Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Cum sa fac un link prescurtat care duce catre site-ul meu?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
belciuge

belciuge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.02.2011
Cum sa fac un link prescurtat care duce catre site-ul meu, www.bijuterii-elena.ro  - cum ar fi http://bit.ly/1tF5kbs ? Am nevoie de asa ceva ca sa nu mai considere Facebook spam site-ul meu ;)
Multumesc pentru orice raspuns,
Elena

#2
paulicaFX

paulicaFX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 08.08.2011
scrie pe google url shortener

o sa ai o lista mare de site-uri care fac asta.. eu as recomanda fara.redirect

#3
Shabiha92

Shabiha92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 18.09.2014
Intri aici https://bitly.com/a/bitlinks, scrii linkul sus si voila!

#4
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Ai intrat pe situl unaltrahatderedirector.pentruprosti si nu a mers?

#5
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
goo .gl
bit .ly

Edited by G1q, 12 December 2014 - 15:23.


#6
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,339
  • Înscris: 24.05.2010
Chiar daca faci prescurtare facebook tot te va identifica.... are un sistem ceva cred ce vede prin backlink, stai linistit ca nu e o inginerie sa afli ce link se afla in spatele unui alt link.

Tinand cont ca ai domeniu cumparat inseamna ca tu chiar ai fost reclamat in masa pentru spam ori ai in site scripturi recunoscute  de facebook ca fiind daunatoare.

#7
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

 belciuge, on 12 decembrie 2014 - 14:56, said:

Cum sa fac un link prescurtat care duce catre site-ul meu, www.bijuterii-elena.ro  - cum ar fi http://bit.ly/1tF5kbs ? Am nevoie de asa ceva ca sa nu mai considere Facebook spam site-ul meu Posted Image
Nu merge chestia asta, ti-l detecteaza imediat chiar si sub un url shortener si tot ca spam ti-l vede.

#8
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
QR Code.

#9
belciuge

belciuge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.02.2011
Multumesc pentru raspunsuri.
PaulicaFX: ce inseamna redirect?
Wittmann2: ce este QR Code?

#10
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 sandel_u, on 12 decembrie 2014 - 15:01, said:

Ai intrat pe situl unaltrahatderedirector.pentruprosti si nu a mers?

AHAHA exact unaltrahatderedirector.pentruprosti recomand si eu.

#11
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Vezi si aici: http://forum.softped.../#entry15503109

#12
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
exemplu de QR Code:

[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5a/Mobile_RO_Wikipedia_QR_code.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Prin scanare te duce catre wikipedia in română.

#13
belciuge

belciuge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.02.2011
Multumesc mult pentru raspunsuri :)
Magister Ludi: am citit tutorialul tau, deci daca dau Hide si elimin link-ul prescurtat din statistici (inclusiv link-ul lung al site-ului meu), Facebook nu mai detecteaza acel link prescurtat pe care l-am creat pentru site-ul meu ca fiind spam?
Wittmann2: Am vazut cum arata un QR code. Cum as putea folosi un astfel de cod ca Facebook sa nu mai considere site-ul meu spam in viitor? Un QR code se poate introduce in programarea site-ului meu?

#14
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

 belciuge, on 13 decembrie 2014 - 13:11, said:

daca dau Hide si elimin link-ul prescurtat din statistici (inclusiv link-ul lung al site-ului meu), Facebook nu mai detecteaza acel link prescurtat pe care l-am creat pentru site-ul meu ca fiind spam?

Daca domeniul respectiv nu se afla pe 'lista neagra' de la Facebook, atunci nu ar trebui sa ai probleme. Exista destule servicii de URL Shortening, asa ca ai de unde sa alegi. Le poti testa pe rand pe cele din aceasta lista: http://bit.do/list-of-url-shorteners.php

#15
belciuge

belciuge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.02.2011
Site-ul meu este acum pe lista neagra Facebook..
1. Din cate am inteles, numai cu goo . gl pot face acel "Hide" pentru a elimina link-ul prescurtat din statistici sau nu e asa?
2. Daca site-ul meu se afla pe lista neagra Facebook, pot face de acum postari in grupuri Facebook, cu un link prescurtat de pe goo . gl, fara ca Facebook sa detecteze site-ul meu?
3. Daca nu se poate pct. 2, cam cat timp ar trebui sa nu mai postez pe Facebook, site-ul meu sau link-urile prescurtate catre site-ul meu (am inteles ca Facebook detecteaza site-ul spam si din link-urile prescurtate)?
Multumesc mult pentru ajutor,
Elena

#16
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Cel mai simplu ar fi sa incerci pur si simplu redirectarea respectiva. Nu stiu daca FB o va detecta, dar este posibil. De asemenea este posibil sa nu accepte unele link-uri prescurtate. In orice caz, nu am auzit ca FB sa elimine un site din lista lor de site-uri utilizate pentru spam, fara a li se adresa o cerere in acest sens.

Informatii mai exacte din pacate nu iti pot oferi, deoarece nu am avut de-a face in mod direct cu o asemenea situatie.

#17
belciuge

belciuge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.02.2011
Redirectarea insemnand link-ul prescurtat creat pe goo . gl si cu "Hide", nu? Si numai cu goo . gl pot face acel "Hide" pentru a elimina link-ul prescurtat din statistici?

#18
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nu doar goo . gl permite acest lucru, insa redirectarea functioneaza indiferent de acest "hide", deci poate fi detectata.

Incearca pur si simplu mai multe URL-uri scurte si verifica ce se intampla...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate