

Chiar asa, de cheltuielile cu serviciile stiti ceva ? in Granvia intelegeam ca-i mare nemultumire cu o taxa cam mare pt intretinerea parcului privat din centru. Sau unii de la coada lacului pt costul administrarii, paza cam piperate.

Attached Files



#42
AlexB23

AlexB23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.12.2014
Buna seara. Eu am rezervat un apartament in iunie. Termenul atunci era noimebrie 2018 , termen care nu se va respecta sigur...Pretul de rezervare a fost de 1k+tva, pret excelent daca te iei dupa faptul ca structura si finisajele o sa fie precum la complexul " Laguna " . Am inteles ca nu s-a aprobat proiectul deoarece unul din cele doua blocuri din faza 2 urma sa se realizeze peste linia subterana ( chiar daca aceasta este dezafectata ) .  Blocul din faza 1 avea subsol( parcare subterana ) iar acum au modificat proiectul si au renuntat la acesta , urmand sa faca parcari pe locul blocului din faza 2 ce nu va mai fi realizat. Este ingrijorator faptul ca nu-si fac reclama....au fost la cele doua targuri imobiliare iar ultima data cand am vorbit cu domnul Marian mi-a zis ca 30% este rezervat.( un calcul simplu ar spune ca sunt vreo 20 ap. ). Sper sa se apuce cat mai repede de treaba deoarce ne bucuram la 1k pe mp util dar daca se intarzie foarte mult cei care platim chirie o sa ajungem sa platim aproape 3,4 k euro pana va fi gata blocul iar asta va diminua mult din faptul ca l-am rezervat cu 7,8k mai ieftin ca la granvia , plaza residence , 21 residence... Este bine ca ne-am " gasit" cativa care am rezervat si probabil fiecare o sa urmareasca lucrarile . In ziua de astazi se construieste foarte rapid si de cele mai multe ori prost , tocmai de asta aici este un mare avantaj ca putem sa vedem ce se intampla. Structura este cea mai importanta !!

#43
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 06.09.2017

View Postburacs, on 02 octombrie 2017 - 08:20, said:

De unde stiti ca se construiesc apartamente acolo?? Poate.....vor face birouri.......
Un parc nu "construieste" nimeni ?
Ca in Sectorul 6 nu exista nici un parc in afara de cel din Dr. Taberei.

#44
dragosh_x

dragosh_x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 30.08.2006
http://m.digi24.ro/s...9b1815&__grrn=1 despre acest ansamblu este vorba?

#45
cricovserv

cricovserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 08.07.2008

View Postdragosh_x, on 29 noiembrie 2017 - 20:13, said:

http://m.digi24.ro/s...9b1815&__grrn=1 despre acest ansamblu este vorba?
Salut Dragos,
In contractul de rezervare semnat cu ei, adresa este Virtutii 22D, conform amplazarii din PUZ nu are iesire catre Iuliu Maniu, ca numar de nivele ar avea 11 nu 8, amplasarea unde au inceput pregatirile de santier e mai jos, mai spre Ciurel, dupa benzinaria Mol, deci nu cred ca vbim de un acelasi proiect.

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
ce mizerie. cate ilegalitati. bataie de joc, n-as avea incredere sa cumpar acolo.

Edited by MembruAnonim, 29 November 2017 - 22:32.


#47
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 06.09.2017
Ce se mai stie despre aceasta ilegalitate imobiliara din Virtutii 22 ? Posted Image

#48
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 12.06.2017

View PostCool_Kick, on 23 martie 2018 - 08:23, said:

Ce se mai stie despre aceasta ilegalitate imobiliara din Virtutii 22 ? Posted Image
In primul rand confunzi Virtutii 22 D cu Virtutii 22C . Inca nu au autorizatia din varii motive .

#49
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Sper sa nici nu o aiba vreodata !

#50
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 12.06.2017

View PostHamutovski, on 28 martie 2018 - 20:42, said:

Sper sa nici nu o aiba vreodata !
Pai spune si de ce  speri tu asta ?

#51
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Pentru ca lipsa parcuri, spatii verzi. Pentru ca aglomeratie ca dracu in zona.
Pentru ca Bucurestiul nu are nevoie de alte blocuri inghesuite haotic pe te miri unde.

#52
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 12.06.2017

View PostHamutovski, on 29 martie 2018 - 08:20, said:

Pentru ca lipsa parcuri, spatii verzi. Pentru ca aglomeratie ca dracu in zona.
Pentru ca Bucurestiul nu are nevoie de alte blocuri inghesuite haotic pe te miri unde.
Aha deci vb si tu ca sa mananci kkt . In primul rand asta nu e inghesuit fiind fix in camp .Pe propunerea lor din 10.000mp pe care ii au acolo pot construi fix 1600 de mp din cauza faptului ca pe sub teren trec linii de metrou , restul parcari si spatii verzi si alei .

#53
searchman

searchman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 08.01.2007

View Postsnach, on 29 martie 2018 - 09:33, said:

Aha deci vb si tu ca sa mananci kkt . In primul rand asta nu e inghesuit fiind fix in camp .Pe propunerea lor din 10.000mp pe care ii au acolo pot construi fix 1600 de mp din cauza faptului ca pe sub teren trec linii de metrou , restul parcari si spatii verzi si alei .
ti se pare normal sa vinzi deja un proiect fara sa ai autorizatiile obtinute ? pe un teren pe care l-ai cumparat fara sa ai habar de ce se intampla sub el ?

#54
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 12.06.2017

View Postsearchman, on 29 martie 2018 - 10:17, said:

ti se pare normal sa vinzi deja un proiect fara sa ai autorizatiile obtinute ? pe un teren pe care l-ai cumparat fara sa ai habar de ce se intampla sub el ?
Sunt de acord ca developerul e cam incompetent , omul s-a aruncat crezand ca ia autorizatie rapid  mai mult a descoperit ca mai mult de juma de teren nu e construibil ... totusi noi nu am dat decat 300 de euro, bani pe care ii putem recupera la cerere oricand .Nu a incercat sa ceara avans mare fara autorizatie .

Edited by snach, 29 March 2018 - 10:29.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate