Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 

Nokia 6

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
858 replies to this topic

#847
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
La consum, soția se plânge. Spune că era mai ok, până să-i facă update!

#848
nykusor

nykusor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.05.2007
Buna, am Nokia 6,după trecerea la android 9 nu primesc apelurile,practic nu suna telefonul.
I-am făcut resetare dar cu păstrarea datelor și nu s-au rezolvat.Oare e nevoie sa fac resetare din meniul de boot?


#849
nykusor

nykusor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.05.2007
Am incercat sa fac swipe data dar nu pot intra in bootloader,când țin apăsate butoanele,îmi apare ,,nicio comanda",mai e vreo varianta sa pot da reset?
Am resetat din meniul telefonului dar nu s-au remediat problema.Primesc apeluri aleatoriu,când vrea sau nu

#850
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Aceași situație o întâmpină și soția, dar se întâmpla și înainte de update. Asta pe Nokia 6, dar trebuie sa recunosc că și pe 6.1 am avut aceași situație de câteva ori. Restart și se rezolva pentru câteva zile.

#851
andy_x3m

andy_x3m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 15.06.2005

 nykusor, on 06 martie 2019 - 05:26, said:

Am incercat sa fac swipe data dar nu pot intra in bootloader,când țin apăsate butoanele,îmi apare ,,nicio comanda",mai e vreo varianta sa pot da reset?
Am resetat din meniul telefonului dar nu s-au remediat problema.Primesc apeluri aleatoriu,când vrea sau nu
Mai apesi odata pe Volume Up si pe blocare si apare meniul. AICI ai un filmulet.
Resetarea o poti face de unde vrei, in momentul in care pui contul de Gmail alegi daca sa iti importe un back-up sau sa il configurezi ca nou.

Edited by andy_x3m, 06 March 2019 - 12:09.


#852
nykusor

nykusor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.05.2007
Multumesc pentru info, am reușit să dau swipe ,dar problema cu apelurile tot nu s-au rezolvat.Din meniul card SIM am dezactivat funcția 4g lte pt apeluri și parcă s-ar remediat,cat am testat ,am primit apeluri.Stie cineva cum mă pot întoarce la android 8?


#853
andy_x3m

andy_x3m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 15.06.2005
Ceea ce iti explic faci pe propriul risc, nu iti garantez ca va merge si nici ca nu vei distruge telefonul iremediabil.
1. De AICI iei December 2017 OTA [for January 2018]
2. Il copiezi pe card - neaparat pe card!!! - si ii dai numele firmware. zip
3. Intri in boot loader si flash-uiesti arhiva.
In modul asta faci telefonul TA-1003 cu 7.1.1. Apoi faci update-uri ota pana la versiunea dorita.
Iti las si un link unde e explicat procesul AICI.

Ideea e asa: procedura e gandita pentru modificarea firmware de la 7.1.1 nu am idee daca merge de la PIE, eu NU am facut acest lucru de la 9.0 ci de la 7.1.1 si a mers perfect.

LE - telefonul e destul de nou, nu mai ai garantie? Trimite-l fara jena, explica problema.
Mergi la operator si explica-le problema, poate fi vreo setare/sim vechi incompatibil (eu aveam o problema pe pocophone si s-a remediat cu schimbarea sim-ului la Orange).

Edited by andy_x3m, 08 March 2019 - 08:29.


#854
AntonBetonistu

AntonBetonistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 14.06.2013
In locul vostru nu m-as grabi sa instalez update-le de azi pt 6.1. Eu am facut-o si cred ca are un bug, dupa update incearca de cateva ori sa lanseze Android, nu reuseste si intra in recovery unde am numai optiunile try again si factory reset. Am incercat pana acum de 5 ori, acelasi lucru, cred ca va trebui sa dau reset

#855
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,683
  • Înscris: 21.08.2008
A mers perfect pe 6.1

#856
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008

 daniel28, on 20 februarie 2019 - 22:10, said:

Am descărcat și eu Pie. Am Orange și văd că merge apel Wifi. Apelează și prin VOLTE dar se întrerupe după câteva momente după ce răspund.
Am și eu nokia 6,folosesc orange dar nu am volte..

#857
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Mai foloseste cineva acest telefon ? :D

Eu tocmai l-am trimis in garantie dupa 2 ani si 3 luni de utilizare, portul USB a inceput sa prezinte probleme la incarcare,mufa Jack la fel, ecranul a suferit un mic burn-in, si bateria nu mai tinea la fel ca inainte.
Acum stau si astept sa imi vina inapoi telefonul, ii cam duc lipsa, initial planuisem sa trec la Nokia 6.2 dar din cauza parerilor proaste despre el, am zis sa mai raman pe Nokia 6, care are inca o functie de care greu o sa ma despart de ea,  Dolby-Atmos .

#858
nykusor

nykusor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.05.2007
Salut,am inca Nokia 6,și a cam îmbătrânit bateria, mă gândesc să o schimb, și am găsit pe aliexprex baterie de 4650 miliamperi,zice că e compatibila cu mai multe modele de Nokia 6, inclusiv ta1021,modelul care -l am.Aveti idee daca încape în carcasă,a mai incercat cineva?

#859
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Avem si ultimul update de securitate pentru luna Octombrie 2020, de acum incolo Nokia 6 2017 nu va mai primi nici-un update,pacat de el ca inca il mai folosesc, si da , si mie imi face figuri bateria.

"Aveti idee daca încape în carcasă,a mai incercat cineva?"

Daca in descriere , apare ca e compatibila si cu Nokia 6 2017, atunci nu ar trebui sa fie probleme la montare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate