Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Viza SUA - Viza b1 b2 si restul

- - - - -
  • Please log in to reply
4661 replies to this topic

#4249
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Păi deja prima data disponibila era prin 20 februarie , și sigur restrang sau închid taraba in perioada următoare la explozia de cazuri.
Normal ar fi să prelungească termenul ăla având în vedere situația de față. Că altfel e golaneala, păi ce vina are solicitantul că ei îl amână?

Edited by axisborn, 28 September 2021 - 21:21.


#4250
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,862
  • Înscris: 04.07.2010

 axisborn, on 28 septembrie 2021 - 21:13, said:

... Deci cred că zic pas  din nou.

Ai văzut că ai înţeles ?
Ai răbdare până se dă drumul din nou şi plăteşti şi te programezi atunci. E cel mai înţelept aşa.


Sănătate şi tcb !

#4251
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Teoretic da, numai că deja e o coada de 5 luni in fata care se va tot mari daca se restrânge activitatea din nou. Deci...la sfantu' așteaptă :))

#4252
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,152
  • Înscris: 19.09.2005
stie cineva cand incepe loteria vizelor?

#4253
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 03.05.2020
in general la inceputul lunii Octombrie

verifica curand aici https://dvprogram.state.gov/

#4254
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,500
  • Înscris: 19.04.2009
As aplica și eu doar ca mi-e frica ca apoi se uita urat CBP-ul la mine când ma duc ca turist :lol:

#4255
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,152
  • Înscris: 19.09.2005
nu are treaba

#4256
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,152
  • Înscris: 19.09.2005
acu ai inteles de ce daca ai un job bun, poti aplica si la loterie si la ce vrei tu, ca tot iei viza de turist fara probleme.

#4257
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 axisborn, on 28 septembrie 2021 - 21:30, said:

Teoretic da, numai că deja e o coada de 5 luni in fata care se va tot mari daca se restrânge activitatea din nou. Deci...la sfantu' așteaptă Posted Image)

Pana la urma am reusit sa ma programez, am prins o data la sfarsitul lui decembrie. Chiar daca timpul mediu oficial dat de ei este 140 de zile, din cand in cand se elibereaza locuri mai devreme, probabil ale celor care isi reprogrameaza interviurile .

Edited by axisborn, 01 October 2021 - 16:25.


#4258
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Dar am totusi o nelamurire, ora programarii este 07:45(36). Ce inseamna 36 ala din paranteza?

#4259
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,152
  • Înscris: 19.09.2005
probabil un nr de ordine

Edited by arg, 01 October 2021 - 17:29.


#4260
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,152
  • Înscris: 19.09.2005

 arg, on 29 septembrie 2021 - 08:10, said:

stie cineva cand incepe loteria vizelor?
am gasit
de pe 06 oct 2021 pana pe 09 nov 2021

#4261
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Cica se doreste totusi sa ne indreptam in directia de a scadea sub 3% rata de respingere.

https://www.digi24.r...-in-sua-1763865
Acum ramane de vazut daca vor da in sfarsit lista completa a motivelor ptr care se respinge viza. Desi vad ca zice aceleasi generalitati.
Normal ar fi , daca tot platesti o taxa care nu e chiar de neglijat, sa ti se explice exact motivul respingerii, daca e cazul.

Intre timp am primit mesaj ca a crescut taxa de livrare pasaport, de la 24 de lei, acum este 15 dolari.

#4262
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 03.05.2020
Pe langa acel procent de 3% ar mai fi si securitatea frontierelor, care nu este extraordinara.

#4263
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 mhro, on 11 decembrie 2021 - 11:59, said:

Pe langa acel procent de 3% ar mai fi si securitatea frontierelor, care nu este extraordinara.
Ei cum așa , parca erau securizate și îndeplinesc condițiile ptr Schengen încă din 2011

#4264
0c7y

0c7y

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.07.2010
Salutare, urmeaza sa ma programez pentru interviu, am facut plata si astept sa se valideze.
Am ales viza B1/B2 pentru ca asa am citit peste tot in articolele care prezinta procesul de aplicare pentru viza (desi am vazut ca era si doar varianta B2) voi merge în scop turistic, nu am nicio dorinta sa raman pe acolo, nu sunt un fan "american dream".
Vreau sa merg cu prietena (21 ani) si nu stiu daca in cazul ei, are sanse sa primeasca... desi poate ca nici eu, si ma gandesc in primul rand ca varsta este o problema, Eu am 26 de ani.

Am firma de 4 ani, am mai fost angajat in trecut, nu am cazier, fara probleme am calatorit in Dubai si UE.

Cateva sfaturi despre modul de desfasurare al interviului, situatii similare, ce intrebari ati primit?
Multumesc!

#4265
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 03.05.2020
Ai 90% sanse, asa spun statisticile.

Sfaturi? Raspunde punctual si doar cand esti intrebat.

Sper ca firma sta bine cu veniturile, daca asta ti-e singura sursa.

#4266
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Am luat și eu viza astăzi. Interviul pare într-adevăr o formalitate, nu cred nici eu că atunci se ia decizia dacă îți acorda sau nu. M-a întrebat doar daca am vreo proprietate, locul de muncă doar " vad aici că lucrați la..."  și in rest small talk despre țările vizitate " vad că ați fost prin toată lumea etc". Am picat la ofițerul care vorbește cu accent "foarte " moldovenesc , foarte de treabă.
In rest, organizarea puțin mai slabă ca de obicei, am așteptat cam o ora la -1 grad, in fata plus in acel foișor, un nene chiar a început să facă scandal și să întrebe unde poate reclama că a stat în frig :) .

Edited by axisborn, 29 December 2021 - 13:27.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate