Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

LG G6 - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2290 replies to this topic

#2197
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012
Al meu are cateva zgarieturi in dreptul camerei. O sa dau si eu comanda de folie Nillkin sa il protejez.

#2198
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Eu am telefonul asta de un an, fara folie de ecran, doar o husa ieftinache subtire de pe aliexpress si nu s-a mai zgariat cum va plangeti unii pe aici. Nici de soft nu ma plang, e unul dintre cele mai stabile telefoane ce le-am avut. De baterie ma plang, se duce cam repede in comparatie cu alte telefoane de 3300mah, de vina fiind ecranul cu rezolutia exagerat de mare si inutila.

#2199
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

View PostKatta92, on 26 noiembrie 2018 - 08:33, said:

Eu am telefonul asta de un an, fara folie de ecran, doar o husa ieftinache subtire de pe aliexpress si nu s-a mai zgariat cum va plangeti unii pe aici. Nici de soft nu ma plang, e unul dintre cele mai stabile telefoane ce le-am avut. De baterie ma plang, se duce cam repede in comparatie cu alte telefoane de 3300mah, de vina fiind ecranul cu rezolutia exagerat de mare si inutila.
confirm si sunt de acord cu tot ce ai zis. eu nu am folie de mai bine de un an, doar o husa de la spigen. zgârieturi nu are, soft foarte bun folosesc numai nova launcher. bateria cam slabuta

#2200
khaan0001

khaan0001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 05.05.2005
Buna seara!
Ajutati-ma cu o problema: de ce aplicatia Calendar nu imi afiseaza evenimentele trecute? In cuntul de live.com sau google.com, daca ma conectez de pe PC, toate evenimentele sunt acolo si cele trecute si cele viitoare! Pe telefon, insa, nu sunt vizibile decat evenimentele viitoare! Tot ce este trecut cu o zi, nu mai sunt afisate! Banuiesc ca este vorba de o setare... . Dar care?
Multumesc!

#2201
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012
Iar mi-am luat un restart. Sa blocat, nu a mai luat nici o comanda apoi l-am lasat si s-a restartat singur.
     2 restarturi intr-o luna nu e chiar asa rau.
Sper ca nu e ceva hardware.

#2202
gabryiel21

gabryiel21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 25.08.2012
Salut băieți. Actualizare nouă pt mine azi: V20g.


#2203
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.09.2008

View Postjatea3, on 01 decembrie 2018 - 17:50, said:

Iar mi-am luat un restart. Sa blocat, nu a mai luat nici o comanda apoi l-am lasat si s-a restartat singur.
2 restarturi intr-o luna nu e chiar asa rau.
Sper ca nu e ceva hardware.
Mie de aproape un an nu mi s-a blocat niciodata. Ori e o problema cu acel telefon fie ai instalat niste aplicatii parazite care iti blocheaza sistemul. Singura problema care am intalnit-o este la comutarea intre apeluri in anumite conditii ... atunci cand suni tu si te suna cineva si uiti si incerci sa comuti la celallata ramane verde si da un fel de mesaj ca nu se poate ... dar daca apesi butonul de revenire la ecran principal isi revine telefonul si poti raspunde.

#2204
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

View Postgabryiel21, on 22 decembrie 2018 - 22:55, said:

Salut băieți. Actualizare nouă pt mine azi: V20g.
si al meu a avut acum cateva zile. i am dat prin lg bridge
dar nu am observat nimic nou....parca tine bateria putin mai mult cand e ecranul stins, dar poate mi se pare

#2205
gabryiel21

gabryiel21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 25.08.2012
Nici eu nu am observat nimic nou.

#2206
barbluci

barbluci

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.10.2017
Salutare,

Mi-a aparut azi pentru prima data ghost screen. Am vazut pe alte forumuri ca exista solutii gen Melina kernel de calibrat culorile, dupa care nu mai apar probleme. Se poate schimba ecranul daca il am in garatie sau nu merita? Merci!

#2207
neobdium

neobdium

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.02.2014

View Postbarbluci, on 30 decembrie 2018 - 14:40, said:

Salutare,

Mi-a aparut azi pentru prima data ghost screen. Am vazut pe alte forumuri ca exista solutii gen Melina kernel de calibrat culorile, dupa care nu mai apar probleme. Se poate schimba ecranul daca il am in garatie sau nu merita? Merci!

Exista o solutie mai simpla:
instaleaza aplicatia asta de pe play, Color Calibrator: https://play.google....fcycle.cc&hl=en
dupa instalare intri in aplicatie si dai cam  2 sau 3% brightness mai putin (ultima bara) restu lasate la maxim
si gata nu se va mai vedea asa rau poate chiar de loc ghost screenu

PROBLEMA E CA ANDROID 8 NU ARE PT ALICATIA ASTA FORCE LONG DISPLAY ASA CA TREBUIE SA MODIFICI APLICATIA DACA NU REUSESTI ITI DAU EU LINK PT DOWNLOAD

#2208
barbluci

barbluci

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.10.2017

View Postneobdium, on 30 decembrie 2018 - 20:28, said:



Exista o solutie mai simpla:
instaleaza aplicatia asta de pe play, Color Calibrator: https://play.google....le.cc&hl=en
dupa instalare intri in aplicatie si dai cam  2 sau 3% brightness mai putin (ultima bara) restu lasate la maxim
si gata nu se va mai vedea asa rau poate chiar de loc ghost screenu

PROBLEMA E CA ANDROID 8 NU ARE PT ALICATIA ASTA FORCE LONG DISPLAY ASA CA TREBUIE SA MODIFICI APLICATIA DACA NU REUSESTI ITI DAU EU LINK PT DOWNLOAD

Merci de raspuns. Am instalat aplicatia dar nu am rezolvat mare lucru. O sa sun la garantie sa vedem ce zic.

#2209
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 29.06.2008
Salut,

Am de cca. 6 luni un LG G6 - toate bune și frumoase, dar bateria îmi face probleme. Seara are 20-25% și dimineața (după cca.7 ore) îl găsesc închis. Chiar trebuie să-l încarc și de 2 ori pe zi... Îl incarc seara pana la 90% și dimineața e 60%. Nu mă joc, doar net, fb, messanger. Am dezactivat locația, Always On .. Dar prea mică diferența ..

Există un tweek pentru baterie ?

Mulțumesc!

#2210
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

View Postcain2k, on 20 ianuarie 2019 - 19:35, said:

Salut,

Am de cca. 6 luni un LG G6 - toate bune și frumoase, dar bateria îmi face probleme. Seara are 20-25% și dimineața (după cca.7 ore) îl găsesc închis. Chiar trebuie să-l încarc și de 2 ori pe zi... Îl incarc seara pana la 90% și dimineața e 60%. Nu mă joc, doar net, fb, messanger. Am dezactivat locația, Always On .. Dar prea mică diferența ..

Există un tweek pentru baterie ?

Mulțumesc!
salut
poate ai ceva aplicatie care iti consuma bateria
eu nu am problema asta, dar poti sa încerci hibernator. e destul de buna, iti inchide din aplicații
vezi daca face vreo diferență

#2211
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,577
  • Înscris: 10.04.2009
https://www.emag.ro/...k/pd/DVK8KDBBM/

1250 lei

#2212
jaraul79

jaraul79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 08.05.2011
Best money can buy.Pacat de screen retention

#2213
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Pretul este bun dar atentie mare de cine eate vandut.

Edited by xymzar, 29 January 2019 - 22:54.


#2214
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006
Zilele trecute am reusit, nu stiu prin ce "minune", sa sparg sticla de la camere, desi am husa pe spate s-a spart exact sticla aia unde e singura zona neprotejata.
Am rezolvat insa problama singur, am gasit pe net sticla de schimb la 12 lei (am luat 2 bucati ca sa fiu sigur Posted Image ) si cu un uscator de par am incalzit zona pana aproape nu se putea atinge iar cu o penseta am scos sticla sparta, am curatat restul de lipici din jurul camerelor si am pus-o pe cea noua, toata "operatia" a durat vreo 15 minute.Posted Image

Edited by cipylyca, 31 January 2019 - 09:18.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate