Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

LG Nexus 5X - discutii generale

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
5012 replies to this topic

#3745
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Eu nu am intentia sa-mi schimb N6-le, nu am de ce. @Lesbianu: si eu am luat OP3-ul tot de pe site-ul oficial si din momentul in care m-au anuntat ca-l trimit, in 4 zile a fost acasa prin curier rapid, asa am optat. A fost livrat din Polonia unde au un centru de distributie pentru Europa.

#3746
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
Am pus și eu ieri DP3-ul. Ce e cu icoanele alea pătrate? Abia mă obișnuisem cu ele rotunde Posted Image (am Nova Launcher). Ca fapt divers sâmbătă când am intrat în țară și am activat datele mobile am constatat că dacă încercam să deschid Settings (cu datele mobile active), crăpa. După actualizare e totul normal. Ca rectificare la ce am scris pe pagina anterioară, eu încercam să scriu cu FF imagine de fabrică folosind OTA (nu știu cum de am descărcat OTA). În fine, long story short, cu FF nu am reușit să scriu nici OTA nici imagine de fabrică. Pur și simplu după lansare se oprea telefonul și nu se mai deschidea fără apăsare lungă pe butonul de power (vreo 13 secunde după numărătoarea mea). Ciudat. Am făcut un ful unroot din SU (cred că de aici i se trăgea oricum) și am lăsat telefonul să se actualizeze pe varianta clasică (nici nu mai știu de când nu mai făcusem asta Posted Image. Din fericire totul a mers șnur, apoi am root-at iar din TWRP cu zip-ul de SuperSU 2.82 (a pus G0rg0ne link). Ca impresie, de aseară până acum, pare mult mai fluent în operare ca DP2. Real beta quality (raportându-mă de exemplu la cum se mișcau beta-urile de 7.1.2).

#3747
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Da, au lucrat la Doze, se simte la polii bateriei. ;)

#3748
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://i1.wp.com/9to5google.files.wordpress.com/2017/06/nexus-tele-online-support.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3749
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Pixel Launcher pentru cei făr-de-root!

[ https://media.giphy.com/media/3oKIPu10p9eLoRc3Kw/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3750
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
De aseara am intrat fizic in posesia noului telefon. Sunt multumit de el, chiar daca imi lipseste si caut mereu senzorul de amprenta de pe spate. Per total are mai multe parti bune, decat rele si n-o sa ii fac "reclama" aici.
Va urmaresc in continuare, poate o sa mai postez o stire, o parere sau un sfat din aducere aminte... dar n-o sa mai pot fi on-topic si "la zi" fara sa am obiectul muncii in fata (5X-ul). Daca bugetul o sa imi permita, la toamna incerc sa iau un alt Nexus (5X sau un 6P) ca telefon secundar de chinuiala, backup si "zile negre". :)

#3751
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Sa-l stapanesti sanatos, sper sa iti placa macar cat imi place mie OP3-ul fiului meu care de cand il are are grija de el ca de sfintele moaste, contrar obiceiurilor de pana acum. De, cand ti-l iei pe banutii tai munciti...

#3752
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Multumesc!
Senzorul spate, deblocare/blocarea cu ajutorul amprentei si probabil pozele (inca nu am facut teste amanuntite) sunt lucrurile care o sa le regret. Dar asta e, ma adaptez si incerc sa ma bucur de restul upgrade-urilor. :)

#3753
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,914
  • Înscris: 07.08.2008
[ https://s29.postimg.org/8z2ue0hiv/screenshot_229.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cei care sunt inscrisi in Local Guides ar trebui sa primeasca un mail cu oferta... :)

#3754
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Sa ma uit. Eu sunt Local Guide Level 7 (dupa noile "gradatii"). Oricum, am Spotify si TuneIn Radio asa ca nu ma stressez daca nu am Google Play Music :)

#3755
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,914
  • Înscris: 07.08.2008
Uite si termenii si conditiile: https://support.goog.../answer/7362580
Ce e mai important:

Quote

Oferta este disponibilă numai pentru clienții care nu sunt și nu au fost vreodată abonați la Muzică Google Play și nici nu au beneficiat de o perioadă de încercare a serviciului Muzică Google Play în ultimele 12 luni.

L.E.: Nu mi se pare deloc atractiva pana la urma... Alea 3 luni mi le da si daca intru in Play si activez de acolo. Pana la urma, nu a oferit nimic special.
Good job, Google! Posted Image

Edited by tigerheart, 15 June 2017 - 21:05.


#3756
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Cred ca m-as califica. Mai intai ca deschid Play Music din an in paste. In plus, de fiecare data cand imi propune sa activez perioada de test il trimit la plimbare (cum am spus... Spotify imi ajunge deocamdata)

#3757
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Hmm, interesant: Moto X4 cu 5.2", SD660, IP68, alloy and 3D Glass, 3800mAh battery.

#3758
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Al meu inca se tine bine, desi se incalzeste destul de rau. Dupa 10 minute de filmare, era in "flacari". Pana la sfarsitul anului, cred ca il schimb cu ceva mai spatios, desi voi regreta amarnic camera.

#3759
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Subscriu și eu la ThermoSpot-ul lui Nexus 5X situat în partea dreapta-sus a ecranului.
Dacă este utilizat oarecum intensiv, se simte ulterior minute bune cald în buzunar.
Iarna era plăcut, vara devine obositor. ;)

#3760
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009

View PostGif2D, on 16 iunie 2017 - 07:30, said:

Chiar ca interesant (desi e micut pentru mine care vreau ecran cat ma aproape de 6 inchi). Dar... sa vedem cat o costa "halatul" :)

#3761
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Preț: de la 290 € (3GB RAM/32GB stocare) până la 335€ (4GB RAM/64GB stocare).

O confirmare de preț, dar și o schimbare de SoC: QSD 626

#3762
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
OFF-TOPIC: Pentru ca tot vorbim despre SoC-uri, stie cineva mai multe despre Kirin? Este cat de cat performant, sa zicem, aproape de Snapdragon? Sau tot pe la nivel de MediaTek?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate