Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Investitii in cryptomonede

  • This topic is locked This topic is locked
9508 replies to this topic

#2053
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009
majoritatea raman faliti Posted Image

caritas

#2054
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,979
  • Înscris: 30.11.2017
Cum ar fi majoritatea să câştige.
Păi pe spinarea cui? nici n-ar ajunge banii de câştig ptr majoritate.

Dacă dispare volatilitatea ce rost mai au? cumperi eth la 200 să te uiti că e tot 200 si peste 2 ani? asa cumperi roni.

Se pare că eth chiar a avut niste puseuri către 290 de mai multe ori pe unele exchangeuri. Văd in grafice acum.
Acum e 245 si suie fără teamă.

Aceste urcări sunt cam ireversibile ptr perioade lungi. aşa cum doge a recuperat o grămadă, etc mai demult acum astea 2 recuperează. Regele stă şi nu face nimic, dar şi când s-o enerva ca anul trecut sau ca acum cateva saptamani

Edited by cipri2bau, 21 September 2018 - 22:01.


#2055
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,160
  • Înscris: 05.05.2003
Pai este clar ca la asa ceva nu castiga majoritatea... este loterie curata
Noi inca avem obiceiul sa ducem grija altora... de ce?
X si Y baga bani pe barba lor - nu ii trage nimeni de maneca sa bage bani in crypto

View Postcipri2bau, on 21 septembrie 2018 - 21:45, said:

Dacă dispare volatilitatea ce rost mai au? cumperi eth la 200 să te uiti că e tot 200 si peste 2 ani? asa cumperi roni.

Nici chiar asa... o sa fie ca la bursa clasica - volatilitate 2-3% sau 7-8% cand sunt situatii mai speciale

#2056
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009

View Postrz, on 21 septembrie 2018 - 21:58, said:

Pai este clar ca la asa ceva nu castiga majoritatea... este loterie curata
Noi inca avem obiceiul sa ducem grija altora... de ce?
X si Y baga bani pe barba lor - nu ii trage nimeni de maneca sa bage bani in crypto


tocmai asta ar fi si motivul pentru care ar putea sa dispara aceste cryptomonede

instabilitatea face sa fie din ce in ce mai putine persoane dispuse se sa inhame la asta ..... scade increderea si implicit cererea

partea buna e ca in ultima perioada cateva tari au vazut asta ca pe o scapare ..... o portita si au inceput sa investeasca in crearea propriilor monede virtuale ceea ce aduce un plus

partea nasoala e ca deja sunt o droaie de crypto de nu mai intelege nimeni nimic

Edited by hightech-sys, 22 September 2018 - 03:18.


#2057
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009

View Postcipri2bau, on 21 septembrie 2018 - 21:27, said:



Parcă şi văd după veselia de acum în caz că resping ala peste cateva zile cum o iau la vale toate vreo 2-3 luni cu 50% de zici că se termină.

poti da mai multe detalii?

#2058
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,160
  • Înscris: 05.05.2003

View Postrz, on 19 septembrie 2018 - 07:04, said:


Mai este putin pana pe 30 septembrie 2018... cu siguranta urmeaza un nou varf  - ramane de vazut daca va fi peste cel din luna iulie (8300$)

Pe 30 septembrie 2018 vom afla daca comisia (SEC-ul) va da unda verde unei companii mai exact Cboe BZX Exchange pentru listarea la bursa - practic, creearea primului ETF (Exchange Traded Funds) din crypto!

Eu zic ca din 28/29 septembrie incepe un nou raliu BTC si nu numai... vor creste serios si celalalte monede (+40% sau chiar 50%)
Daca avizul o sa fie negativ, vor scadea la fel de repede dar nu trebuie sa ne facem probleme caci vor urma si alte evenimente, pe masura ce ne apropiem de sfarsitul anului.

Acesta este ''evenimentul din septembrie''... 90% o sa fie NU deci a doua zi piata o va lua in jos (din nou)
Maxim la BTC si altcoin o sa fie exact in ziua deciziei (sunt curios daca o sa fie mai mult decat ala din iulie) asadar atentie maxima la 30 septembrie!

Edited by rz, 22 September 2018 - 17:53.


#2059
Alin998

Alin998

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.09.2018
@cryptoevolve Grup Telegram Românesc

#2060
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,160
  • Înscris: 05.05.2003
Se pare ca vom avea surprize de la Bitcoin Cash... de la 426$ (aseara) a ajuns acum cateva minute la 523$
Din nou este verde piata... dar cred ca un maxim va fi sambata/duminica

Edited by rz, 26 September 2018 - 17:46.


#2061
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
eu am cumparat de proba alaltaseara de 50 de euro de la revolut cu 355 de euro, si am vandut aseara cand era 470, acum am cumparat de 500 de euro cu 462, scazuse pe la 12 -1 la 443 da am crezut ca mai scade. La 500 de euro revolut opreste 20 de euro la cursul  de schimb intre cumparare si vanzare.

#2062
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Mai luai de 500 cu 457,66 euro Posted Image

#2063
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,160
  • Înscris: 05.05.2003
Schimba din lei în crypto... ai doar un comision de aprox. 3.5% la depunere - la retragere nu mai ai comision!

Sâmbăta și duminica se așteaptă un vârf la Btc (și restul)

#2064
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
pai sursa de venit o am in euro, din euro schimb si in lei.
Sper sa creasca :D

#2065
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,160
  • Înscris: 05.05.2003
La fel de bine poate sa si scada deci ai grija... se poate intampla orice si asta de la o zi la alta (de ex. luni s-ar putea sa scada din nou foarte mult )

Ziceam sa nu schimbi direct din euro in crypto... posibil sa fie un curs mai nasol la schimb.
Eu schimb din lei in crypto si ies cu 3.5 max. 4% mai putin la o depunere... se recupereaza insa la un profit de 20-30%

#2066
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,160
  • Înscris: 05.05.2003
Asa cum era de așteptat, se anunță un weekend cu spectacol... actorii din aceasta săptămâna sunt: BTC, BCH, LTC!

Au început deja sa urce aceste monede!

P. S. Pare ca și ETH se pregătește...

Edited by rz, 27 September 2018 - 15:27.


#2067
MihaiRo77

MihaiRo77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 27.08.2018
Ce se întâmplă weekendul asta  ?

#2068
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,160
  • Înscris: 05.05.2003
Am scris cu câteva pagini în urma... O companie (exchange crypto) vrea sa lanseze la bursa clasica un ETF... Comisia (SEC) da verdictul duminica - din câte am înțeles, decizia se da în Canada. Este aproape sigur respingere... înainte cu câteva ore de decizie, valoarea monedelor creste (la noi ar fi duminica dimineața până pe la prânz). După decizia negativa, piața scade din nou foarte brusc.
Cel puțin asta s-a întâmplat în iulie, când un alt exchange a cerut întrarea pe bursa

#2069
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Am bagat de 1500, joi daca vindeam aveam 93 de euro profit, acum vad ca sunt in paguba 2 euro Posted Image cred ca le vand inainte sa scada mai mult Posted Image

Edited by bogdan_popescu, 29 September 2018 - 21:39.


#2070
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,979
  • Înscris: 30.11.2017
Eu nu cred că o să scadă, posibil aia se acceptă şi va fi un pump masiv cu vreo 800-1500 dolari la btc, si proportional la restul, poate chiar mai mult la alturi.

Si dacă se respinge nu ar avea de ce să pice, poate un 300 dolari si atât. De ce să pice? vinde careva brusc totul, că gata vand că nu e bun că au repins treaba.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate