Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Siguranta bagaje

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
cerasela23

cerasela23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.07.2013
Eu folosesc sigilii de bagaje, de cativa ani. Inainte mi le luam din strainatate cand le gaseam (in Italia sunt la oficiile postale). Acum am vazut ca sunt si la noi. Cred ca sunt si la oficiile postale, eu le-am descoperit la noi dand cautare pe google dupa sigilii de bagaje, cand am avut nevoie.. Costa in jur de 1 euro unu si nu mai ai emotii. Pentru ca se trece si prin siguranta fermaorelor de la vvalzia, nu doar prin "manere" ca lacatul si au si o serie unica inscriptionata pe ele. IN primul rand ca nu se mai poate desface fermoarul fara sa lase urme, ca pana acum, iar de inchis la loc, nici vorba. Si daca vrea cineva sa umble si sa inlocuiasca apoi sigiliul cu unu altul, nu merge,pentru ca fiecare are o serie unica inscriptionata pe le pe care o comunici celor de handling. Iar atunci cand iti vine bagajul pe banda si vezi ca sigiliul e rupt, nici nu pui mana pe el, chemi pe cei de la securitate si faci reclamatia pe loc. Si e valabila! Dar, in general nu ajungi aici, pentru ca manipulantii de la handling stiu ce sunt alea sigiliile de bagaje si nu se ating de bagajele de tipul asta Posted Image.
Si nu vobrim aici neaparat de valori mari sustrase, dar si daca iti ia un parfum nou sau de cadou, sau o tzoala de firma noua, sau o pereche de pantofi scumpi, tot iti strica iremediabil calatoria...

Edited by Barboso, 20 April 2017 - 05:53.
Eliminare link


#20
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
NU exista asa ceva. Daca au motive legate de securitate desfac fara probleme orice sigiliu, poti sa faci reclamatie si la ONU. Sau daca suspecteaza un transport de droguri, se impiedica in sigiliul tau? ma faci sa zambesc. Iar motivele si le fabrica singuri daca este nevoie.

#21
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Una e sa fie rupt sigiliul intr-un control autorizat (se intocmesc rapoarte si acte iar proprietarul e despagubit daca bagajul e deteriorat) si alta e sa fie rupt ca sa cotrobaie prin el gigeii care "trebaluiesc" pe acolo cu scopul de ciordeala.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate