Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

LG G6 - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2290 replies to this topic

#2161
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.09.2008

View PostMotanS_ReD, on 04 octombrie 2018 - 22:07, said:

mai am eu un lg g4. Merge ca in prima zi, bateria a fost varza la el. Am schimbato cu una mai puternica. La poze inca e sef. Posted Image

Problema la g4 e ceva din soft cred. Daca ai 100 de aplicatii, 100 iti merg indiferent ce ii faci. De asta trebuie baterie de masina pt el.

Daca telefonul tau a mers nu in inseamna ca a fost telefon bun. Cauta pe net lg black screen of death ... pana si lg a recunoscut ca telefoanele lor au o problema si nu stiu sa o rezolve. Cu g6 s-a rezolvat dar toata seria incepand cu g3 a avut aceasta problema.

#2162
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018
A recunoscut lg ca au o problena si nu stiu sa o rezolve.. Pe bune? Vezi ca imi ingheata apa in centrala.. Pusca mea, de unde stoate-ti dumele astea???

#2163
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Pune antigel ca nu îngheață :))

#2164
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.09.2008

View PostMotanS_ReD, on 06 octombrie 2018 - 17:15, said:

A recunoscut lg ca au o problena si nu stiu sa o rezolve.. Pe bune? Vezi ca imi ingheata apa in centrala.. Pusca mea, de unde stoate-ti dumele astea???
https://www.androida...e-fault-669603/ si mai poti cauta foarte multe ca e plin net-ul de boot loop din senin. Daca nu cunosti mai bine iti tii gura. Daca nu faci parte dintre cei care mai si cauta pareri pe net si iei in blind telefoane e bine totusi sa nu iti dai cu parerea in totala necunostinta de cauza. Si uita-te la centrala ca daca iti ingheata apa o sa ai probleme cu ea.

#2165
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018
Pai gura o tin ca doar scriu. Nu trebuie sa iei de bun tot ce citesti pe net. A fost primul lot la lansare cu probleme de bootloop. Urmatoarele serii nu a avut probleme.

#2166
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.09.2008

View PostMotanS_ReD, on 08 octombrie 2018 - 12:21, said:

Pai gura o tin ca doar scriu. Nu trebuie sa iei de bun tot ce citesti pe net. A fost primul lot la lansare cu probleme de bootloop. Urmatoarele serii nu a avut probleme.
Toate telefoanele de lg g2 au avut aceasta problema cea mai mare fiind la g4 ... g3, g5, v10 si v20. Iar explicatia LG a fost penibila. De asta nici nu m-am atins de un telefon LG pana la G6 am avut doar g2 si acum G6. Eu mi-am argumentat pozitia ... tu poti crede ce vrei.

#2167
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018
Pai am mai zis, eu inca am un lg g4 ce merge si acum ca in prima zi. Oricum problema lor cea mai mare e cu bateria. Nu au fost in stare sa faca nici un tel care sa nu fie folosit ca un tel fix.

#2168
Comi80

Comi80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 16.11.2015
G6 e ok si cu bateria după 1 an. Astea nu mai sunt probleme , pe partea de updateuri scartaie mai rau.

Edited by Comi80, 08 October 2018 - 15:16.


#2169
trance77

trance77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 18.08.2008
Mmm, Baterie ? poate pe Nougat, caci pe Oreo dupa patchul de securitate v20c sau cat naiba era, a innebunit de tot.Telefonul are drain ingrozitor de  nici o zi nu poate duce, Cei mai grav ca dupa ce l-am incarcat, l-am tinut inchis peste noapte,iar dimineata avea 22%.
Bonus bluethoot nefunctional,asa ca direct service a scris pe el.Pentru un telefon cumparat in ianuarie,mi se pare personal un lucru greu de acceptat.
Daca nu era in garantie poate ii faceam root si puneam un custom rom pe el,dar asa...

#2170
Comi80

Comi80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 16.11.2015
Oreo 20b,  l-am predat in familie, cu root. Nu are treaba root cu garanția oficiala, în europa, asta e poveste lungă și nu vreau sa o iau de la capat aici. Probleme am vazut mai multe raportate,inclusiv camera cu alta apertura, cine stie loturi diferite, dual sim mai ales. Oricum si-a facut treaba cu brio, camerele spate mi-au placut, sunt asa zise flagshipuri care nu se compara,dar na,dx mark cu niste bani scoate numere bune. Camera fata praf, aia e.
Bafta

#2171
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Pentru interesati, 1350 LG G6 pe emag
https://www.emag.ro/..._medium=android

#2172
jaraul79

jaraul79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 08.05.2011
Vazusem si eu.Prea ieftin

#2173
neobdium

neobdium

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.02.2014
LG G6 DS HKG are update nou V20e

#2174
mihai_ysp

mihai_ysp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.12.2006
Credeți că merită acest telefon la 1350 Ron cat este la eMag?

#2175
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

View Postmihai_ysp, on 27 octombrie 2018 - 10:51, said:

Credeți că merită acest telefon la 1350 Ron cat este la eMag?
da merita, la banii aia nu gasesti ceva mai bun si rezistent la apa

#2176
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012
Salut.
Am luat de 3 zile un lg g6 si astazi mi sa blocat zdravan. Sa il returnez? La voi cum este geamul sticlei ca la mine deja are zeci de zgarieturi.. Ma gandeam sa il returnez sa.mi iau un Huawei. Au modele bune la 1300.

#2177
jatea3

jatea3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.11.2012
La voi cum se comporta. Se blocheaza?

#2178
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.09.2008

View Postjatea3, on 04 noiembrie 2018 - 19:54, said:

Salut.
Am luat de 3 zile un lg g6 si astazi mi sa blocat zdravan. Sa il returnez? La voi cum este geamul sticlei ca la mine deja are zeci de zgarieturi.. Ma gandeam sa il returnez sa.mi iau un Huawei. Au modele bune la 1300.
Cred ca glumesti. La banii aia de la huawei iti iei o rasnita. Si la zgarieturi chiar huawei sunt cred ca cei mai slabi pe piata si vin la telefoanele lor cu folie in cutie ... o rusine. Eu pe g2 in 2 ani si ceva nu am reusit sa il zgarii iar g6 are o mica zgarietura dar si aia din cauza mea ... era pe post de gps si la o frana foarte puternica a sarit din suport si s-a dus pe sub scaune lovindu-se de o gramada de lucruri. Nici nu credeam ca nu se va sparge tot. Ce faci cu el de l-ai zgariat in 3 zile??? Joci tenis de masa sau de camp cu el?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate