Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @honeybee!

La multi ani @canarel!

Intarzieri mari la deschiderea me...

Lenny Kravitz - TK421
 Recomandare router repeater

Unde se poate face o radiografie,...

bug microsoft store (viteza down...

Memorii RAM cu defect
 Recomandare tastatura TKL (Buget:...

De unde pot descarca ROG Armoury ...

Boloboc digital

Intarziere turnare sapa peste ipat
 Intrebare toyota prius

Recomandare Placa Video

Mai exista in tara canale de tip ...

Huawei Freebuds 5i vs OPPO Enco A...
 

Problema casti USB pe ASUS H81M-E

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Salut,
De ceva luni,adica de cand mi-am luat placa de baza Asus H81M-E nu mai reusesc sa fac sa functioneze microfonul din castile USB Genesis HX77 . Partea de playback e ok,insa microfonul nu reusesc sa il fac sa functioneze de nici o culoare - vocea mea e robotica si nu poate fii inteleasa iar zgomotul pe fundal e oribil,pe alt PC functioneaza perfect si microfonul.Driverul la castile USB e instalat iar BIOS-ul e updatat la zi.
Ceva idei ? Ca am rascolit internetul insa nu am gasit nici o solutie in acest sens.Sistemul de operare este Windows 8.1 pe 64 de biti,driverul fiind compatibil cu sistemul de operare.

#2
floyd69

floyd69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 15.12.2010
Am intalnit si eu o problema asemanatoare pe un laptop Acer. Am rezolvat gasind un raport satisfacator intre microphone level si microphone boost (+ volume). La Win 8 ai si Enhancements, in Microphone Properties. Ai incercat? Succes!

#3
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Nu am microphone boost pe castile USB in setarile de la Windows.E posibil ca vreo setare din BIOS sa interfereze sau ceva de genu' microfonul din casti ? Nu de alta,dar pare ciudat ca se intampla doar pe PC-ul asta.Vreo parere?

Edited by Razvan11, 20 December 2014 - 11:53.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate