Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Cafeneaua Crypto - discutii libere cu privire la crypto si investitii

  • Please log in to reply
2628 replies to this topic

#1
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Continuarea topicului-mamut cu investitii in Crypto; se accepta si off-topic insa in limite decente.

#2
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,032
  • Înscris: 10.04.2006
In before "suntem in mijlocul curcubeului"-posts

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,819
  • Înscris: 01.11.2005
Acum poate ca sunt un pic offtopic si fara intentie  (se poate sterge mesajul dupa asta ) dar eram curios de ce s-a inchis aia ? Eu de exemplu o urmaream (ce-i drept nu scriam dar o urmaream). Da, o mai luau baietii pe aratura dar era un topic vechi in care erau multe linkuri (ca defapt asta urmaream eu) destul de utile.
Nu era mai simplu sa se dea warn la spameri decat sa se inchida topicul ? Zic si eu, nu dau cu parul.

#4
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Asta a fost decizia finala astfel incat toata lumea sa fie multumita. E ideal sa avem un topic in care sa se poata dezbate liber si topicuri dedicate strict pe subiect.

E o arie profesionala implicit trebuie organizata la modul cat mai corect pentru colegii de forum - noi si existenti.

Edited by RealThing, 31 May 2021 - 16:34.


#5
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 28.09.2008
Ok e bun si asta.
Creasem si eu in urma cu 5 min un topic cu numele"offtopic - investitii in cryptomonede".
Avand in vedere ca traim intr-o tara libera, ca nu sunt injurii asupra unor persoane,.. chiar nu vedeam nici un motiv pt interzicerea unui topic de discutii libere.

Edited by mariusixy, 31 May 2021 - 16:37.


#6
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Posttehnics, on 31 mai 2021 - 16:32, said:

era un topic vechi in care erau multe linkuri (ca defapt asta urmaream eu) destul de utile.

La ce fel de linkuri de te referi? Ceva in genul?

#7
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011

View Posttehnics, on 31 mai 2021 - 16:32, said:

Acum poate ca sunt un pic offtopic si fara intentie  (se poate sterge mesajul dupa asta ) dar eram curios de ce s-a inchis aia ? Eu de exemplu o urmaream (ce-i drept nu scriam dar o urmaream). Da, o mai luau baietii pe aratura dar era un topic vechi in care erau multe linkuri (ca defapt asta urmaream eu) destul de utile.
Nu era mai simplu sa se dea warn la spameri decat sa se inchida topicul ? Zic si eu, nu dau cu parul.
Topicul exista in continuare, doar ca nu se mai poate posta acolo.
Eu l-am inchis tocmai pentru ca nu se mai putea urmari nimic util. De exemplu, acum avem topic pentru BTC. A mai facut un coleg un coleg un topic unde se discuta daca e vorba de Ponzi/Caritas/whatever. Ma bucur, pentru ca asa discutia e mai legata si nici nu mai apare cineva din cand in cand sa ne anunte asta. Vezi tu, nu puteam sa le zicem sa nu discute asta, fiind un topic general. Asa avem un topic unde gasesc discutia pe care o doresc.

Si asta cam e valabil pentru toate subiectele. Ma rog, eu zic ca e pacat sa nu avem discutii inchegate pe subiectele mari. Scopul asta era.


Edited by catalina1, 31 May 2021 - 16:58.


#8
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View PostNenea Zap, on 31 mai 2021 - 16:31, said:

In before "suntem in mijlocul curcubeului"-posts
Ar fi cam redundant încă un post din ăla zicând a suta oară chestii atât de evidente. Mai bine am face o listă de adrese crypto în care să ne faceți transferuri după ce pierdeți din nou pariul și se dovedește că BTC și piața crypto chiar au făcut un nou ATH în orizontul de timp estimat. ;)

#9
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Este foarte ok initiativa infiintarii acestui topic/cafenea de discutii. Posted Image

Edited by xmanyacs77, 31 May 2021 - 17:38.


#10
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,429
  • Înscris: 30.08.2017
Azi am zis sa intru si eu in nebunia asta cu crypto. Momentan sunt la nivelul "deschidere cont pe Binance". Pentru transferuri ce recomandati, Revolut?

#11
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011
Da, SEPA din Revolut.
As sugera un topic "Binance". Dar daca voua va place asa, haotic...

Anyway, vezi ca exista pe alta arie topic pentru cardul Binance: https://forum.softpe...0#entry27897802

Edited by catalina1, 31 May 2021 - 17:45.


#12
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008

View Postgeorge_alexandru, on 31 mai 2021 - 17:41, said:

...Momentan sunt la nivelul "deschidere cont pe Binance". Pentru transferuri ce recomandati, Revolut?
Poti transfera direct dintr-o banca din tara, n-am inteles de ce sa bagi si revolut in ecuatie... poate explica cineva (sau link )

#13
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011
Transfer instant (ma rog, cateva minute).
Iar la retragere din Binance cei de la Revolut sunt mai prietenosi.

Edited by catalina1, 31 May 2021 - 18:03.


#14
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View Postgeorge_alexandru, on 31 mai 2021 - 17:41, said:

Azi am zis sa intru si eu in nebunia asta cu crypto. Momentan sunt la nivelul "deschidere cont pe Binance". Pentru transferuri ce recomandati, Revolut?
Pentru începători Kraken, nu Binance, și transferuri SEPA direct cu banca.

View Postcatalina1, on 31 mai 2021 - 18:03, said:

Transfer instant (ma rog, cateva minute).
Ai inclus și alimentarea Revolut-ului în minutele alea? :)

Edited by donjoe, 31 May 2021 - 18:05.


#15
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011
De ce nu Binance? Si de ce nu Revolut?

Edited by catalina1, 31 May 2021 - 18:05.


#16
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,429
  • Înscris: 30.08.2017
Alimentarea contului Revolut se face instantaneu din ING la mine. La o adica as putea folosi si direct ING, mai ales ca am cont in euro la ei. La Revolut insa am curs mai bun pe schimb valutar.

Ca idee, ce anume il face pe Kraken mai ok pentru incepatori?

#17
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011

View Postgeorge_alexandru, on 31 mai 2021 - 18:10, said:

Alimentarea contului Revolut se face instantaneu din ING la mine. La o adica as putea folosi si direct ING, mai ales ca am cont in euro la ei. La Revolut insa am curs mai bun pe schimb valutar.
Da, dar alimentarea ING - Binance nu e instant.
Vezi totusi cum e cu cursul, peste o anume suma ai un comision in Revolut la schimbul valutar.

#18
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,032
  • Înscris: 10.04.2006

View Postdonjoe, on 31 mai 2021 - 16:57, said:

Ar fi cam redundant încă un post din ăla zicând a suta oară chestii atât de evidente. Mai bine am face o listă de adrese crypto în care să ne faceți transferuri după ce pierdeți din nou pariul și se dovedește că BTC și piața crypto chiar au făcut un nou ATH în orizontul de timp estimat. Posted Image
Chiar azi a postat pe topicul vecin graficul cu curcubeul.
El nu stie ce inseamna redundant.

View Postrz, on 31 mai 2021 - 07:54, said:

Este o investitie cu grad ridicat de risc, daca te gandesti la un termen scurt... ii poti pierde foarte rapid


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate