Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Schimbare masina

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
pune i gaz daca faci 45.000/an

#20
-osy-

-osy-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.09.2011
Un Opel astra sedan de 1.6 benzina 115 cai daca il pui pe gaz iti va consuma 10-11 litri de gaz vara, iarna iar pe extern cam 6,5-7 litri. Gazul acuma e cam 3, 3.10 lei / litru din care daca ai card lukoil mai scazi 15 banuti din litru. Deci cu 30 de lei faci lejer 100 de km in oras iar cu 20 de lei 100 pe extern. Eu am avut un opel din asta si vorbesc din experienta. Modelul de la Ford, focusul e exact la fel la consum. Daca faci multi km recomand gazul si nu te mai doare capul de injectoare, turbina, egr infundat,pompa de inaltapresiune etc Dieselu e economic dar cand aiprobleme la motor sau la sistemu de alimentare ai cam pus-o. Bafta la noua ta masina indeferent care va fi.

#21
Ana0181

Ana0181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,110
  • Înscris: 10.03.2013

View PostJurasikMan, on 24 noiembrie 2014 - 22:28, said:

dupa ce am avut toate marcile care compun grupul

View Postadrian_r5, on 25 noiembrie 2014 - 13:38, said:

De care Lamborghini zici ca ai avut ?

Sau poate Bentley... sau, de ce nu, chiar Bugatti  Posted Image


View PostMatthew1, on 24 noiembrie 2014 - 19:42, said:

Am pus ochii pe Opel Insignia 2.0 tdi ,VW Passat cc 2.0 tdi,poate chiar si Skoda Octavia 1.6 tdi,VW Scirocco 2.0 tdi(toate dupa 2011)
Bugetul meu ar fi undeva la 11-13.000 euro.
Sincer,mie imi plac toate dar na,sunt calic  . Ma uit si la consum/puterea masinii/costuri de intretinere.

Pai daca vrei si ceva putere scoate total din ecuatie Octavia aia de 1,6... In sfarsit, parerea mea e ca Scirocco e doar pentru satisfactia soferului din tine, nu si daca mai ai si pe altii de carat cu ea, fie si ocazional. Probabil cea mai buna alegere din cele mai multe puncte de vedere ar fi CC-ul (si da, asa cum si un alt coleg sublinia mai devreme, ala cu motorul de 170 cp).
Lejer insa poti adauga in lista ta (chiar cap de lista) vreun A4 sau chiar A3 (daca marimea mai mica nu te deranjeaza), mai ales daca sunt cu motoarele de 170..
As putea sa-ti spun despre A3-ul pe care-l am eu acum (cel mai greu a3 de 2 litri, cu quattro, aproape 1600 kg) ca se incadreaza bine la ceea ce cauti tu, putere foarte rezonabila (170cp), satisfactie a condusului, consum mic (in general cam 5,2-5,8, ocazional 4,8-maxim 6,5 pe drumurile patriei, depinde si cat de nervos poti fi, consumul urban depinde de prea multi factori asa ca nu il mentionez). Evident ca si un A4 de aceeasi putere si greutate +/- cam ca a mea nu va consuma mai mult. Costurile de intretinere nu sunt de speriat.

Edited by Ana0181, 25 November 2014 - 20:40.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate