Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Scut metalic sub motor - recomandat sau nu ?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,587
  • Înscris: 08.03.2017
"cel metalic e posibil sa vibreze sa scoata zgomote ?
Daca este original sau confectionat de firma nu vibreaza absolut nimic , eventual daca e legat cu "soricei".

#56
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,868
  • Înscris: 17.09.2003
Scut metalic original la Renault Captur II nu se gaseste, doar aftermarket. Am intrebat la reprezentanta si la Renault si mi s-a zis clar : masina are garda la sol destul de inalta si nu recomanda montarea unui scut metalic aftermarket.

#57
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,587
  • Înscris: 08.03.2017
Problema cu garda la sol destul de inalta e relativa in anumite situatii , cum am mai mentionat , depinde pe unde ai de gand sa circuli .
La o masina am garda la sol 82,5 cm si daca ma bag sub ea mai vad julituri si lovituri , totul e relativ Posted Image

#58
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Scutul de plastic sau cel metalic , la o masina care nu a fost prevazuta cu asa ceva si circula doar pe sosele mi se pare ca punga cu care erau protejate telecomenzile tv in trecut (poate unii o mai fac si acum) .Totusi , inafara faptului ca arata urat , macar nu facea niciun alt rau telecomenzii.

Un scut , neproiectat cum trebuie ,neagreat de catre producator ,  poate conduce la un consum ridicat sau la modificarea sigurantei. In cazul unei coliziuni frontale/laterale, energia cinetica poate sa nu mai fie absorbita in totalitate de compartimentul motorului , ea transferandu-se mai departe catre bord , habitaclu.

Edited by polizei, 23 August 2022 - 11:27.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate