Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 

Expozitii foto

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#37
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Mda, si pe mine ma depaseste, ca sa raman politicos. Parca aduce un pic cu povestea aceea a lui H. C. Andersen, "Hainele cele noi ale imparatului".

#38
florinst

florinst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 26.01.2005
Ce stiti voi, ageamiilor ?
Fotografia mare o fac de-alde Bressan,Ilfoveanu si cu voia Dumneavoastra acest domn de mai sus cu snapshoturile lui de mare anvergura artistica si emotionala.
Fotografia de azi este cu tzatele in farfurie (sau in polonic, dupa gust), cururi artistic expuse, don'soare diafane bucuroase ca le pozeaza cineva goliciunea si mizeria, nevoia de exhibitionism este maxima, cadrele defocalizate sant arta curata, cromatica kitschoasa este low-tech, tragem pe filme expirate ca deh e trendy fancy balamuc, nimicul este totul.
"Expunere corecta, subiect, echilibru cromatic" ... haha, stimate domn ai venit tarziu la aceasta masa, am facut ultima comanda, ce doriti Dumneavoastra nu mai avem pe stoc.
Santem romani pana si in fotografie.

PS.Eu nu vreau sa raman politicos D-le Alexe.Numa d-al dracu' uite asa  :)

Edited by florinst, 04 September 2009 - 23:02.


#39
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
eu as aprecia totusi curajul de a deschide expozitii si vernisaje, chiar cu riscul de a fi desfiintat. Pana la urma ducem lipsa de orice evenimente, cu timpul se vor tria.

#40
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,491
  • Înscris: 20.09.2007
Am vazut foarte multi artisti care abordeaza genul asta. http://www.camera80.ro/   Nu spun neaparat ca-mi place, dar unele cadre sunt interesante, chiar atmosferice. Incercati sa nu mai fiti asa rai :)

#41
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
Asta zic si eu.

Uite de exemplu eu nu inteleg de ce un fotograf precum Martin Parr a ajuns in Magnum.

Asta nu inseamna insa ca demersul sau nu este valid si apreciat de foarte multi, cu mult mai priceputi decat voi fi eu vreodata.

#42
albastrica007

albastrica007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.09.2009
În cadrul manifestărilor culturale care omagiază 550 de ani de existență ale orașului București, absolvenții clasei de Tehnica și Artă Fotografică, profesori Mihaela și Paul AGARICI, (http://www.paul-agarici.ro/), promoția 2009, Școala de Artă București, participă cu o expoziție de fotografie la Galeriile de Artă ale Municipiului București, strada Academiei numarul 15. Expoziția va fi deschisă între 12 și 20 septembrie.

Fotografiile pe care le veți găsi expuse, reprezintă efortul elevilor pe parcursul unui an școlar, participând în mod deosebit și la lecțiile practice pe trasee bucureștene.
Acestă selecție de imagini sunt primele reprezentări concrete ale modului nou de a privi și înțelege lumea, care se adaugă prin grija celor doi profesori pasiunii fiecăruia catre fotografie.

În mod cert prezența dvs. ca vizitatori va primi din oficiu mulțumirile celor care prin simeză vă propun imagini, unele insolite, curajoase și descoperitoare ale unui altfel de București.

Nu uitați ca singurul rost al acestor absolvenți este ca o întreagă săptămână să vă aștepte pe dvs. într-un spațiu eminamente cultural.

Attached Files

  • Attached File  afis.jpg   423.84K   39 downloads


#43
pufy1986

pufy1986

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.09.2007
Va invităm la expozi?ia absolven?ilor ?colii de Poetică Fotografică 'Francisc Mraz' aflată la cea de-a doua genera?ie de la infiin?are. Școala funcționează sub egida Fundației ?Societatea de Concerte Bistrița?, iar cursul a avut loc la Muzeul National de Geologie din București.

Expozitia va fi vernisată pe data de 6 octombrie, la ora 18.00, la Librăria Cărture?ti, str. Pictor Verona, nr. 13, subsol, de către Ion Mure?an, Ioan Gro?an ?i Sebastian Vlad Popa.

www.fotopoetica.ro

Attached Files


Edited by pufy1986, 25 September 2009 - 12:44.


#44
andreib08

andreib08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 15.01.2008
Cernica, primavara – toamna, expozitie foto, www.orasul.ro

Bucuresti - 28 octombrie  2009 - Atentie! Se deschid portile expozitiei fotografice "Cernica: primavara - toamna"!

Atentie! In data de 28 octombrie 2009, orele 18 Asociatia "Bucurestiul meu drag" deschide portile expozitiei  fotografice "Cernica: primavara - toamna"  in statia de metrou "Dristor 1". Usile vor ramane deschise iubitorilor de Bucuresti si de fotografie timp de doua saptamani pentru o calatorie in imagini in padurea Cernica.

Grupajul de fotografii cuprinde  44 de instantanee suprinse de catre fotografii iubitori ai urbei de pe malul Dambovitei, in excursiile organizate de catre Asociatia "Bucurestiul meu drag" in padurea Cernica in toamna lui 2008 si primavara 2009.
Curatorul acestei expozitii este domnul Andrei Birsan.
Sala de expozitie este pusa la dispozitie de catre SC Metrorex SA.

Sponsori:
- fotohobby shop - magazinul tau foto, www.fotohobbyshop.ro
- Nikon Romania, www.nikon.ro
- Tiparirea fotografiilor expuse este asigurata de catre Media Tech Services SRL, www.media-tech.ro
Partener media: Radio Romania International www.rri.ro

Va asteptam cu usile deschide la Dristor 1!

Andrei Birsan
presedinte Asociatia Bucurestiul meu drag.
0743.076.255
www.orasul.ro

#45
AlexAFC

AlexAFC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 09.03.2006
Seria de expozitii "Contact Lenses" se deschide in seara asta cu fotograful de moda Tibi Clenci (www.tibiclenci.com). Vernisajul are loc in  la ora 19, la sediul Art Society din str. Logofat Luca Stroici nr. 18.

Attached File  tibi.jpg   44.59K   40 downloads

#46
andreib08

andreib08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 15.01.2008
Iconostase din biserici ortodoxe bucurestene, expozitie foto
Draga prietene al Bucurestiului,
Te asteptam in statia de metrou Dristor 1 la expozitia foto “Iconostase din biserici ortodoxe bucurestene” deschisa in perioada 16 decembrie 2009 - 04 ianuarie 2010.
Noi, Asociatia “Bucurestiul meu drag”, cu binecuvantarea Arhiepiscopiei Bucurestilor, avem bucuria de a va dezvalui bogatia spirituala a ortodoxiei romanesti prin 51 de fotografii cu iconostase din biserici ortodoxe bucurestene realizate de membrii asociatiei. Detalii la www.orasul.ro  
Vernisajul expoziției va avea loc miercuri, 16 decembrie 2009, orele 18.00, in statia de metrou Dristor 1.
Curatorul expozitiei Andrei Birsan
Fonta Kogaion, folosita la denumirea bisericii, este realizata de Florin Florea - http://florinf.wordpress.com/
Psalmii sunt alesi de profesor de religie Iuliana Ciobu
Parteneri:
- Metrorex, http://www.metrorex.ro/
- fotohobby shop - magazinul tau foto, www.fotohobbyshop.ro
- Tiparirea fotografiilor expuse este asigurata de catre Media Tech Services SRL, www.media-tech.ro
Partener media: Radio Romania International www.rri.ro
Va asteptam cu usile deschide la Dristor 1!
Andrei Birsan
Presedinte Asociatia Bucurestiul meu drag.
0743.076.255

#47
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
Tot un fel de expoziție on line  - The Big Picture Yearender (2009) 1, 2 și 3

#48
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
Am urmarit seria astora de la Boston de-a lungul timpului, iar best-of-ul asta mi-a adus aminte de multe. Cateva fotografii absolut colosale.

#49
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,491
  • Înscris: 20.09.2007
O da. Colosale, cutremuratoare, you name it.

#50
Lucatas

Lucatas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 08.02.2007
Subscriu... si eu urmaresc de ceva vreme Boston, sunt niste imagini exceptionale. 35 din prima parte e una dintre ele.

#51
mcazacu

mcazacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 04.02.2009
Nikon Romania si Mihai Moiceanu au placerea de a va invita vineri, 15 ianuarie, ora 18:00, sa vedeti si sa ascultati "Povestiri din Himalaya" la Galeriile de Arta ale Cercului Militar Craiova, Str. Tabaci, nr. 2.
Veti avea posibilitatea de a intra in atmosfera unica a celui mai inalt lant muntos din lume prin intermediul fotografiilor, al steagurilor multicolore de rugaciune si al diaporamei ce va fi proiectata doar in seara vernisajului si va fi comentata de catre autor, Mihai Moiceanu. Ceaiul tibetan ii va incalzi pe participanti in timpul calatoriei lor printre varfurile de peste 8000 de metri.
Attached File  invitatie_Himalaya_Trek_Craiova.jpeg   869.81K   24 downloads

#52
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,491
  • Înscris: 20.09.2007
Clubul Interact Timisoara, are onoarea de a va invita in data de 29.01.2010, ora 16, la Palatul Baroc (sala parter) , la un vernisaj in scop caritabil. Evenimentul reprezinta o colaborare intre clubul Interact si Iris Photo Club Timisoara, alaturi de alti fotografi din tara.
Obiectivul proiectului este strangerea de fonduri pentru copiii bolnavi de leucemie de la spitalul "Louis Turcanu" din Timisoara. Expozitia va fi deschisa pana in data de 31 ianuarie 2010, intre orele 10-18.

Attached Files



#53
quitarman

quitarman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.02.2010
Pe 24 februarie, la Casa ONU, se verniseaza expozitia de portrete Copiii Razboiului - Afganistan, cu fotografii realizate de Florin Ghioca (www.floringhioca.ro) pe parcursul celor patru calatorii intreprinse in perioada 2007-2009 in zona de conflict Afganistan.

Expozitia va fi cu vanzare, iar fondurile obtinute cu acest prilej vor fi folosite pentru o noua campanie umanitara in Afganistan. Fotografiile sunt imprimate pe canvas de firma Toth Design din Suceava.

In deschiderea expozitiei vor lua cuvantul:
D-na Cristina Balan Centrul de Informare ONU
Dl. Dinu Lazar - fotograf (www.fotografu.ro)


Sunteti invitati, asadar, la vernisajul expozitiei Copiii Razboiului, ce va avea loc la Casa ONU (Bd. Primaverii 48A), pe 24 februarie, de la ora 19.00.


Expozitia va ramane deschisa pana pe 10 martie.

Attached Files



#54
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007
COMUNICAT DE PRESĂ

Expoziție fotografică - „ProNatura”

Vineri 5 martie 2010, cu începere de la ora 18:00, va avea loc vernisajul expoziției de fotografie intitulată „ProNatura”, realizată de membrii grupului de fotografi FotoVest din Timișoara.
Manifestarea va fi găzduită în cadrul centrului comercial Iulius Mall, parter - atriumul cu scarile rulante.


Expoziția conține un număr de 50 de fotografii realizate de câțiva dintre membrii grupului pasionaților de fotografie FotoVest, imagini care surprind splendoarea naturii în diverse ipostaze și invită la redescoperirea frumuseților din jurul nostru, pe care de multe ori uităm să le privim.


Acest eveniment este posibil cu sprijinul Iulius Mall, iar fotografiile vor fi expuse timp de 2 săptămâni, putând fi vizionate în fiecare zi de la ora 10:00 la 22:00.


Grupul FotoVest a fost fondat în anul 2009 și reunește oameni a căror pasiune comună este fotografia. Membrii grupului se întâlnesc săptămânal, prilej cu care dezbat diverse teme fotografice, dar realizează și fotografii de genul celor expuse în cadrul expoziției și nu numai.

Attached Files


Edited by caramell, 02 March 2010 - 08:41.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate