Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Ce este religia pentru voi?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
145 replies to this topic

#55
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

View PostSfantul Jakob, on 25 iunie 2016 - 06:46, said:

Daca noua religie ateista si antiteista stipuleaza clar ca Cel venit din ceruri si spatii interplanetare nea manipulat de-a directelea in ADN, inseam-na ca nici nu suntem vinovati de fel pentru prostia de care dam dovada lasandu-ne manipulati de religie.

Tu nu intelegi ca ateismul nu este o religie?

Este negarea existentei oricarei divinitati..

Acele fiinte extrem de avansate ne-au evoluat genetic ce nu intelegi?


Tot acele fiinte ne controleaza dar indirect.

Edited by SpecterSS, 25 June 2016 - 11:03.


#56
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,695
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSpecterSS, on 24 iunie 2016 - 21:18, said:

Ce este religia pentru voi?


pentru voi...te referi la cine? la neoprotestanti?

#57
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

View Postdark, on 25 iunie 2016 - 10:55, said:


pentru voi...te referi la cine? la neoprotestanti?

La oricine..

#58
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,695
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSpecterSS, on 25 iunie 2016 - 10:59, said:


La oricine..
Tu ai citit ce arie de discutie este aici?

#59
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016

View PostSpecterSS, on 25 iunie 2016 - 05:44, said:


Aiurea sa ii zici lui David Icke,Zcharia Sitchin si restul care zic asta..



Vai de capul tau ma..

Am 31 de ani!!!

Din cauza asto-ra ca tine ne ducem toti in jos.

Ma doare cand vad cat de inapoiata e lumea..

Tu crezi ca oamenii au aparut din senin dar..


Stramosul omului si a maimutei din ziua de azi este o mica maimuta de acum 34 de milioane de ani..

Acum 2 milioane de ani in africa a aprut Homo Erectus si acum in un milion si jumatate de ani homo erextus a evoluat in homo sapiens..

O evolutie de genul asta se produce la cel putin 20 de milioane de ani de la aparitia unui nou individ pe trespta evolutiva..

Ceva s venit aici din univers si a manipulat Adn-ul uman .

Aceeasi poveste si acum 35.000 de ani..

Homo sapiens evoluat peste noapte in homo sapiens sapiens..

Din pacate pentru tine si noi...

Tin sa te anunt ca probabil suntem un experiment al unor civilizatii extrem de avansate iar cu ajutorul religiei si restul lucrurilor ne tin in frau..

Vad ca vorbesti neinformat si e rau.


Ma, eu nu cred ca esti capabil sa intelegi ce zic eu:))..Religia a ajutat si ajuta in  continuare omul.

Tu zici ca ai 31 de ani si esti ateu:)..daca esti insurat, ai facut cununia religioasa?? Daca ai copii, i-ai botezat??  Adica, esti ateu sau nu???  Daca tot te bati cu pumnul in piept, arata-ne ca esti  mare si tare;)

Dar sa intelegi si tu, nu e nimic rau, in a avea credinta;)..Nimic rau in asta...Si, una este biserica ca institutie, si alta este credinta ta , relatia ta personala cu Doamne Doamne:)))

Unii oameni au nevoie de credinta, cine esti tu sa-i condamni.

Apropo, tu vorbesti numai prostii,complet idiotenii, bazate pe niste emisiuni de la TV.. Asta nu e informare..e mai rau..e dezinformare..inveti gresit;)..

#60
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

View Postmeow91, on 25 iunie 2016 - 12:05, said:



Ma, eu nu cred ca esti capabil sa intelegi ce zic eu:))..Religia a ajutat si ajuta in  continuare omul.

Tu zici ca ai 31 de ani si esti ateu:)..daca esti insurat, ai facut cununia religioasa?? Daca ai copii, i-ai botezat??  Adica, esti ateu sau nu???  Daca tot te bati cu pumnul in piept, arata-ne ca esti  mare si tare;)

Dar sa intelegi si tu, nu e nimic rau, in a avea credinta;)..Nimic rau in asta...Si, una este biserica ca institutie, si alta este credinta ta , relatia ta personala cu Doamne Doamne:)))

Unii oameni au nevoie de credinta, cine esti tu sa-i condamni.

Apropo, tu vorbesti numai prostii,complet idiotenii, bazate pe niste emisiuni de la TV.. Asta nu e informare..e mai rau..e dezinformare..inveti gresit;)..

De unde pana mea stii tu ma ca vorbesc idiotenii?

E mai bine sa taci si sa fii luat de prost decat sa vorbesti si sa confirmi ca esti..

Tu ai confirmat deja..

Eu ce zic aici zic din cartile pe care le citesc nu din porcariile de emisuini tv.

Zici ca sunt prostii ca nu poti intelege tu!

Am fost casatorit 7 ani dar fara cununie religioasa..

Copii nu am dar sper ca voi avea.

Nu ii voi boteza..

Religia functioneaza si ca autosugestie..

Dar mai bine taci si faci decat sa te rogi la pietre..

Religia nu ajuta cu nimic omul..

Aduna oamenii ca intr-o (Turma de oi)

Atat face..

O turma care se crede singura forma de viata din cele cel putin 200 de miliarde de galaxii si care se crede buricul universului si care zice ca pamantul e plat si continua sa indobitoceasca restul oamenilor inca neindobitociti.

Asta e religia..

#61
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,695
  • Înscris: 16.03.2004
Cred ca acest topic se va inchide.

#62
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

View Postdark, on 25 iunie 2016 - 12:27, said:

Cred ca acest topic se va inchide.

De ce sa se inchida?

Adevarul doare!

#63
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostMinimalistul, on 25 iunie 2016 - 02:04, said:

@mario_bril - Maică Sfântă, ai venit aici ca sa ne corectezi? Du-te la alta masă sau ma-să. Spune-ne tu cum e corect.
A scrie corect în limba română spune multe despre nivelul tău cultural. Cu o persoană care nu știe să scrie corect, nu are rost să antamezi o discuție despre spiritualitate sau religie. Analog, cu una obraznică. De obicei, statistic vorbind, cele două caracteristici se întrepătrund.

Edited by mario_bril, 25 June 2016 - 13:03.


#64
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016

View PostSpecterSS, on 25 iunie 2016 - 12:24, said:


De unde pana mea stii tu ma ca vorbesc idiotenii?

E mai bine sa taci si sa fii luat de prost decat sa vorbesti si sa confirmi ca esti..

Tu ai confirmat deja..

Eu ce zic aici zic din cartile pe care le citesc nu din porcariile de emisuini tv.

Zici ca sunt prostii ca nu poti intelege tu!

Am fost casatorit 7 ani dar fara cununie religioasa..

Copii nu am dar sper ca voi avea.

Nu ii voi boteza..

Religia functioneaza si ca autosugestie..

Dar mai bine taci si faci decat sa te rogi la pietre..

Religia nu ajuta cu nimic omul..

Aduna oamenii ca intr-o (Turma de oi)

Atat face..

O turma care se crede singura forma de viata din cele cel putin 200 de miliarde de galaxii si care se crede buricul universului si care zice ca pamantul e plat si continua sa indobitoceasca restul oamenilor inca neindobitociti.

Asta e religia..

Eu cred ca ai probleme. Nu esti capabil sa porti o discutie asa ca am terminat-o..Ma si enervez cand vad ca habar n-ai sa scrii, dar tu ai citit carti:)..se vede:))).

http://vignette1.wik...=20140928191847

#65
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

View Postmario_bril, on 25 iunie 2016 - 13:00, said:

A scrie corect în limba română spune multe despre nivelul tău cultural. Cu o persoană care nu știe să scrie corect, nu are rost să antamezi o discuție despre spiritualitate sau religie. Analog, cu una obraznică. De obicei, statistic vorbind, cele două caracteristici se întrepătrund.

Eu scriu repede..

Numai de pe tel scriu aici..

View Postmeow91, on 25 iunie 2016 - 13:15, said:


Eu cred ca ai probleme. Nu esti capabil sa porti o discutie asa ca am terminat-o..Ma si enervez cand vad ca habar n-ai sa scrii, dar tu ai citit carti:)..se vede:))).

http://vignette1.wik...=20140928191847

Tu nu esti capabil sa intelegi.

Am mai zis-o..

Trist oricum

#66
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016

View PostSpecterSS, on 25 iunie 2016 - 13:18, said:


Eu scriu repede..

Numai de pe tel scriu aici..



Tu nu esti capabil sa intelegi.

Am mai zis-o..

Trist oricum


Eu am inteles perfect:)..din cauza asta nu voi continua "discutia". N-are rost, tu nu raspunzi la argumente, doar spui idiotenii de la TV (nici nu le intelegi:))), si habar nu ai sa le explici.
Spui ca suntem codusi de extraterestrii. (eu zic ca baietii smecheri de pe Wall Street fac asta:P), ce argumente ai ?? Spui ca religia indobitoceste:|..Tu nu poti face diferenta intre biserica si credinta?? Si mai exact cum face asta?? cum ne face pe noi prosti??

Eu ti-am explicat clar, oamenii aveau nevoie de alti oameni pentru a prospera:)..ne-am adunat in lacasuri sfinte, ne-am educat aici:)..Credinta ne-a ajutat si ne ajuta.

#67
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

View Postmeow91, on 25 iunie 2016 - 13:33, said:

Eu am inteles perfect:)..din cauza asta nu voi continua "discutia". N-are rost, tu nu raspunzi la argumente, doar spui idiotenii de la TV (nici nu le intelegi:))), si habar nu ai sa le explici.
Spui ca suntem codusi de extraterestrii. (eu zic ca baietii smecheri de pe Wall Street fac asta:P), ce argumente ai ?? Spui ca religia indobitoceste:|..Tu nu poti face diferenta intre biserica si credinta?? Si mai exact cum face asta?? cum ne face pe noi prosti??

Eu ti-am explicat clar, oamenii aveau nevoie de alti oameni pentru a prospera:)..ne-am adunat in lacasuri sfinte, ne-am educat aici:)..Credinta ne-a ajutat si ne ajuta.

Eu spun informatii din carti dar tu nu le intelegi..

Pacat..

Pana la urma tu esti un exemplu al efectului religiei..

Edited by SpecterSS, 25 June 2016 - 13:40.


#68
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016

View PostSpecterSS, on 25 iunie 2016 - 13:39, said:

Eu spun informatii din carti dar tu nu le intelegi..

Pacat..

Pana la urma tu esti un exemplu al efectului religiei..


Mai, eu daca te fac prost , eu iti si spun "de ce":)..tu nu esti capabil de asta:)

#69
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

View Postmeow91, on 25 iunie 2016 - 13:43, said:



Mai, eu daca te fac prost , eu iti si spun "de ce"Posted Image..tu nu esti capabil de asta:)

Eu ti-am spus.

Esti rezultatul religiei.

Religia este de vina..

#70
Minimalistul

Minimalistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 13.02.2016

View Postmario_bril, on 25 iunie 2016 - 13:00, said:

A scrie corect în limba română spune multe despre nivelul tău cultural. Cu o persoană care nu știe să scrie corect, nu are rost să antamezi o discuție despre spiritualitate sau religie. Analog, cu una obraznică. De obicei, statistic vorbind, cele două caracteristici se întrepătrund.
De acord pana la prima propozitie. Nu cred ca era momentul oportun pentru corectii care sa devieze de la subiect.

#71
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016

View PostSpecterSS, on 25 iunie 2016 - 13:45, said:


Eu ti-am spus.

Esti rezultatul religiei.

Religia este de vina..


Daca tot spui ca ai citit carti, spune-mi cum/ de ce, m-a manipulat pe mine credinta:) Cine stie, poate ai dreptate..Cand spui ceva, trebuie sa bagi acolo cateva argumente:) Asa ca, spune-mi si mie.Poate devin ateu:)

#72
SpecterSS

SpecterSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 05.06.2016

View Postmeow91, on 25 iunie 2016 - 13:53, said:



Daca tot spui ca ai citit carti, spune-mi cum/ de ce, m-a manipulat pe mine credinta:) Cine stie, poate ai dreptate..Cand spui ceva, trebuie sa bagi acolo cateva argumente:) Asa ca, spune-mi si mie.Poate devin ateu:)

Nu pot spune aici..

Nici nu ma obosesc sa scriu atat..

http://www.editurada... Icke/237694039

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate