Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

LG G6 - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2290 replies to this topic

#2179
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012

View Postrogue80, on 05 noiembrie 2018 - 10:23, said:


Cred ca glumesti. La banii aia de la huawei iti iei o rasnita. Si la zgarieturi chiar huawei sunt cred ca cei mai slabi pe piata si vin la telefoanele lor cu folie in cutie ... o rusine. Eu pe g2 in 2 ani si ceva nu am reusit sa il zgarii iar g6 are o mica zgarietura dar si aia din cauza mea ... era pe post de gps si la o frana foarte puternica a sarit din suport si s-a dus pe sub scaune lovindu-se de o gramada de lucruri. Nici nu credeam ca nu se va sparge tot. Ce faci cu el de l-ai zgariat in 3 zile??? Joci tenis de masa sau de camp cu el?

E zgariata sticla aceea de la camera. In lumina puternica se vad zeci de zgarieturi pe ea si l-am tinut in buzunar in prima zi fara husa si l-am sters cu tricoul si totusi sa zgariat cu toate ca nu e iesita in afara... Din cate am citit este dintr-un material inferior ..
In rest e ok doar acea blocare ma facut sa ma gandesc sa il returnez

Il voi tine doar cu husa de acum.

#2180
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012
Si cred ca exagerezi cand spui ca nu gasesti huawei. E p20-ul lite la 1200 care mi se pare destul de bun.
Eu mi-am facut upgrade la G6 de la Samsung Note 4 dupa 4 ani de folosinta si inca mai ducea mult..

Si apropo note 4 mai dadea crash-uri dar niciodata cum a dat lg-ul asta si dupa 3 zile.

#2181
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 30.01.2008
in afara de pret nu prea exista comparație cu P20Lite. Fac parte din clase diferite. Procesoare din clase diferite, camere din clase diferite. Poți sa te amăgești ca este la același preț, dar. nu primești aceeași "cantitate" de telefon.
Sa nu ma înțelegi ca P20 Lite nu este ok, ci la aceeași bani cu G6 nu se compara.

#2182
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,685
  • Înscris: 03.03.2007
P20 lite e slabut. Mate 20 lite insa e altceva, dar nu l gasesti la 1200-1300 in magazin. Referitor la sticla camerei,e o problema comuna a telefonului, se zgaraie extrem de usor. Nu ai ce sa-i faci.

#2183
mariusrosca03

mariusrosca03

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 18.10.2017

View Postjatea3, on 05 noiembrie 2018 - 13:17, said:

E zgariata sticla aceea de la camera. In lumina puternica se vad zeci de zgarieturi pe ea si l-am tinut in buzunar in prima zi fara husa si l-am sters cu tricoul si totusi sa zgariat cu toate ca nu e iesita in afara... Din cate am citit este dintr-un material inferior ..
In rest e ok doar acea blocare ma facut sa ma gandesc sa il returnez

Il voi tine doar cu husa de acum.
Referitor la sticla camerei, dacă cauți postările de la început o să vezi că nu sticla se zgârie, ci folia de protecție oleofobică (sau așa ceva) care este aplicată pe sticlă. Ca și rezolvare am văzut două abordări: prima schimbată sticla în service, a doua curățată folia de tot, pentru a rămâne sticla curată. Sper să nu mă înșele memoria, dar dacă ai timp parcurge postările de după apariția lui G6.

#2184
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View Postjatea3, on 05 noiembrie 2018 - 14:17, said:

Si cred ca exagerezi cand spui ca nu gasesti huawei. E p20-ul lite la 1200 care mi se pare destul de bun.
Eu mi-am facut upgrade la G6 de la Samsung Note 4 dupa 4 ani de folosinta si inca mai ducea mult..

Si apropo note 4 mai dadea crash-uri dar niciodata cum a dat lg-ul asta si dupa 3 zile.

Ramai pe LG. E un telefon foarte rezistent. L-am avut aproape un an fara husa. L-am scapat de 7-8 ori pe gresie, parchet. In afara de zgarieturi pe colt (unele mai tari) sau ciobituri nu a avut nimic. Nu s-a crapat, stateam fara grija.
Am avut un p9 lite 2018 inainte si de la maxim 30 cm scapat jos s-a crapat pe spate.
Poate acea blocare de care zici tu a fost un caz izolat. N-am auzit pe nimeni sa se planga.

#2185
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012
Am citit si aici si pe site-urile straine dezpre problema cu sticla. Deocamdata il las asa si cand se va zgaria mai tare il duc la service, pe garantie.
    Deocamdata l-am mai sters aseara foarte fin cu o laveta si a ramas mai multe urme, dar nu observ sa aiba vreun efect negativ asupra camerei.
    Cat despre blocarea aia din senin sper sa nu mai patesc figura. Daca o patesc retur si aia e.

#2186
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

View Postjatea3, on 06 noiembrie 2018 - 12:19, said:

Am citit si aici si pe site-urile straine dezpre problema cu sticla. Deocamdata il las asa si cand se va zgaria mai tare il duc la service, pe garantie.
    Deocamdata l-am mai sters aseara foarte fin cu o laveta si a ramas mai multe urme, dar nu observ sa aiba vreun efect negativ asupra camerei.
    Cat despre blocarea aia din senin sper sa nu mai patesc figura. Daca o patesc retur si aia e.
si al meu are sticla de la camera plina de zgârieturi si e tinut in husa din prima zi
dar nu are niciun efect asupra camerei


#2187
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Nu se zgârie sticla de pe camera ci stratul antireflx. E plin netul de geamuri de protecție pentru camera?
Eu unul am.pus un dbrand pe spate când l-am luat  și asa a rămas de atunci (peste 1 an).

#2188
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012
Am descoperit ca atunci cand nu dau zoom sa fac poza iese niste poze blurate. Este o diferenta semnificativa intre poze cu zoom si fara zoom.

De aceea il duc in service asta este

#2189
redman76

redman76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 18.04.2008
Va salut stimati colegi!
Am cumparat si eu un G6 pentru sotie si vreau neaparat sa cumpar o protectie pentru sticla de la camera, ma poate cineva ajuta in sensul asta? Mai exact as dori un link catre un magazin care comercializeaza asa ceva, mentionez ca la o prima cautare am gasit ceva care se monteaza doar in service ori pe mine ma intereseaza o folie de sticla care sa protejeze.Vineri vreau sa l fac cadou si as fi recunoscator pentru promptitudinea cu care sper sa ma ajutati.In cazul in care cineva are asa ceva in plus, sunt dispus sa cumpar, caz in care astept pm.
Va multumesc anticipat, toate cele bune!


#2190
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View Postredman76, on 12 noiembrie 2018 - 16:37, said:

Va salut stimati colegi!
Am cumparat si eu un G6 pentru sotie si vreau neaparat sa cumpar o protectie pentru sticla de la camera, ma poate cineva ajuta in sensul asta? Mai exact as dori un link catre un magazin care comercializeaza asa ceva, mentionez ca la o prima cautare am gasit ceva care se monteaza doar in service ori pe mine ma intereseaza o folie de sticla care sa protejeze.Vineri vreau sa l fac cadou si as fi recunoscator pentru promptitudinea cu care sper sa ma ajutati.In cazul in care cineva are asa ceva in plus, sunt dispus sa cumpar, caz in care astept pm.
Va multumesc anticipat, toate cele bune!

Salut. Eu am pus folie normala, simpla si a tinut foarte bine. La un magazin de accesorii nu gasesti? De unde esti?

#2191
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,057
  • Înscris: 30.12.2008
https://www.mobiledi...u21303x2z2.html

#2192
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012
Nu mi la luat deloc in service-ul Esd pentru zgarieturi.
L-am scapat pe seara de la jumate de metru pe gresie direct cu display-ul si nu a patit nimic.

Edited by jatea3, 12 November 2018 - 22:44.


#2193
redman76

redman76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 18.04.2008
Ma refeream la protectie strict pt camera, stiu ca se zgaraie forte usor.

#2194
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View Postredman76, on 12 noiembrie 2018 - 23:27, said:

Ma refeream la protectie strict pt camera, stiu ca se zgaraie forte usor.

Folia de la Nillkin are in cutie si doua protectii pentru camera. Spre deosebire de folia principala insa, nu sunt sticla securizata, ci plastic. Totusi, eu am una pusa acum 6 luni si nu da semne de uzura. Comanda folia Nillkin de la Mobiledirect, daca e in stoc ajunge la tine in 24-48 ore.

Edited by wolfmanro, 13 November 2018 - 10:01.


#2195
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View Postjatea3, on 12 noiembrie 2018 - 22:41, said:

Nu mi la luat deloc in service-ul Esd pentru zgarieturi.
L-am scapat pe seara de la jumate de metru pe gresie direct cu display-ul si nu a patit nimic.

Daca telefonul are probleme software nu ar avea treaba cu zgarieturile

#2196
redman76

redman76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 18.04.2008

View Postwolfmanro, on 13 noiembrie 2018 - 10:01, said:



Folia de la Nillkin are in cutie si doua protectii pentru camera. Spre deosebire de folia principala insa, nu sunt sticla securizata, ci plastic. Totusi, eu am una pusa acum 6 luni si nu da semne de uzura. Comanda folia Nillkin de la Mobiledirect, daca e in stoc ajunge la tine in 24-48 ore.

Multumesc de pont wolfman, am comandat azi folia de la nilkin dupa ce, in prealabil, am vorbit cu cei de  la mobiledirect si mi-au confirmat cele spuse de tine.O zi buna tuturor!

Edited by redman76, 14 November 2018 - 15:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate