Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Investitii in cryptomonede

  • This topic is locked This topic is locked
9508 replies to this topic

#9505
CatalinCR7

CatalinCR7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 25.11.2014
Cand ii vad pe unii cum compara pacanelele, cazino-urile, loteria cu crypto ma ia rasul. Pai bai inteligentilor diferenta e ca la cripto sunt sanse de 100000 de ori mai mari sa castigi, daca nu imediat, peste o luna, 3 luni, 1 an. La pacanele ai bagat milionul ai apasat de 3 ori un buton si adio milion, sau dupa o luna te duci la acelasi aparat si iti da milionul inapoi? La loterie nu ti-a iesit biletul adio, la cazino nu au iesit numerele adio bani. La crypto azi pun milionul, maine mai am 50 de lei, peste o luna am 10 milioane ca a crescut piata. Aici piata creste si scade, azi scade, peste o luna creste. Stiti voi vreunu care sa fi ajuns milionar din pacanele? Nu cred ca exista si nu va exista. Din crypto cred ca sunt n exemple. Aici nu vorbim de inconstientii care isi baga si ultimul leu in crypto, vorbim de oamenii cu capul pe umeri care au bagat cat au crezut ca pot sa piarda fara ca a doua zi sa nu aiba ce manca si unde dormi.

#9506
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,475
  • Înscris: 17.04.2006

View Postcatalina1, on 30 mai 2021 - 16:08, said:

Mie mi-e din ce in ce mai clar ca e nevoie de o reorganizare pe arie.
In primul rand, un topic unde sa discutam daca e Caritas/loterie/whatever sau nu.
In al doilea rand, un topic despre investitii pe termen foarte lung (asa zis-ul hold). Apoi ceva pentru termen mediu/scurt. Daca e nevoie facem si day trading sau futures, dar momentan nu cred ca e cazul.
Sau ne axam pe fiecare moneda topicul ei. Bine, stiu ca sunt tone, dar practic discutam doar de cateva. Oricum, BTC clar ar trebui sa aiba topic separat.

Dar imi e clar ca asa nu merge. Nu poti avea o discutie pertinena in paralel cu cate un mesaj din cand in cand care ne anunta ca e loterie sau Caritas.
Aria asta se poate redenumi in Cryptofftopic, la ce conversatii fara rost au fost pe ultimele pagini.
Mai frecventam sa citesc cate o stire dezbatuta, cate un trend, o moneda noua sau orice altceva care avea un sens pe aria asta.
Evident ca orice citesti aici trebuie sa cerni prin gandirea proprie si sa nu executi tot ce cred ceilalti. Nu inteleg ce avertizari trebuie si pentru ce.

#9507
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003

View Postrz, on 30 mai 2021 - 15:49, said:

Deosebirea dintre cele doua (plus Cazino) este aceea ca sansele de a castiga in cripto sunt de zeci de mii de ori mai mari fata de Loto sau Cazino

@CatalinCR7
Pai exact asta zis... din acest motiv sunt bagat in cripto si nu la LOTO ori Cazino

Edited by rz, 30 May 2021 - 16:43.


#9508
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011

View PostCatalinCR7, on 30 mai 2021 - 16:41, said:

Pai bai inteligentilor
Te rog sa incerci sa discuti civilizat, oricat de enervante ar fi ideile exprimate de unii colegi.
Multumesc!

Mda, pun stop.
Aveti un subiect de discutat? Perfect, cautati daca exista deja topic pe subiect si daca nu, deschideti unul nou. Aici e deja exagerat.

#9509
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Continuarea va rog aici: Cafeneaua Crypto

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate