Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy
 Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21
 Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...
 

Investitii in cryptomonede

  • This topic is locked This topic is locked
9508 replies to this topic

#2071
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Incepuse sa cam scada, fluctuatii mai mari, si cand il prinsai mai sus vandui tot, profit 4,54 euro :w00t: macar nu am iesit in paguba, maine dupa amiaza daca scade mult mai cumpar :D

#2072
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Scade acum si la noapte creste... asa este mereu.
Nu se accepta ETF-ul deci nu o sa fie un pump major. Sper totusi sa fie macar ca ala din 24 iulie.
Peste 2-3 ore se trezesc asiaticii... eu zic ca atunci incepe cresterea

#2073
MihaiRo77

MihaiRo77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 27.08.2018

View Postcipri2bau, on 29 septembrie 2018 - 22:02, said:

Eu nu cred că o să scadă, posibil aia se acceptă și va fi un pump masiv cu vreo 800-1500 dolari la btc, si proportional la restul, poate chiar mai mult la alturi.

Si dacă se respinge nu ar avea de ce să pice, poate un 300 dolari si atĂąt. De ce să pice? vinde careva brusc totul, că gata vand că nu e bun că au repins treaba.
Cand a scăzut de la 18.000 a avut vreun motiv?

#2074
_mihaiv_

_mihaiv_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.03.2018
Eu ma axez pe QASH,deoarece a avut scaderi minore de la 0,22$ valoarea actuala.Este o moneda apreciata de asiatici si utlizata la schimb pt btc si eth.
Apoi ETC,care a scazut doar pana la 10,4$,oricat de negre au fost previziunile.
Acestea sunt investitii pe termen + cateva luni.

Edited by _mihaiv_, 30 September 2018 - 01:13.


#2075
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Acum au inceput sa urce insa destul de modest... XRP a depasit totusi ultimul varf, din septembrie!
Sa vedem cat tine... mai mult de 5-6 ore nu cred sa fie piata pe crestere

#2076
_mihaiv_

_mihaiv_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.03.2018
Sa scrieti efectele SEC.

#2077
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Nu se stie inca daca s-a intrunit sau nu... pe mai multe site-uri se vorbeste despre o noua amanare - cica ar fi doua companii care asteapta decizia SEC (Cboe BZX Exchange si VanEck-SolidX).
Pentru VanEck-SolidX termenul este 29 decembrie 2018... posibil sa le analizeze pe ambele in decembrie 2018

https://thefintechti...ine-solidx-etf/

Piata acum este fara vlaga... a crescut usor dar vad ca nu are putere de un start.
Ripple sta cel mai bine... daca mai urca un pic pot sa scot cu 40-50% profit

Edited by rz, 30 September 2018 - 16:50.


#2078
dorubm

dorubm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 03.01.2011
Deci de-acum iar o sa scada ...

#2079
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Deja scade... incet dar sigur. (dar nu cu mult)
Nu stiu daca mai urca in noaptea asta

De la comisie, de pe site-ul oficial, nicio veste despre ETF... doar despre cazul Elon Musk

https://www.sec.gov/news/pressreleases

#2080
RaijinRoh

RaijinRoh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.05.2018
Faza e ca suntem aproape de varful unghiului facut pe bitcoin TR, intr-o saptamana doua o sa vedem daca o ia in sus sau in jos. Eu sunt pregatit sa prind trenul spre luna Posted Image, sper sa prindeti si voi un loc.

Eu inca sunt la 40% profit pe un market cu 1/2 BTC si 1/10 Altcoins din valoarea care o aveau cand am bagat majoritatea banilor.

Edited by RaijinRoh, 30 September 2018 - 19:08.


#2081
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017

View PostMihaiRo77, on 29 septembrie 2018 - 23:20, said:

Cand a scăzut de la 18.000 a avut vreun motiv?
păi aia era limita matematică posibilă ptr o perioadă de timp, de fapt 10 k fusese conform predictiilor.
Au vandut multi atunci ca sa faca profit, a fost ceva multianual atunci, nu ceva mic de cateva zile ca acum, o veste cu da sau nu.
Aia care au vandut atunci nu contribuisera la marketcap cu cat scoteau, iar cumparatorii nu mai reuseau sa suplineasca iesitul banilor din marketcap astfel ca a luat-o in jos pe mult timp ca la caritas. A mai vandut si mtgox si altii si aia a fost.
E un ponzi pur dacă il gândesti in acest mod.

Azi xrp a fost ptr cateva ore iarasi pe locul al doilea.

Edited by cipri2bau, 30 September 2018 - 20:07.


#2082
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
XRP-ul aproape ca a ajuns la nivelul din luna mai!

Chiar acum este o tentativa de nou start dar tot fara vlaga... sa vedem ce zic asiaticii, peste vreo 10-12 ore

Edited by rz, 30 September 2018 - 20:26.


#2083
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Toate aceste tânguieli nu fac decât să călească piaţa cripto si să meargă cumv rea ea fără să mai tină cont, eu aşa văd.

#2084
_mihaiv_

_mihaiv_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.03.2018

View Postcipri2bau, on 01 octombrie 2018 - 14:58, said:

Toate aceste tânguieli nu fac decât să călească piaţa cripto si să meargă cumv rea ea fără să mai tină cont, eu aşa văd.
IDEM.

#2085
_mihaiv_

_mihaiv_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.03.2018
Astept pareri legat de XLM pe termen lung.

#2086
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
A început să mă tenteze si pe mine piata cripto de cand am inceput sa folosesc revolut ca acolo am dat de ele.
Voi ce folositi pentru a cumpăra cripto, sunt case de schimb mai bune decat revolut?
Multumesc anticipat.

Edited by maladetz, 04 October 2018 - 10:07.


#2087
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Sunt si exchange-uri... comision mai mic dar nu toate accepta retrageri euro/dolari in banci romanesti
Unele dintre ele nu accepta acte romanesti (la inscriere trebuie selfie, carte identitate, factura utilitati)... sunt si 2-3 exchange-uri romanesti unde totul este ok (cumperi prin transfer bancar si retragi la fel)
In Revolut e ok deoarece este un fel de All Inclusive adica faci totul intr-o singura aplicatie fara alte batati de cap... aprox. 3.5% este comisionul cand cumperi crypto iar la retragere nu ai alt comision

Edited by rz, 04 October 2018 - 10:18.


#2088
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View Postrz, on 04 octombrie 2018 - 10:18, said:

Sunt si exchange-uri... comision mai mic dar nu toate accepta retrageri euro/dolari in banci romanesti
Unele dintre ele nu accepta acte romanesti (la inscriere trebuie selfie, carte identitate, factura utilitati)... sunt si 2-3 exchange-uri romanesti unde totul este ok (cumperi prin transfer bancar si retragi la fel)
In Revolut e ok deoarece este un fel de All Inclusive adica faci totul intr-o singura aplicatie fara alte batati de cap... aprox. 3.5% este comisionul cand cumperi crypto iar la retragere nu ai alt comision
Multumesc de raspuns, deci revolut ar fi singura variantă mai convenabila. Dar dacă aș avea cont bancar în uk s-ar schimba situația?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate