Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Siguranta bagaje

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
cerasela23

cerasela23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.07.2013
Eu folosesc sigilii de bagaje, de cativa ani. Inainte mi le luam din strainatate cand le gaseam (in Italia sunt la oficiile postale). Acum am vazut ca sunt si la noi. Cred ca sunt si la oficiile postale, eu le-am descoperit la noi dand cautare pe google dupa sigilii de bagaje, cand am avut nevoie.. Costa in jur de 1 euro unu si nu mai ai emotii. Pentru ca se trece si prin siguranta fermaorelor de la vvalzia, nu doar prin "manere" ca lacatul si au si o serie unica inscriptionata pe ele. IN primul rand ca nu se mai poate desface fermoarul fara sa lase urme, ca pana acum, iar de inchis la loc, nici vorba. Si daca vrea cineva sa umble si sa inlocuiasca apoi sigiliul cu unu altul, nu merge,pentru ca fiecare are o serie unica inscriptionata pe le pe care o comunici celor de handling. Iar atunci cand iti vine bagajul pe banda si vezi ca sigiliul e rupt, nici nu pui mana pe el, chemi pe cei de la securitate si faci reclamatia pe loc. Si e valabila! Dar, in general nu ajungi aici, pentru ca manipulantii de la handling stiu ce sunt alea sigiliile de bagaje si nu se ating de bagajele de tipul asta Posted Image.
Si nu vobrim aici neaparat de valori mari sustrase, dar si daca iti ia un parfum nou sau de cadou, sau o tzoala de firma noua, sau o pereche de pantofi scumpi, tot iti strica iremediabil calatoria...

Edited by Barboso, 20 April 2017 - 05:53.
Eliminare link


#20
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
NU exista asa ceva. Daca au motive legate de securitate desfac fara probleme orice sigiliu, poti sa faci reclamatie si la ONU. Sau daca suspecteaza un transport de droguri, se impiedica in sigiliul tau? ma faci sa zambesc. Iar motivele si le fabrica singuri daca este nevoie.

#21
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Una e sa fie rupt sigiliul intr-un control autorizat (se intocmesc rapoarte si acte iar proprietarul e despagubit daca bagajul e deteriorat) si alta e sa fie rupt ca sa cotrobaie prin el gigeii care "trebaluiesc" pe acolo cu scopul de ciordeala.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate