Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

Brexit - referendumul din UK - 23 Iunie 2016

* * * * - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
13941 replies to this topic

#13933
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,770
  • Înscris: 01.10.2002
Acum putem incepe cu adevarat Euro-integrarea.

View PostVelaxa, on 01 februarie 2020 - 02:05, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I4zPusNC4qg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Eu momentan o să am vise urâte

Pfff. Poate tu. Eu dupa acest trio chiar am sa visez frumos... Ia sa vedem niste poze cu englezoaice... Nuuuu, mai bine nu.

Edited by Wotan, 01 February 2020 - 02:27.


#13934
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostWotan, on 01 februarie 2020 - 02:24, said:

Acum putem incepe cu adevarat Euro-integrarea.

Mai facem niste referendumuri dinalea faine pana cand voteaza toata lumea ce trebuie sau pur si simplu sarim peste si facem direct Anschluss?

#13935
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,770
  • Înscris: 01.10.2002
Euro-integrare este mult mai politic corect. Politicienii europeni sunt maestri ai limbajului politic corect. E bine sa il preluam. Ca sa ne integram intr-un mod politic corect.
.

#13936
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostWotan, on 01 februarie 2020 - 02:36, said:

Euro-integrare este mult mai politic corect. Politicienii europeni sunt maestri ai limbajului politic corect. E bine sa il preluam. Ca sa ne integram intr-un mod politic corect.

Si cand integrarea e gata, putem sa sarbatorim prin construirea unei fantani arteziene monumentale, decorata cu statui care reprezinta fiecare (fost) stat care face parte din Uniune.

[ https://i.postimg.cc/YpJqwn1x/fantana.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Uite ce frumos.

Edited by shefu_de_combinat, 01 February 2020 - 03:43.


#13937
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postcatalina1, on 01 februarie 2020 - 00:30, said:


Eu am zis ca e trist ca s-a ajuns aici. In conditiile actuale, au luat cea mai buna decizie.

E opțiunea unor oameni, exprimată prin vot, un divorț consimțit de ambele părți. Ce rost au lacrimile și tristețile tardive in acest caz? E ca si cand te-ai duce la notar sa divorțezi și te-ai tăvăli pe jos pe acolo că trebuia să fie o chestie pe termen lung și n-a fost. Plus că decizia e una meschină, fiind vorba de bani.

Deci un divorț consimțit, motivat de bani, se transforma in melodrama lacrimogena în fața notarului. Nu e ipocrizie?

Edited by Kres, 01 February 2020 - 04:03.


#13938
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
anul asta o sa-l vedem pe boris in locu lu may plimbandu-se pe tot globul si luand iar ..ue?Posted Image

#13939
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,633
  • Înscris: 11.03.2006

View PostWotan, on 01 februarie 2020 - 01:26, said:

BMW ieftin cu volan pe dreapta... Posted Image

Numai pentru asta si merita sa plece UK din UE. Pacat ca trebuie sa mai vedem mizeriile alea pe sosele inca un an.
Good riddance!

#13940
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Cu ani in urma, cand nici nu se punea problema Brexitului, spuneam ca UE e un colos cu picioare de lut, care se va prabusi, mai devreme sau mai tarziu. UK a plecat, dar mai raman euroscepticele Ungaria, Cehia si Polonia, care nu doresc sa treaca la euro. Asadar, integrarea nu va fi nicioadata realizata pe de-a intregul. Brexitul e rodul unor politicieni iresponsabili, aventurosi, gen Cameron, care s-au aruncat cu pieptul inainte, fara sa le explice oamenilor mai intai ce presupune asta, care sunt beneficiile si pierderile, pt. ca lumea mai intai sa inteleaga si sa constientizeze, si abia mai apoi sa ia o decizie calculata! O astfel de posibilitate, a iesirii din UE trebuia discutata ani de zile, la mese rotunde, cu votantii, cu toate categoriile sociale, sindicate, societatea civila etc. In schimb s-a ales varianta pe repede inainte, Cameron si-a pus singur sabia lui Damocles deasupra capului, alegand benevol sa dea apa la moara unora de tipul lui Farage, care in PE era luat in ras de Juncker si restul...Va amintiti cum radeau liderii europeni de el cand spunea ca va reusi sa scoata Uk din Ue? Intr-un final, fiecare pasare pe limba ei piere!

Edited by toto_riina, 01 February 2020 - 07:45.


#13941
aaddyy2005

aaddyy2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.02.2013
Voi credeti ca degeaba a plecat Henry in Canada?
Se strang legaturile in Commonwealth, nu-i mai plangeti pe englezi

#13942
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
Va propun sa continuam discutia pe un nou topic, un alt capitol, cel al negocierii post BREXIT

https://forum.softpe...-intampla-dupa/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate