Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Nokia 6

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
858 replies to this topic

#235
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 29.10.2007
De unde stii ca se va lansa peste 2 saptamani?

#236
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 29.06.2011
Cam aiurea treaba cu lansarea asta intarziata(a trecut ceva timp de cand le-au prezentat), sper sa nu aiba ceva probleme, zici ca le lanseaza Microsoft. Cica luna asta se lanseaza 3310 iar in Iunie, 3, 5 si 6.

#237
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Le-au anuntat cand le-au anuntat pentru ca era in cadrul MWC, cel mai important eveniment de mobile. Mai bine intarzie o luna decat sa iasa pe piata cu ceva busit.

#238
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostCGDBZ, on 19 mai 2017 - 12:48, said:

Cam aiurea treaba cu lansarea asta intarziata(a trecut ceva timp de cand le-au prezentat), sper sa nu aiba ceva probleme, zici ca le lanseaza Microsoft. Cica luna asta se lanseaza 3310 iar in Iunie, 3, 5 si 6.
In China deja s-a comercializat  seria Nokia.Probabil din motive de marketing s-a amanat lansarea pentru Europa.Pana in luna iunie nu mai este mult.Te bagi pe un Nokia 3 sau 6 si renunti la Lumia?

#239
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 29.06.2011
In China s-a comercializat vechiul Nokia 6, lansat special pentru piata chineza.
Probabil un Nokia 5 care sa inlocuiasca L640 al sotiei dar intai sa-l vedem, sa-l "butonam". Sau poate o oferta buna la operatori pentru Nokia 6.
Eu momentan raman la windows , nu are nici macar un an telefonul(L650).

#240
Nik44

Nik44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 12.04.2014
Cred că Nokia 6 nu merită banii. În aceeași valoare pot fi găsite multe alte variante
http://m.gsmarena.co...view-1597p9.php

#241
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostNik44, on 19 mai 2017 - 16:38, said:

Cred că Nokia 6 nu merită banii. În aceeași valoare pot fi găsite multe alte variante
http://m.gsmarena.co...view-1597p9.php

Ala e review-ul la varianta de China, cu al soft si fara aplicatii google. E total irelevant.

#242
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostNik44, on 19 mai 2017 - 16:38, said:

Cred că Nokia 6 nu merită banii. În aceeași valoare pot fi găsite multe alte variante
http://m.gsmarena.co...view-1597p9.php
Asa este.Eu am inlocuit vechiul Lumia 640 lte cu un P10 Lite si totul este foarte ok.

#243
Nik44

Nik44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 12.04.2014

View PostExtinct, on 19 mai 2017 - 16:44, said:


Ala e review-ul la varianta de China, cu al soft si fara aplicatii google. E total irelevant.
Snapdragon 430, în 2017? Când vrei să revii pe piață? Gorilla Glass 3 , când în 2017 a apărut Gorilla Glass 5?
Cel puțin ciudat, zic și eu...

#244
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 29.10.2007
În categoria lui de preț este chiar ok. Puteți să vă jucați puțin cu phone finderul de pe gsmarena să vedeți care sunt alternativele la 250 euro cu dotări identice sau peste. Sunt fix 2 modele de Lenovo. Cine vrea mai mult așteaptă Nokia 7 cu SD625 sau Nokia 8. Părerea mea. Eu unul aștept să îl văd live. La 250 euro este cât Lumia 640 XL în ianuarie 2016, telefon de care sunt mulțumit dpdv al performanțelor.

#245
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostNik44, on 19 mai 2017 - 18:32, said:

Snapdragon 430, în 2017? Când vrei să revii pe piață? Gorilla Glass 3 , când în 2017 a apărut Gorilla Glass 5?
Cel puțin ciudat, zic și eu...

Avand in vedere ca sunt multi cei care nu se joaca (si alte aplicatii care sa puna procesorul ala in genunchi nu exista), avand in vedere ca e construit ca un tanc, avand in vedere ca vine cu Android vanilla si mai ales avand in vedere ca nu are concurent in gama asta de pret, eu zic ca va avea succes. Nu e gandit ca un flagship, dar e un telefon cu o constructie si o rezistenta excelenta (cel putin din abuzurile la care a fost supus de catre diversi vloggeri). A cam trecut vremea specificatiilor de pe hartie. Cea mai importanta e experienta pe care o ofera utilizatorului, iar cu Android curat, aceasta nu poate fi decat una buna. Daca ofera si suport/service bun pentru clienti, au sanse sa-si refaca baza de clienti/fani.

Singurul lucru care nu-mi place la telefonul asta e dimensiunea eranului. Prefer telefoanele mai mici. De-aia cred ca voi alege 3 sau 5. Depinde cum se simt in mana.

Edited by Extinct, 19 May 2017 - 19:06.


#246
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004

View PostNik44, on 19 mai 2017 - 16:38, said:

Cred că Nokia 6 nu merită banii. În aceeași valoare pot fi găsite multe alte variante
http://m.gsmarena.co...view-1597p9.php
Ce inseamna "nu merita banii"? E doar ~1300RON body din aluminiu.
Alernativele renunta la asta pentru niste avantaje discutabile (camera "mai buna", procesor "nitel mai bun in jocuri", whatever). In plus, o problema majora la Android e capacitatea de update, la Samsung cel putin era atroce, nu vreau sa-mi inchipui ce e la cele chinezesti. Pentru mine google stock e un atu si am sperante ca vor face update-uri mai rapide cei de la Nokia (se poate sa ma insel, nu zic).

Mai astept, am dat cu iphone-ul 6s plus de caldaram si mi s-a spart ecranul dar in mod surprinzator functioneaza normal. Inca nu m-am decis ce sa fac, sa astept iphone 8, sa schimb ecranul la 6s plus, sau sa iau nokia-ul asta asa de fun, sa vad cam ce mai e prin tabara android, plus ca am o feblete pentru Nokia, am cumparat actiuni la ei cand nu mai dadea nimeni 2 bani pe ei si nu m-au dezamagit Posted Image (simbolic, nu va impacientati).

Edited by Cris007, 19 May 2017 - 19:23.


#247
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013
Pretul din Romania este penibil. Ai muulte telefoane superioare la pret asemănător sau mai mic. Oricum, stiu ca nu este vina Nokia, dar asta nu scade din penibilitatea situatiei. Poate dupa lansarea oficiala sa mai scadă pretul.

Edited by n-amname, 19 May 2017 - 22:04.


#248
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

View PostCris007, on 19 mai 2017 - 19:16, said:

Mai astept, am dat cu iphone-ul 6s plus de caldaram si mi s-a spart ecranul dar in mod surprinzator functioneaza normal. Inca nu m-am decis ce sa fac, sa astept iphone 8, sa schimb ecranul la 6s plus, sau sa iau nokia-ul asta asa de fun, sa vad cam ce mai e prin tabara android, plus ca am o feblete pentru Nokia, am cumparat actiuni la ei cand nu mai dadea nimeni 2 bani pe ei si nu m-au dezamagit Posted Image (simbolic, nu va impacientati).

Daca te incalzeste cu ceva, 6s-ul unei colege nu mai are o bucata din carcasa. Si totusi merge brici. :D
In alta ordine de idei, poate sunt partial sau am pareri preconcepute. Dar dupa experienta cu Lumia 625 si apoi cu 640, cred ca asta ar fi singurul Android pe care l-as cumpara fara retinere.

#249
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postn-amname, on 19 mai 2017 - 22:01, said:

Pretul din Romania este penibil. Ai muulte telefoane superioare la pret asemănător sau mai mic. Oricum, stiu ca nu este vina Nokia, dar asta nu scade din penibilitatea situatiei. Poate dupa lansarea oficiala sa mai scadă pretul.

Preturile "de Romania" sunt de fapt pentru telefoane facute pentru Asia, cu softul schimbat si aduse de de bisnitari ca sa profite de valul de popularitate. Dupa ce ca e scump, ai si garantie "la noroc", dupa cum ii prinzi in toane pe aia de la service.

#250
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 29.10.2007

View Postn-amname, on 19 mai 2017 - 22:01, said:

Pretul din Romania este penibil. Ai muulte telefoane superioare la pret asemănător sau mai mic. Oricum, stiu ca nu este vina Nokia, dar asta nu scade din penibilitatea situatiei. Poate dupa lansarea oficiala sa mai scadă pretul.
Te rog să îmi spui care ar fi acele telefoane.

#251
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
La pretul la care se gaseste acum Nokia 6 pe piata ai ca alternativa A5 2017 care are ceva avantaje: rezistenta la apa, autonomie de top si ecran AMOLED.

#252
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 29.06.2011
Noi vorbim de Nokia 6, nu de specula. Deja a aparut Nokia 3310 la operatori la pretul spus de Nokia - 49 E. Cum Nokia 6 are pretul oficial de 229 E o sa fie destul de competitiv iar speculantii or sa ramana cu ele daca nu scad pretul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate