Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...
 unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 

Palladium Residence (in spatele cladirii Policolor)

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#19
The.1

The.1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.02.2006
Are careva poze cu stadiul lucrarilor ? Interior/exterior ?

#20
raduseby

raduseby

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.06.2015
Ieri am dat o fuga pana acolo, dar am uitat sa fac poze. Din ce am putut vedea din curte situatie este urmatoarea:
- se lucreaza la acoperirea parcarii subterane (legaturi fier si pregatirea pentru turnarea betonului)
- la blocul 1:
- se lucra la compartimentarile interioare si finisaje pentru etajele 6 in sus
- sa montat usa de aluminiu la intrarea in scara
- se lucra la conducta de gaze a blocului
- la blocul 2 se lucreaza la compartimentarile interioare (cel putin din spusele paznicului)

Inca sunt cu 2 blocuri in stadiul de rosu si constructie doar pana la etajul 8.

Doar atat am putut sa vad. Nu te lasa sa intri in cladire decat acompaniat de un agent de vanzari si chiar si atunci nu se poate vedea decat etajul 1.

Edited by raduseby, 02 September 2015 - 12:17.


#21
Demetri_ade

Demetri_ade

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.09.2015
Postez si pe acest thread update-urile legate de Palladium:

[ http://i1306.photobucket.com/albums/s577/Demetriade/3333_zpshdoctwk7.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Imagini satelit 7 august 2015:

[ http://i1306.photobucket.com/albums/s577/Demetriade/33454_zps1bc7kxyk.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i1306.photobucket.com/albums/s577/Demetriade/333cc_zpswarlofnd.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Demetri_ade, 03 September 2015 - 10:46.


#22
raduseby

raduseby

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.06.2015
Multumesc pentru informatii despre cadastru, dar proiectul dispune de cadastru pentru fiecare bloc in parte (pe apartamente)?
Ma intereasa orice informatie, as dori sa achizionez un apartament si vreau sa fiu sigur ca dispune de toate actele necesare.

Va multumesc.

Edited by raduseby, 08 September 2015 - 21:02.


#23
Viorake

Viorake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 14.08.2008
A cumparat cineva aici? Cum stau cu autorizatiile de constructie? Din ce stiu PUZ  acolo este P+2 ori pana la P+11 e distanta mare.

#24
Demetri_ade

Demetri_ade

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.09.2015
Schite apartamente:

Attached File  pal2.png   489.1K   160 downloads

Attached File  pal3.png   500.24K   161 downloads

Attached File  pal32.png   251.92K   151 downloads

Attached File  pal4.png   424.34K   133 downloads

#25
Viorake

Viorake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 14.08.2008
@Demetri_ade, esti agent imobiliar sau reprezinti dezvoltatorul?

P.S. Preturile pentru schitele postate de tine sunt fara TVA.

#26
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
Au obtinut avizele asteptate?

Promisiuni erau multe doar doar sa le dai platesti in avans...

Edited by sovu, 29 September 2015 - 11:12.


#27
bighi89

bighi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 21.03.2011
Salut! Si eu sunt interesat de apartamenteEin zona, a doua varianta fiind Popesti-ul. Metropolitanul nu va construi prea curand, momentan sunt blocati dincauza problemelor care lebau avut in Popesti unde le-a refulat canalizarea la cateva blocuri, canalizare care de fapt nu era legata in drumul fermei, si era alcatuita dintr-o fosa septica si toate cele. Nu a stiut nimeni de acest lucru. CosturileEde curatare au sarit de 20 000 lei, magarii care i-au ajuns din urma. Momentan au ramas fara bani/sau au fost retinuti patronii, cert e ca toate santierele lor stagneaza.  Are altcineva mai multe detaliin eu sunt cam stramtorat si va trebui sa iau ceva pana in vara.

#28
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Daca habar nu ai,de ce vorbesti despre ce a fost in Popesti?Canalizarea nu a refulat,pompele din fosa septica s-au infundat deoarece exista oameni nesimtiti care arunca la toaleta hartii,cartoane,tampoane,pampersi si alte nimicuri deoarece le cade rangul daca se duc pana la ghena.Deci,ce legatura are Palladium cu Metropolitan?

#29
bighi89

bighi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 21.03.2011
Metropolitan cand a vandut, a vandut spunand ca au canalizare nu fosa septica, ca sau infundat pompele, intradevar, e un detaliu pe care nu-l cunosteam. Faptul ca oamenii arunca toate nimicurile in toaleta se stie de ani buni, la statia de epurare de la glina ajung, frigidere, porci, etc. de ce te mira un pampers sau tampon? De ce am pomenit de metropolitan? Cu o pagina in urma toata lumea pomenea de ei, ca fac 6000 de apartamente in zona, insa inca au santierele inchise.

Edited by bighi89, 16 November 2015 - 09:38.


#30
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Pai le au inchise,merge mai greu cu spaga in Bucuresti decat in Popesti.Si tinand cont ca Palladium este a lui Negoita,evident ca nu prea se grabeste sa dea autorizatii la concurentii care doresc sa construiasca si sa vanda in fata lui.

#31
geompj

geompj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.11.2010
A mai fost cineva in vizita pe la blocuri? Eu am trecut astazi in mod special pentru "vecinii" de alaturi,dar maine cred ca fac o vizita la Palladium sa imi arate interiorul la un apartament cu 3 camere.

#32
Illumielle

Illumielle

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.12.2015
Am fost in vizita. Blocul arata bine, dar a fost cam ciudat cu antecontractul. Mai discut si in ianuarie daca mai au apartamente de vanzare.

#33
ali_geo

ali_geo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.02.2015

View PostIllumielle, on 23 decembrie 2015 - 23:28, said:

Am fost in vizita. Blocul arata bine, dar a fost cam ciudat cu antecontractul. Mai discut si in ianuarie daca mai au apartamente de vanzare.
În ce sens a fost ciudat antecontractul?
Am fost și eu să le văd, sunt scumpe pentru ce oferă... Doar tipul 5 (3 camere) are o suprafața decenta și o compartimentare mai ok, restul sunt mici rău. Și la prețurile de mai sus trebuie adăugat tva-ul. Primisem un pliant de la un târg imobiliar în care aveau o reducere..." ofertă limitată" valabilă doar dacă aruncam cash-ul pe ei în câteva zile....

#34
Illumielle

Illumielle

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.12.2015

View Postali_geo, on 24 decembrie 2015 - 00:09, said:

În ce sens a fost ciudat antecontractul?
Am fost și eu să le văd, sunt scumpe pentru ce oferă... Doar tipul 5 (3 camere) are o suprafața decenta și o compartimentare mai ok, restul sunt mici rău. Și la prețurile de mai sus trebuie adăugat tva-ul. Primisem un pliant de la un târg imobiliar în care aveau o reducere..." ofertă limitată" valabilă doar dacă aruncam cash-ul pe ei în câteva zile....

1. Nu am primit un draft pentru antecontract ca sa il citesc inainte de a ma intalni cu ei. Ar fi trebuit sa il inteleg si sa il semnez intr-o ora.
2. Suprafata totala era gresita.
3. Nu exista clauze pentru recuperarea avansului daca fac ei vreo greseala.
4. Antecontractul era facut pentru o cladire in constructie dar eu am vrut sa cumpar un apartament terminat.

5. Am intrebat despre PUZ. Mi-au aratat autorizatia de constructie dar nu am avut timp sa o citesc si nu am primit o copie. Poate asa e legea. Nu stiu. Nici ei nu prea erau in acord despre chestia asta.

Pretul mi se pare acceptabil pentru aceasta zona. La 1 decembrie este Pallady Towers care are preturi variabile in functie de ce site gasesti dar in general am vazut 1100 euro/mp, Nu platesti doar pentru metri patrati si compartimentare. Platesti si pentru materialele folosite in constructie si pentru centrala termica, etc.

Daca accepta sa schimbe un pic antecontractul si ma convinga ca nu e nici o problema cu PUZ-ul si alte autorizatii as cumpara. Doar sa vad cum evolueaza programul prima casa.

#35
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Stii ca sunt facute de Negoita,nu?Stii cate probleme au fost si poate mai sunt in blocurile construite de ei.Acolo e inca santier,nu prea am vazut miscanduse lucrurile de ceva timp in schimb am vazut si eu reclamele lui imprastiate prin sector in care apare o minunatie de cartier,parcuri,verdeata,tot ce trebuie.Eu as zice sa te mai gandesti.

#36
Illumielle

Illumielle

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.12.2015
Ma mai gandesc.  Oricum, eu trebuie sa vad cum ma descurc cu banii de avans, deci trebuie sa astept programul prima casa de anul viitor. Daca trebuie sa dau mai mult de 5% o sa fie cam naspa. Oricum, nu voi negocia decat pentru blocuri terminate. Chiar daca e santier langa el.
  De cat timp nu ai vazut sa se miste lucrurile? Un bloc e deja terminat. Chiar ocupat aproape in intregime din ce am aflat de la vanzator.

Despre Negoita nu stiu ce sa zic. Am vazut doar speculatii ca firma ar fi asociata cu el.

http://cetateanul.ne...robert-negoita/

Ce inseamna asta? Construiesc blocuri prea inalte pentru teren si o sa se prabuseasca la urmatorul cutremur? Blocheaza soarele pentru oameni care vor sa-si construiaca case?

Ce se intampla cu blocurile daca se descopera ca sunt intr-adevar ilegale? Le demoleaza? Mi se pare o investitie cam mare ca sa fie aruncata la gunoi atat de usor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate