Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Cancer testicular, desi initial mi s-a spus ca e doar o infectie.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu zic dute si incepe tratamentul. Stiu ca nu e usor !
Poate mai incolo o sa vrei copii  sau poate nu,  dar oricum e bine sa fii sanatoasa !

#20
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Cum am mai spus, plec si fac cateva sedinte de radioterapie, si o sa ma prezint la controlul periodic ori de cate ori e nevoie.

Copii eu deja nu mai pot avea, ultimul testicul "sanatos" e atrofiat si inactiv , nu mai produce testosteron , il am practic dejaba, sper sa gasesc un doctor dispus sa il indeparteze si pe asta ramas , pentru a evita eventualele "surprize" pe viitor, pe langa asta,  daca scap de ultimul testicul, pot reduce si  doza de estrogeni, si anumite riscuri, e o situatie "win - win" pentru mine.

#21
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Dupa un apel la institutul oncologic din Cluj Napoca , unde planuiam sa fac radioterapie , dupa ce au primit si informatiile de la doctori din Satu Mare, s-a decis ca nu e nevoie nici de radioterapie, fiindca zona respectiva e "curata" , practic momentan nici urma de celule canceroase in corp , mi s-a recomandat control periodic si am sa il fac oricand mi se cere, urmatorul control va fi in luna Mai , analize de sange si probabil CT / ecografie in zona respectiva, sper sa fie totul ok.

#22
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Bafta maxima.

#23
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,131
  • Înscris: 10.07.2013

View PostDianaXO, on 03 martie 2022 - 19:15, said:

Dupa un apel la institutul oncologic din Cluj Napoca , unde planuiam sa fac radioterapie , dupa ce au primit si informatiile de la doctori din Satu Mare, s-a decis ca nu e nevoie nici de radioterapie, fiindca zona respectiva e "curata" , practic momentan nici urma de celule canceroase in corp , mi s-a recomandat control periodic si am sa il fac oricand mi se cere, urmatorul control va fi in luna Mai , analize de sange si probabil CT / ecografie in zona respectiva, sper sa fie totul ok.

Doamne Ajuta!

Edited by xmanyacs77, 14 May 2022 - 05:50.


#24
iuzera

iuzera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 11.01.2004

View PostKarhu, on 12 ianuarie 2022 - 10:54, said:

De aceea am si zis sa ceara second opinion, pentru linistea lui sufleteasca.

Linistea EI.

DianaXO, cum mai esti? Totul ok? :-)

Edited by iuzera, 07 August 2022 - 10:14.


#25
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Sunt inca in viata si totul pare bine (sper)

Adica la ultimul control cica sunt in continuare curata , dar nu mi-au facut CT doar un scanning cu ecograf, deci cine stie pana la urma ce a fi in viitor.

Edited by DianaXO, 07 August 2022 - 11:24.


#26
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Am avut ocazia sa fac un CT cu substanta de contrast ieri , si se confirma ca sunt in continuare curata in corp adica nu am nici-o tumoara sau ceva semne ca ar aparea , asta la + 7 luni de la ultimul CT.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate