Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Vaccinarea ar putea deveni obligatorie prin lege

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1631 replies to this topic

#1621
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 argentum, on 26 mai 2017 - 01:22, said:

Medicii sunt ca forumistii. De toate felurile... (sic)

Oricum, ce spuneam mai sus, sunt date avansate de medici, pe baza de statistici, considerand particularilatile cazului meu. Eu sper sa castig la aceasta ruleta ruseasca. Numa ca trebuie sa castig de mai multe ori

Da, ca vârsta mamei, ca vârsta tatălui, ca bolile mamei în timpul sarcinii, ca greutatea mamei în timpul sarcinii etc. Și repede te aștepți TU sa dezvolte autism... :uhuhno:.

Tu îți cauți probleme, dacă nu găsești, ți le faci tu și ești mereu Gica contra.
Dacă lumea vorbește despre vaccin, tu ești antivaccin, dacă lumea spune să dai copilului Nurofen, tu ești anti-pastile, dacă îți spune lumea să pui măcar apă cu oțet dacă nu dai pastile la febră, ocupi 3 pagini web ca să te contrezi pe tema oțetului etc, șamd :uhuhno:. Și colac peste pupăză, acu' aștepți să aterizeze autismul în casa ta.
Lasă netul, zău așa.

#1622
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
27

#1623
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Si poate mai incheiem si doua discutii (aia cu laptele matern si aia cu cum afecteaza pe altii faptul ca eu nu ma vaccinez) cu ocazia asta nefericita: copilul a luat boala de la mama lui, nevaccinata si ea.

#1624
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004
Daca mama copilului de 4 luni are 16 ani, asta inseamna ca avea 15 ani cand a ramas insarcinata? Intreb si eu...

#1625
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

 Cris007, on 26 mai 2017 - 10:11, said:

Daca mama copilului de 4 luni are 16 ani, asta inseamna ca avea 15 ani cand a ramas insarcinata?

Probabil. Asta nu schimba modul in care functioneaza un virus. Nu ajuta la nimic sa cautam argumente pentru care li s-a intamplat alora si poate nu ni se va intampla noua, ca noi suntem mai buni ca ei.

#1626
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Mama bebelușului avea 16 ani?

#1627
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Asa se pare.

#1628
adrianmc1912

adrianmc1912

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 13.03.2017
La aia nu i de mirare,poate era chiar al doilea copil.
Sotul o fi având 17 ani.

#1629
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Nu am citit nimic în legătură cu asta.
S-a spus în presă că mama avea 17 ani?

#1630
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

 Chayah, on 26 mai 2017 - 06:51, said:

Da, ca vârsta mamei, ca vârsta tatălui, ca bolile mamei în timpul sarcinii, ca greutatea mamei în timpul sarcinii etc. Și repede te aștepți TU sa dezvolte autism... Posted Image.

Tu îți cauți probleme, dacă nu găsești, ți le faci tu și ești mereu Gica contra.
Dacă lumea vorbește despre vaccin, tu ești antivaccin, dacă lumea spune să dai copilului Nurofen, tu ești anti-pastile, dacă îți spune lumea să pui măcar apă cu oțet dacă nu dai pastile la febră, ocupi 3 pagini web ca să te contrezi pe tema oțetului etc, șamd Posted Image. Și colac peste pupăză, acu' aștepți să aterizeze autismul în casa ta.
Lasă netul, zău așa.

esti de o chestie de nedescris... tu nu'mi sti mie probleleme lipsita de .... tact de esti., am copik de 900 de grame, nascut superprematur. uite ca nu'ti spun varsta mea si nici a mamei.

am spus ca a avut nota 4 la nastere

#1631
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,364
  • Înscris: 29.07.2013
Deja s-a ajuns cu discutiile prea departe. S-a ajuns la amanunte care nu au legatura cu topicul sau cu Poiana.

Tema era daca este oportuna sau nu legea vaccinarii obligatorii. Concluzia este ca pentru unii este, pentru altii nu.

Oricum, decizia va fi una politica, luata cu majoritatea voturilor alesilor neamului, decizie la care minoritatea trebuie sa se supuna, c-asa-i democratia.

#1632
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

 argentum, on 25 mai 2017 - 23:17, said:

copii mei au sanse de peste 30% sa dezvolte autism, cifre avansate de doctori, asa ca te rog lasa'ma cu convulsiile tale.

Nici nu stiu cum ai curaj sa iesi din casa ....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate