Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

LG Nexus 5X - discutii generale

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
5012 replies to this topic

#3709
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
O poză făcută cu Nexus 5x... Attached File  IMG_20170527_184857.jpg   105.58K   36 downloads

#3710
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

View PostLesbianu, on 19 mai 2017 - 10:44, said:

Apropo de asta, si la voi s-a belit icoana de la Photos dupa update-ul de aseara?Posted Image
Da, cu ceva întârziere s-androidizat și la mine…
Am încercat:
  • dezinstalarea actualizărilor și reinstalarea acestora,
  • wiping cache.
N-au dat rezultate, am rămas cu arătania verde în locul moriștii colorate.

Edited by Gif2D, 29 May 2017 - 13:56.


#3711
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Update, clear cache, dezinstalare, re-instalare, astea le-am incercat si eu. Sigur are legatura cu O(reo), pentru ca la revenirea pe 7.1.2 "problema" nu s-a mai repetat! Posted Image

#3712
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Garantat. Am patit si eu asa ceva pe N6P dupa ce am facut update la Photos (pe O DP2 desigur). Clar e o problema de O.

#3713
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010

View Postmaxb2000, on 29 mai 2017 - 09:20, said:

Zicea cineva de aici sa ma întorc cu un mini review la Huawei P10 lite ca poate dorește cineva sa facă upgrade.

Ei bine sunt aici :))

Display: comparativ cu 5X are fix același profil albăstrui by default adică de culoare rece mai bine spus dar fata de 5X se poate schimba din setări cum sa fie culoarea dar tot nu am reușit să-l aduc cum era pe Moto G 2013 unde erau culori vii.

Audio: difuzorul de pe P10 Lite este peste 5X cu ani lumina. Nu se mai aude înfundat, se aude și puțin bass și parca este mai pronunțată vocea. E altceva pur și simplu. Sunetul prin căști am putea spune ca e cam la fel. Nu am observat diferențe.

Performanta: 5X dacă nu ar avea probleme cu încălzirea ar depăși P10 Lite pe parte de performanta dar nu o face pentru ca acele nuclee A57 se încălzesc foarte repede și ajung sa fie oprite de sistem ca să nu se supra încălzească.

P10 Lite nu are nici-o problema deoarece folosește doar A53 și fabricat pe 14 nm vs 28 nm cum e la 5X. Sa nu va reamintesc ca P10 Lite are un grup de A53 la 2.3 GHz și alt grup la 1.7 GHz. Nexus 5X are 4 nuclee la 1.4 GHz.

Practic nu spun acum ca e diferența de la cer la pământ la partea asta dar P10 Lite se încălzește mai greu abia dacă ajungi în jocuri se încălzește dar nu începe sa închidă din nuclee.

Unde e buba cea mare este la baterie. Acolo se vede diferența între eficienta SoC.

Bateria: Pe Nexus 5X după o zi tipica de liceu scoatem 2.5 ore SOT cu 15 % ajungeam acasă. Cu 4G fără Wi-Fi dar locația activata.

Acum pe P10 Lite scot undeva la 5 ore SOT și ajung cu 20% acasă deci e dubla autonomia.

Camera: Aici nu știu ce sa zic. Nu filmează 4K e adevărat dar eu zic ca și 1080p e suficient. Pozele pe 5X parca ieșeau un picuț mai bine. Noaptea fără discuții tot pe 5X as merge :)

Per total sunt super mulțumit de P10 Lite merge foarte bine fără sa am nici-o problemă. Cu soft ul m am obișnuit fără probleme majore.

Dacă aveți întrebări sau neclarități dați PM.

Am poluat destul topicul :))
Mie mi de par artificiale culorile de pe Motorola.

#3714
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011

View Postcristianraduca, on 29 mai 2017 - 18:35, said:

Mie mi de par artificiale culorile de pe Motorola.

Maybe dar e tenta pe P10 lite si pe Nexus 5X care ma enerveaza daca pot spune. Pe Moto G se vedea clar nu stiu cum sa zic mai exact

#3715
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Ready? Steady? Go!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NceNhsu87iA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3716
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Ah, și a început să dea rateuri și Google's Android Messages 2.2.075.
Concret, la apăsarea prelungită nu mai apar opțiunile de share/forward/copy/info/delete.
[ https://www.androidpolice.com/wp-content/uploads/2016/08/nexus2cee_google-allo-delete-sent-2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3717
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007
^ dar... screenshot-ul tau pare a fi din Allo (testat si pe Allo si pe Google Messenger - nicio problema)

#3718
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Scuze, am ales imaginea pentru reprezentarea opțiunilor tap&hold pentru Messages.

#3719
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Îmi vine să mă arunc pe geam cu versiunea asta de 16GB. După 22 de minute de filmare, STOP, memory full. :(

#3720
x_ulica

x_ulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014
Si la mine pb pe O cu camera daca fac 4 -5 poze una dupa alta iese din aplicatie si sta blocat cateva zeci de sec, si pierde ultimele poze. In Whatsapp se blocheaza din prima daca incerc sa fac poza  :o

#3721
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008

View PostG0rg0ne, on 26 mai 2017 - 08:09, said:

Si alte zvonuri legate de "Essential"...

Gata cu zvonurile, nu prea seamana produsul final cu cel de mai sus... Ar putea constitui o alternativa la Nexus ;) ? Essential Phone. Dar desi am vazut ca cica ar fi un concurent al OP5, la pretul ala (699$) se bate cu Pixel mai degraba...

#3722
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
Alternativă la Nexus cu prețul ăla nu poate fi. Nu zic neapărat că prețul este nejustificat, dacă mă gândesc de exemplu numai la câtă memorie secundară oferă (chiar, a fost vreun Nexus cu atât spațiu de stocare și cât costa?).
Pentru mine însă camera aia pusă în mijlocul ecranului, fie și la extrema superioară, înseamnă un NU categoric. Ca de fapt și lipsa colțurilor. Mi-e și frică să nu văd în câțiva ani televizoare fără colțuri.

#3723
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Pe mine mă îngrijorează și lipsa oricăror detalii privind software-ul. Mai stau cu Nexus 6P si... Aștept toamna.. Țin un ochi și pe "Esențial" :) dar doar din motive tehnice. - totuși, ecranul e oarecum la limita in ce mă privește - inca oftez cu gândul la diagonala de 6 inchi a "bătrânului" Nexus 6...

#3724
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Da, nimic de software si aici ma refeream cand spuneam de alternativa la Nexus. Avand in vedere ca telefonul vine de la parintele android-ului daca update-urile vor oferi un program asemanator versiunilor de test, atunci da, chiar daca pretul e mare ar putea oferi o alternativa. Totusi, telefonul e in gama flagship, iar specificatiile hardware sunt de exceptie, ma refer aici si la constructia titan-ceramica, pretul e normal. Sa nu uitam ca nici N6 nu a fost ieftin la lansare.

#3725
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Adevărat. Sa vedem ce va fi când va fi în fine disponibil. Deocamdată tot ce știm este că are specificații și preț de flagship și că va apărea cândva. A, și că poți să il rezervi fara sa tii de ceata datele de card �.

#3726
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
În 30 de zile va fi la vânzare…;)

Quote

The result is Essential, and this is what we believe:
  • Devices are your personal property. We won’t force you to have anything on them you don’t want to have.
  • We will always play well with others. Closed ecosystems are divisive and outdated.
  • Premium materials and true craftsmanship shouldn’t be just for the few.
  • Devices shouldn’t become outdated every year. They should evolve with you.
  • Technology should assist you so that you can get on with enjoying your life.
  • Simple is always better.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate