Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Intrebare City Insurance

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
In data de 7 august am avut un accident (nu din vina mea ) . Am fost lovit usor in spate de catre un alt autovehicul ,indeajuns cat sa imi sparga bara+armatura.

Am fost sa depunem amiabilele la dosar,omul si-a recunoscut vina,totul bine si frumos pana in momentul in care cei de la city insurance au auzit ca persoana pe numele careia am masina inscrisa,a decedat cu o saptamana inainte de incident.

Aici a inceput distractia .

Agentul constatator mi-a spus faptul ca dosarul se desfasoara din momentul in care aduc actele de succesiune. Am incercat sa ii explic fara nici un rezultat ca dosarul se poate derula oricum,urmand ca despagubirea sa o primeasca succesorul in momentul in care se prezinta cu actul doveditor,dar nici o sansa.
Intrebarea mea este,ce pot face mai departe?Succesiunea poate dura pana la 1 an de zile deoarece sunt cereri multe , am fost la 3 notari diferiti

#2
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Sa-ti dea in scris ce afirma si dupa aceea te duci(sau toti mostenitorii) frumos la ASF.

Si mai poti intreba si aici: https://forum.softpe...age__st__72   Poate o sa-ti raspunda kos_funny scurt si la obiect.

#3
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Păi nu trebuie să faci succesiunea acum!
Mergi la un notar şi ceri să-ţi elibereze un certificat de moştenitor, cu care faci dovada calităţii de moştenitor al proprietarului vehiculului.
Actul ăsta se eliberează imediat.

#4
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

 ccf_cristi, on 03 septembrie 2017 - 12:02, said:

Sa-ti dea in scris ce afirma si dupa aceea te duci(sau toti mostenitorii) frumos la ASF.

Si mai poti intreba si aici: https://forum.softpe...e__st__72Â Â Poate o sa-ti raspunda kos_funny scurt si la obiect.

 Peter Blood, on 03 septembrie 2017 - 12:10, said:

Păi nu trebuie să faci succesiunea acum!
Mergi la un notar şi ceri să-ţi elibereze un certificat de moştenitor, cu care faci dovada calităţii de moştenitor al proprietarului vehiculului.
Actul ăsta se eliberează imediat.

ccf_cristi,am intrebat,mersi!

peter blood
nu stiam ca se poate rezolva cu un act partial, voi merge sa intreb , mersi!

#5
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 18.04.2007

 Peter Blood, on 03 septembrie 2017 - 12:10, said:

Păi nu trebuie să faci succesiunea acum!
Mergi la un notar şi ceri să-ţi elibereze un certificat de moştenitor, cu care faci dovada calităţii de moştenitor al proprietarului vehiculului.
Actul ăsta se eliberează imediat.
Nu serios ! Certificat de moștenitor fără succesiune ? Pe ce planetă ?

#6
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

 Brainie, on 04 septembrie 2017 - 07:59, said:

Nu serios ! Certificat de moștenitor fără succesiune ? Pe ce planetă ?
decat sa cauti cearta,mai bine zi-mi mie ce imi recomanzi sa fac

#7
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 18.04.2007
Eu nu m-am certat cu nimeni. Doar am corectat o aberație.

Nu știu dacă agentul are dreptate, că nu deschide (sau nu dă drumul la dosar) decât în prezența proprietarului actual , adică a proprietarului după succesiune. Iar dacă nu știu, nu dau sfaturi aiurea. Mie mi se pare cam abuzivă atitudinea lui, dar e părerea mea. Cei din domeniul asigurărilor , sau cine a mai fost într-o situație asemănătoare te-ar putea ajuta.

Mai există așa-numitul „certificat de calitate de moștenitor” (sper că și după noul cod civil), care se eliberează mai ușor, e ceva oarecum provizoriu. Întrebă la agent dacă ar fi mulțumit cu așa ceva, și dacă da, vezi la notar în ce condiții îl poți obține.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate