Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Scheme tip "boiler room" in Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#37
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

 remvirg, on 13 octombrie 2015 - 15:00, said:

poti tranzactiona si singur. Descarci o aplicatie, deschizi un cont si te pui pe treaba. Iti trebuie foarte mult timp liber, trebuie sa urmaresti nonstop presa si tv de specialitate (bloomberg), iti trebuie fler si ceva noroc. In orice caz, fara investitii mari castigurile sunt mici.
varianta 2, iti deschizi cont la o firma de trading, umpli contul si astepti asa zisele sfaturi (ponturi). Rezultatul e ca banii initiali (de cele mai multe ori nu ramai doar la aia ci esti nevoit sa mai alimentezi) nu-i mai vezi in veci. Tranzactiile le faci singur insa brokerul castiga indiferent daca tu castigi sau pierzi. Are un comision la banii tranzactionati de tine. Teoretic ar trebui sa fie intereaat sa castigi, practic e interesat doar sa tranzactionezi cat mai mult si sa realimentezi contul in caz ca se goleste. Partea "frumoasa" in varianta 2 e ca poti ajunge si dator.
Am tranzactionat deja pe un cont demo, si chiar ma descurcam de minune.
De obicei mai joc la pariuri sportive, cred ca mai degraba o sa-mi fac cont pe bursa, mai mult ca un hoby

#38
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,205
  • Înscris: 01.10.2009
La actiuni este bine sa investesti mai degraba decat sa joci. Adica sa-ti faci un portofoliu pe termen lung. Si atunci nu este joc cu suma zero, se castiga din profitul si dezvoltarea firmelor, nu prea mult dar mai bine ca depozitele bancare. La specula ai sanse mari sa pierzi, fiindca acolo daca unul castiga, altii trebuie sa piarda. Pe termen scurt ai practic joc cu suma zero, precum pocker-ul sau pariurile sportive.
La Forest pierzi indiferent, intrucat valuta nu produce profit precum firmele, prin urmare este joc cu suma zero si pe termen lung.

#39
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Apropo, forumul softpedia nu o fi listat la bursa ?
Cred ca valoreaza destul de mult.
Care e istori acestui forum, cine il detine, stie careva ?

Apropo, forumul softpedia nu o fi listat la bursa ?
Cred ca valoreaza destul de mult.
Care e istori acestui forum, cine il detine, stie careva ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate