Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Cancer testicular, desi initial mi s-a spus ca e doar o infectie.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu zic dute si incepe tratamentul. Stiu ca nu e usor !
Poate mai incolo o sa vrei copii  sau poate nu,  dar oricum e bine sa fii sanatoasa !

#20
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Cum am mai spus, plec si fac cateva sedinte de radioterapie, si o sa ma prezint la controlul periodic ori de cate ori e nevoie.

Copii eu deja nu mai pot avea, ultimul testicul "sanatos" e atrofiat si inactiv , nu mai produce testosteron , il am practic dejaba, sper sa gasesc un doctor dispus sa il indeparteze si pe asta ramas , pentru a evita eventualele "surprize" pe viitor, pe langa asta,  daca scap de ultimul testicul, pot reduce si  doza de estrogeni, si anumite riscuri, e o situatie "win - win" pentru mine.

#21
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Dupa un apel la institutul oncologic din Cluj Napoca , unde planuiam sa fac radioterapie , dupa ce au primit si informatiile de la doctori din Satu Mare, s-a decis ca nu e nevoie nici de radioterapie, fiindca zona respectiva e "curata" , practic momentan nici urma de celule canceroase in corp , mi s-a recomandat control periodic si am sa il fac oricand mi se cere, urmatorul control va fi in luna Mai , analize de sange si probabil CT / ecografie in zona respectiva, sper sa fie totul ok.

#22
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Bafta maxima.

#23
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013

View PostDianaXO, on 03 martie 2022 - 19:15, said:

Dupa un apel la institutul oncologic din Cluj Napoca , unde planuiam sa fac radioterapie , dupa ce au primit si informatiile de la doctori din Satu Mare, s-a decis ca nu e nevoie nici de radioterapie, fiindca zona respectiva e "curata" , practic momentan nici urma de celule canceroase in corp , mi s-a recomandat control periodic si am sa il fac oricand mi se cere, urmatorul control va fi in luna Mai , analize de sange si probabil CT / ecografie in zona respectiva, sper sa fie totul ok.

Doamne Ajuta!

Edited by xmanyacs77, 14 May 2022 - 05:50.


#24
iuzera

iuzera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 11.01.2004

View PostKarhu, on 12 ianuarie 2022 - 10:54, said:

De aceea am si zis sa ceara second opinion, pentru linistea lui sufleteasca.

Linistea EI.

DianaXO, cum mai esti? Totul ok? :-)

Edited by iuzera, 07 August 2022 - 10:14.


#25
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Sunt inca in viata si totul pare bine (sper)

Adica la ultimul control cica sunt in continuare curata , dar nu mi-au facut CT doar un scanning cu ecograf, deci cine stie pana la urma ce a fi in viitor.

Edited by DianaXO, 07 August 2022 - 11:24.


#26
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Am avut ocazia sa fac un CT cu substanta de contrast ieri , si se confirma ca sunt in continuare curata in corp adica nu am nici-o tumoara sau ceva semne ca ar aparea , asta la + 7 luni de la ultimul CT.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate